Про УСВЖН
Маріїнський палац. 2005. Нагородження Президентом України

Маріїнський палац. 2005. Нагородження Президентом України

Члени Спілки це люди, які перенесли безпрецедентну за масштабами злочинну діяльність нацистів в період панування III-го Рейху, частиною якої були масова депортація і нелюдські умови утримання, а також масові репресії проти мирного населення. Ці дії здійснювались з метою підтримки економічного потенціалу фашистської Німеччини і знищення руху опору нацизму. На людях проводились псевдо медичні експерименти, онімечувались діти.
Де б не працювали ці люди чи на промислових підприємствах III-го Рейху або в сільському господарстві, повсюдно панували непосильний рабський труд, жахливі умови проживання і живлення, терор.
В пам’яті кожного невільника III-го Рейху навічно залишились товарні вагони під дулом автомату, страх перед концтаборами, спаплюжена юність.
На жаль приниження і дискримінацію колишні жертві нацизму зазнали не лише в гітлерівській неволі, але й після визволення і повернення на рідну землю. Це підозра і зневага при вступі на роботу або до вищого учбового закладу ( анкета і так званий «допуск»). Від цього у багатьох не отримана вища освіта, не здійснилась кар’єра, у дівчат не створені сім’ї. Деякі зазнали прямих репресій з боку НКВС. І все це плата за те, що Батьківщина не спромоглася захистити своїх дітей і тим самим віддала їх в рабство і примусила нацистською машиною насильства працювати проти своєї країни. Багато з цих людей в довоєнні роки вже були виснажені морально і фізично, бо їх родини зазнали голоду і сталінських репресій.
Лише в умовах незалежної України завдяки спільним зусиллям активістів Української спілки в’язнів-жертв нацизму та Українського національного фонду «Взаєморозуміння і примирення», за підтримки депутатів Верховної Ради України люди, які постраждали від насильницької депортації на рабський труд отримали статус повноправного громадянина своєї країни, на захист прав яких діє закон України «Про жертви нацистських переслідувань».

За свою двадцяти річну діяльність УСВЖН отримала високу оцінку Президентів України, Урядів України, і Верховної Ради України.
Про це свідчать нагороди активних членів Спілки:
1. Орденами:
— «Ярослава Мудрого» V ступеня 1
— «За заслуги» III ступеня 33
— «За заслуги» II ступеня 8
— «За заслуги» I ступеня 2
— «Княгини Ольги» III ступеня 18
— «Княгини Ольги» II ступеня 1
— « Богдана Хмельницкого» 1
2. Медалями:
— «За працю і звитягу» 4
3. Грамотами:
— «Почесною грамотою Президента Украини» 2
— «Грамотою Президента Украини» 2
— «Почесною грамотою Верховної Ради України» 5
— «Грамотою Верховної Ради України» 2
— «Почесною грамотою Кабінета Міністрів» 23

Двадцятирічна діяльність УСВЖН

15 річниця Дніпропетровської організації УСВЖН

Двадцятирічна діяльність УСВЖН

Після форуму в Москві

Двадцятирічна діяльність УСВЖН

Ми в Німеччині

Двадцятирічна діяльність УСВЖН

15 річниця Дніпропетровської організації УСВЖН

Двадцятирічна діяльність УСВЖН

Москва, активісти з головою МСКМВФ

2004 Derzavni Nagorody

2004 Отримали державні нагороди


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Пошук
Розділи
Останні записи