Опубликовано 12th Сентябрь 2020 |

13 вересня — Міжнародний день пам’яті жертв фашизму

 

           Міжнародний день пам’яті жертв фашизму встановлено ООН і відзначається в усьому світі з 1962 року.

           Ця міжнародна дата відзначається щорічно, у другу неділю вересня, і присвячена десяткам мільйонів жертв фашизму.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


           Міжнародний день пам’яті жертв фашизму був визначений саме у вересні, тому що на цей місяць припадає дві пов’язані з Другою світовою війною дати — день її початку (1 вересня 1939 року фашистська Німеччина почала своє вторгнення в Польщу) і її повного завершення (2 вересня 1945 року війна завершилась повною капітуляцією Японії). Це і стало однією з причин встановлення дня жалоби на вересневу неділю.Фото, Міжнародний день памяти жертв фашизму

У 2020 році Міжнародний день пам’яті жертв фашизму припадає на 13 вересня.

          Основною метою Дня пам’яті жертв фашизму є нагадування про страшні наслідки фашистської ідеології через події Другої світової війни, а також запобігання її відродженню у світі.

Об’єднатись, щоб протистояти неофашизму, — один із лозунгів цього пам’ятного дня.

Це дата, яка покликана нагадати нам ті трагічні події, які відбувалися під час Другої світової війни та вшанувати пам’ять про мільйони людей, які загинули через війну — в результаті гігантського, нелюдського експерименту. Тоді жертвами фашизму стали, як військові, так і мирні люди, які гинули під обстрілом, від хвороб, від голоду, або в концтаборах, гетто, тюрмах, інших місцях примусового тримання.

Як відомо, Другу світову війну розв’язали німецькі фашисти, які мріяли про світове володарювання. Їх вождем і головним ідеологом став нацист Адольф Гітлер, який розглядав інші народи, як «нищу расу», яку необхідно або завоювати і зробити рабами, або повністю винищити.

Війна охопила майже весь світ: в ній прийняли участь 62 держави із 73 існуючих на той час – це понад 80% населення Земної кулі. Зокрема,  військові дії велись на території 40 країн трьох континентів (Європи, Азії і Африки) та у водах всіх океанів.

Підсумки Другої світової війни були трагічними: загальні людські втрати досягнули 60-65 мільйонів осіб, з них вбито на фронтах 27 мільйонів, серед них багато громадян колишнього Радянського Союзу. Також великі людські втрати понесли Китай, Німеччина, Япония і Польща.

Варто відмітити, що бойові дії супроводжувались колосальною розрухою, знищенням десятків тисяч міст і сіл, незчисленним лихом десятків мільйонів людей, що призвело серед іншого до великої економічної кризи.

Друга світова війна стала свідченням того, що фашизм — зв’язка  вкрай правих політичних рухів і відповідна їм форма правління диктаторського типу не несе в собі нічого окрім страждань. Не тільки тим, на кого він направлений, але і тим, хто його вихваляє.

Україна входить до числа країн, найбільш постраждалих від фашизму в роки Другої світової війни — як від воєнних дій, так і від військових злочинів. Прямі втрати населення — вбиті та померлі від поранень або голоду, зниклі безвісти — складають від восьми до десяти мільйонів осіб.

         Міжнародний день пам’яті в кожній країні, яка приймала участь у Другій світовій війні, відзначається не тільки скасуванням розважальних заходів, урочистостей, що випадають на цю дату, але і вшануванням пам’яті про загиблих хвилиною мовчання та покладанням  квітів біля пам’ятників, меморіалів жертвам фашизму, відвідуванням кладовищ (у багатьох країнах у цей день прийнято доглядати за безіменними, покинутими могилами).

Українською спілкою в’язнів — жертв нацизму планувалось провести заходи по вшануванню пам’яті про жертв фашизму 13 вересня поточного року у всіх регіонах України, а у другій половині вересня провести захід «Відвідування місць розташування гетто, військових пам’ятників, військових поховань, Музею Могилів — Подільського відділення УСВЖН у місті Могилів-Подільський Вінницької області» в  рамках програми «Діти за колючим дротом: біль і пам’ять», для реалізації якої надається фінансова підтримка із загального фонду Державного бюджету України.

Захід планувалось провести із залученням жертв нацизму з регіонів України та молодого покоління міста Могилів — Подільський і району.

У зв’язку з карантинними обмеженнями вищезазначений захід перенесено на жовтень поточного року.

10 вересня поточного року керівництво УСВЖН прийняло участь в Міжнародному антифашистському форумі — 2020 в дистанційному форматі. Організатором Форуму являється Міжнародна спілка колишніх малолітніх в’язнів фашизму. Девіз Форуму: «Діти – в’язні концтаборів – невільні учасники війни і останні живі свідки фашистських злочинів. Усіма силами перегородити дорогу неофашизму і неонацизму заради майбутнього дітей і дитинства».

          Пекло, через яке пройшли діти — вязні гітлерівських катівень – це пересторога всьому людству.

 

          В цей пам’ятний день так важливо вкотре згадати про жахіття Другої світової війни. Не можна допустити повторення сценарію, забувати про концтабори, газові камери, знущання та вбивства невинних людей.

Трагічні сторінки історії потрібно пам’ятати і пам’ятати  не тільки, щоб шанувати пам’ять про загиблих, а й для того, щоб зробити висновки з минулого та не допустити помилок у майбутньому.

 

Голова громадської організації

«Українська спілка в’язнів жертв нацизму»

в’язень концтабору «Саласпілс»

академік МАНЕБ                                         Маркіян Демидов

                                                

Пошук
Розділи
Фото М.Д.Демидова3

Не стало Маркияна Дмитриевича Демидова

Сегодня из Киева пришла печальная весть – ...
ogon_svecha_33114

Голова УСВЖН Маркіян Демидов висловлює співчуття рідним та близьким з приводу смерті Омельченка Олександра Олександровича

25 листопада 2021 року пішов із життя ...

Вшанування 80-х роковин трагедії Бабиного Яру.

Члени УСВЖН міста Києва на чолі з ...
titul-22-08-2019

З Днем Незалежності України !

Шановні побратими по долі ! Шановні колеги ! Шановні ...
IMG_20210622_111133_1

22 червня — День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни.

22 червня український народ вшановує пам’ять своїх ...
c_174_v10c

З Днем Перемоги !

         У цей святковий ...
20210411-1

11 квітня — Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.

Шановні побратими по долі ! Шановні колеги !   Сьогодні ...
1583251320-2292

Вітання з 8 березня!

Дорогі жінки !   Від імені громадської організації «Українська ...

УСВЖН — 30 років !

                                  Шановні члени УСВЖН !                               Шановні ...
t5

27 січня — Міжнародний день пам`яті жертв Голокосту

Сьогодні, 27 січня, в усьому світі відзначають ...
Останні записи