Члени УСВЖН міста Києва на чолі з Головою УСВЖН Маркіяном Демидовим 29 вересня 2021 року відвідали Національний історико — меморіальний заповідник «Бабин Яр» та вшанували пам’ять усіх загиблих в урочищі Бабин Яр, яке стало місцем масових розстрілів під час німецької окупації Києва. 29 і 30 вересня 1941 року у Бабиному Яру на околиці Києва нацисти розстріляли майже 34 тисячі євреїв.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Члени УСВЖН вшанували пам’ять загиблих покладанням квітів біля пам’ятного знаку «Пам’ять заради майбутнього», біля Меморіалу «Бабин Яр» та запалили лампадки біля пам’ятного знаку «Розстріляним дітям», «Циганської кибітки», Менори.
Біля пам’ятного знаку «Пам’ять заради майбутнього» до членів Спілки приєдналися учні приватного закладу «Ліцей «Єнот».
Голова УСВЖН Маркіян Демидов наголосив на важливості збереження пам’яті про трагедію Бабиного Яру, про жахливі злочини нацистського режиму та запобігти таким злочинам у майбутньому аби вони не повторилися
Члени Спілки також відвідали зведені об’єкти до 80-х роковин з початку розстрілів у Бабиному Яру: аудіовізуальну інсталяцію «Дзеркальне поле», серію інсталяцій «Погляд у минуле», символічну синагогу «Місце для роздумів» та побували на місці створення «Кристалічної стіни плачу» сербської художниці Марини Абрамович.
«Кристалічна стіна плачу» є одним з найбільших у Європі артоб’єктів, збудованих протягом останнього десятиліття.
Церемонія відкриття нового об’єкту Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» — «Кристалічної стіни плачу» відбудеться 6 жовтня 2021 року.
Окрім «Кристалічної стіни плачу» до кінця року буде закінчено зведення музейного простору «Курган». Об’єкт відтворює історію розстрілів 29-30 вересня 1941 року в Бабиному Яру.