Опубликовано 30th Май 2012 |

Алея Пам’яті

мер міста С. Мороз - закладка алеї пам'яті

Шумлять могутні дерева, шумлять маленькі берізки, шумить, вирує школа № 17, адже до них завітали ветерани, яких вони ждуть мов рідних людей. А навколо тюльпани, цвітуть на алеях, цвітуть в руках маленьких школярів та старшокласників.
В школі закладено Алею Пам’яті на честь тих, хто пройшов Велику Вітчизняну, в 12-14 років розпрощався з дитинством і примусово поїхав на каторжні роботи в Німеччину, хто не чув свого імені на протязі багатьох місяців, знав тільки свій номер, яким його заклеймили фашисти.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Школа дожидається людей, які бачили газові камери, коридори смерті, шибениці, крематорії, людей, що вижили в цьому пеклі, знайшли в собі сили не зламатися, продовжувати життя.
І ось настала та хвилина. Приїхало майже сорок ветеранів. При вході на Алею Пам’яті стали коридором найменші школярі з букетами тюльпанів і через цей живий весняний коридор ішли сивочолі ветерани. Це в основному жінки, які радо всміхалися дітям, цілували їх щічки і маленькі ручки, що тримали букети.

Алея Пам’яті

Алея Пам’яті

Директор школи запрошує всіх на святкову церемонію, де старшокласники зустрічають своїх улюбленців святковими виступами. На очах у всіх непрохані сльози, адже радість теж буває зі сльозами на очах.
Голова ради Новомосковського відділення Української спілки в’язнів – жертв нацизму дякує адміністрації школи і всім школярам за їхні добрі і чуйні серця і запрошує всіх на відкриття пам’ятного знака на Алеї Пам’яті.
На великому гранітному камені знаходиться табличка з написом:

«Алея Пам’яті закладена на честь колишніх в’язнів — жертв нацизму.» квітень 2012 року.

Алея Пам’яті

Алея Пам’яті

« Якщо кожен покладе свою долоню на камінь, він прийме тепло ваших сердець, ваших рук і зберігатиме його довго-довго» — говорить Л.І. Коваленко, знімаючи покривало з каменя.
Всі присутні клали руки на камінь, ніби виконували наказ свого серця, камінь став червоним від тюльпанів. Це велике щастя, що не ллється кров, що червоніють тюльпани, як запорука мирного життя.
В церемонії відкриття пам’ятного знака прийняли участь гості: голова обласної організації колишніх в’язнів концтаборів Микола Іванович Восьмерик, голова обласного осередку благодійного фонду «Взаєморозуміння і толерантність» Антоніна Ромашко, колишній в’язень концтабору Освенцім, подруга Таї Тонконог Тетяна Данилівна Коверя, а також 30 членів Новомосковського відділення УСВЖН, серед них в’язні концтабору Освенцім та Заксенхаузен Михайло Федорович Гаврюшин, Людмила Федорівна Щербата, Тамара Федорівна Іванова.
Низький уклін людям з непростою, нелегкою долею. Щастя їм і здоров’я в переддень Великої Перемоги.

мер міста С. Мороз - закладка  алеї  пам'яті

мер міста С. Мороз - закладка алеї пам'яті

Голова Ради Новомосковського
відділення УСВЖН Л.І. Коваленко

Пошук
Розділи
1545644883-6599

Новорічне вітання

Дорогі побратими по долі !   Від імені Української ...
DSC01074

Відвідування місць оборони Житомира, військових пам’ятників та військових поховань

Відвідування місць оборони Житомира, військових пам’ятників та ...
DSC00773

«Зустріч поколінь «Ми поруч»

11 грудня поточного року Українською спілкою в’язнів ...
20181130_122227

Відвідування місць поховань, місць розташування концтаборів, пам’ятних знаків, Меморіалу в Урочищі «Бабин Яр», військових пам’ятників та військових поховань

Відвідування місць поховань, місць розташування Сирецького та ...
DSC00368

«Діалог поколінь»

29 листопада 2018 року в міському Палаці ...

ПОВІДОМЛЕННЯ

Шановні члени УСВЖН ! Шановна громадськість !   Громадська організація  «Українська  ...

ПОВІДОМЛЕННЯ

Шановні члени УСВЖН ! Шановна громадськість !               Українська ...
IMG_2476

Радісна подія

З нагоди чергової річниці Незалежності України Президент ...

Відвідування місць визволення Києва, як головного етапу визволення України від фашистських загарбників в селі Нові Петрівці

Українською спілкою в'язнів - жертв нацизму проведено ...

Відвідування місць початку визволення Києва від фашистських загарбників в селі Балико — Щучинка

Українською спілкою в'язнів - жертв нацизму проведено ...
Останні записи