Опубликовано 19th Июнь 2020 |

22 червня — День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

22_pamyat

                                 

 

 

 

                                 

 

 

 

      

                                                                         «Двадцать второго июня,

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


                                                                         Ровно в четыре часа,

                                                                         Киев бомбили, нам об’явили,

                                                                          Что началася война … »

 

Щорічно 22 червня в Україні проводяться пам’ятні заходи з нагоди Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні. Цей день встановлено в Україні з метою всенародного вшанування пам’яті синів і дочок українського народу, полеглих під час війни 1941-1945 років, їх подвигу та жертовності.

 

Недільний ранок 22 червня 1941 року трагічною сторінкою увійшов у життя мільйонів українців та став в Україні історичним днем глибокої скорботи. Розпочалася найжахливіша війна в історії нашого народу, яка забрала життя кожного п’ятого нашого співвітчизника.

Страшне слово «війна» увірвалося в життя людей. Затамувавши подих, слухали вони урядове повідомлення про напад фашистської Німеччини.

Війна супроводжувалася жорстокістю, масштабними руйнуваннями населених пунктів, знищенням великих груп людей, депортаціями.

Війна з Німеччиною забрала десятки мільйонів людських життів. Жертвами німецьких загарбників ставали не тільки військові, а й жінки, діти, хворі та люди похилого віку. Концентраційні табори, гетто, інші табори примусового тримання, табори для військовополонених стали справжніми конвеєрами смерті.

У зруйнованих війною селах, містах і містечках залишалися матері, дружини з малими дітьми, переважна більшість яких незабаром ставали вдовами, а діти — сиротами. На них чекали тяжкі випробування повоєнних років.

Пам’ять людська ! Через велетенський швидкоплин десятиліть прориваються до нас спогади-миттєвості найстрашнішої і найжорстокішої  в історії нашого народу війни. Війни не на життя, а на смерть, війни, в якій фашизм ніс Україні довічне рабство або повне знищення нації.

Сьогодні вже мало залишилося серед живих тих, хто зі зброєю в руках захищав тоді нашу країну. З кожним роком їх невблаганно стає менше і менше. Та всі, хто здобув Перемогу, навічно залишається у вдячній пам’яті нащадків, а спомин про них передаватиметься з поколінь у покоління.

Ніхто не забутий ! Ніщо не забуто ! Так ми говоримо своїм дітям, онукам. Ми стали передавати це з покоління в покоління. Ми закріпили цю пам’ятну дату в наших серцях.

Ми, жертви нацистських переслідувань, є останніми свідками злочинів тієї війни. І саме наш святий обов’язок — передати молодому поколінню ту пам’ять про страждання народу і його героїзм в часи страшного лихоліття, бо  обов’язок молодого покоління — оберігати спокій і злагоду в нашій суверенній незалежній Україні задля майбутнього народу, задля світлої пам’яті тих,  хто ціною свого життя виборов мир на нашій землі.

 

Пам’ять про героїв є святим обов’язком кожного українця. Тому слід виховувати підростаюче покоління в дусі патріотизму та героїзму, прищеплювати шанобливе ставлення до героїчного подвигу ветеранів, учасників та свідків війни.

Так мало залишається часу, щоб висловити щирі слова подяки за Перемогу.  Тож не гаймо часу та слів подяки і завжди пам’ятаймо про тих, хто не повернувся з поля бою, захищаючи нашу землю.

 

Голова громадської організації

«Українська спілка в’язнів-жертв нацизму»,

в’язень концтабору «Саласпілс»,

академік МАНЕБ                                                 Маркіян Демидов 

 

Пошук
Розділи

З ЮВІЛЕЄМ, МАРКІЯНЕ ДМИТРОВИЧУ!

Вельмишановний Маркіяне Дмитровичу ! Прийміть найщиріші вітання з ...

Збереження та вшанування пам`яті жертв Голокосту на Могилів-Подільщині.

http://usvzn.com/wp-content/uploads/2020/10/202010by.mp4

«Відвідування місць пам’яті у Могилів — Подільському

«Відвідування місць розташування гетто, військових пам’ятників, військових ...
Фото витинанки Марії Гоцуляк

Жертви нацистських переслідувань з регіонів України і міста Києва відвідали Могилів-Подільщину в рамках програми «Діти за колючим дротом : біль і пам`ять»

                [audio mp3="http://usvzn.com/wp-content/uploads/2020/10/Vidviduvannya-pamyatnikh-misc-u-Mogiliv-Podilsku.mp3"][/audio]

ПОВІДОМЛЕННЯ

Шановні члени УСВЖН ! Шановна громадськість !   Громадська організація ...

Пам’ятаємо та шануємо

https://youtu.be/rLHbziB3vUQ

ПОВІДОМЛЕННЯ

Шановні члени УСВЖН ! Шановна громадськість !   Громадська ...

29 вересня вшанування жертв трагедії Бабиного Яру

29 вересня - День пам’яті жертв Бабиного ...

ПОВІДОМЛЕННЯ

              ...

13 вересня — Міжнародний день пам’яті жертв фашизму

             Міжнародний день ...
Останні записи