Опубликовано 27th Июнь 2012 |

Екскурсія до міста Житомира

Меморіальна стела «Пам’ять про жертви війни»

16.06.2012 року — в рамках Указу Президента України «Про заходи у зв’язку з 70-ми роковинами початку насильного вивезення мирного населення з території окупованої України на примусові роботи в роки Великої Вітчизняної війни» та на виконання проекту «Наші долі – урок історії для молоді», наданого Німецьким фондом «Пам’ять відповідальність і майбутнє» EVZ, — відбулася екскурсія в місто Житомир.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


В екскурсії взяли участь 42 особи — майже всі вони виконавці цього проекту. Це колишні жертви нацизму, жертви тоталітарних режимів, їх діти і онуки, діти війни, учні, студенти. Потрапивши у прекрасне місто на скелястому березі річки Тетерів, всі учасники цієї екскурсії з великим інтересом познайомились с цим чарівним мальовничим куточком прекрасної України, з містом, яке було засновано ще в далекому 884 році, і як свідчить легенда, свою назву воно отримало по імені дружинника київських князів Аскольда і Діра – Житомира.

З великим інтересом делегація відвідала Музей космонавтики імені Сергія Павловича Корольова, який складається з меморіального будинку-музею Сергія Павловича Корольова та окремої будівлі, в якій представлена експозиція досягнень космонавтики.

Екскурсія до міста Житомира

Екскурсія до міста Житомира

Екскурсія до міста Житомира

Екскурсія до міста Житомира

Екскурсія до міста Житомира

Екскурсія до міста Житомира

Екскурсія до міста Житомира

Екскурсія до міста Житомира

В будинку — музею розміщено багато матеріалів, документів, особистих речей С.П. Корольова, які передали в дарунок музею його мати М.М. Баланіна, дочка Н.С. Корольова, дружина Н.І.Корольова, його друзі, колеги та ін.

В окремій будівлі музею в центрі експозиції, в басейні з водою, що символізує життя, розміщена Біблія — символ мудрості. В цій експозиції представлена унікальна колекція зразків космічної техніки, обладнання, спорядження космонавтів, а також документи, фотографії, сувеніри з космічної тематики.
Окремий тематичний комплекс складають музейні предмети, які стосуються розвитку космонавтики в Україні.
В музеї нашу делегацію дуже привітно зустріли працівники музею, і ми від них почули розповідь про життя і діяльність засновника практичної космонавтики талановитого вченого і інженера Сергія Павловича Корольова. Вони нам розповіли про те, як колись у Радянському Союзі зароджувались ракетобудування і космонавтика, як робили свій вклад у цю справу науковці України.
Ознайомившись з музеєм, його експонатами ми переконались, що це не просто музей історії техніки, це — музей Людини, що вміє, долаючи труднощі й численні перепони, створювати чудеса техніки, це музей здійсненої мрії академіка Корольова.

Меморіальна стела «Пам’ять про жертви війни»

Меморіальна стела «Пам’ять про жертви війни»

Неймовірно тяжкі страждання перенесло населення м. Житомира на початку Великої Вітчизняної війни і під час окупації. Так наказом від 18 грудня 1941 року за кожний випадок вбивства чи поранення військового або цивільного німця передбачався розстріл 100 місцевих жителів. З метою залякування населення на центральній площі Житомира час від часу проводились публічні страти людей у присутності городян. Звичним явищем стали облави, які проводилися з профілактичною метою для виявлення «небезпечних елементів». Під час таких облав виловлювали молодь для відправки на примусові роботи до Німеччини. Загалом за період окупації лише з Житомира було вивезено на німецьку каторгу більш як 10 тисяч громадян. Особливо жорстоким було ставлення до громадян єврейської національності. Вже в першій половині липня 1941 року у гетто було зігнано практично все єврейське населення, яке не встигло виїхати в евакуацію, відкіля протягом липня-серпня їх партіями вивозили на Богунію в район хутора Довжик, де їх знищували по – звірячому.

Меморіальна стела «Пам’ять про жертви війни»

Меморіальна стела «Пам’ять про жертви війни»

Про всі криваві, жахливі події того часу нагадує меморіальна стела «Пам’ять про жертви війни», що споруджена при в’їзді до м. Житомира.
Члени делегації вважають за необхідне побажати молодому поколінню познайомитись з цим унікальним містом України – його красою, його історією.

Пошук
Розділи
20181004_141640

День людини похилого віку у Київі

04 жовтня поточного року члени Української спілки ...
230808431111

З Днем Незалежності України !

Вельмишановні мої побратими по долі, колеги, дорогі друзі ...

Представники спілки в’язнів-жертв нацизму вшанували пам’ять полеглих у Другій світовій війні

22 червня, у день початку Великої Вітчизняної ...

Інтерв’ю Голови УСВЖН Маркіяна Демідова на Громадському радіо

Голова Української спілки в'язнів-жертв нацизму Маркіян Демидов, ...

Щоб ніколи не повторилося

«Бережімо мир!»   11 квітня у всьому світі відзначають ...

11 квітня 2018 року в Нікополі

11 квітня 2018 року в Нікополі відзначили ...

11 квітня у Снігурівському відділенні УСВЖН

За багаторічною традицією 11 квітня в нашому ...
библиотека 288 сш 013

Зустріч з київськими учнями до Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів

Голова Спілки Маркіян Дмитрович Демидов, колишній малолітній ...
2018_04_12_zystrich_zybok_52

«Я не хочу, щоб діти плакали знову»

«Я не хочу, щоб діти плакали знову» Ці ...
IMG_20180411_105751

11 квітня в Україні і усьому світі відзначають Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.

Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів відзначається ...
Останні записи