Опубликовано 27th Июнь 2012 |

Екскурсія до міста Житомира

Меморіальна стела «Пам’ять про жертви війни»

16.06.2012 року — в рамках Указу Президента України «Про заходи у зв’язку з 70-ми роковинами початку насильного вивезення мирного населення з території окупованої України на примусові роботи в роки Великої Вітчизняної війни» та на виконання проекту «Наші долі – урок історії для молоді», наданого Німецьким фондом «Пам’ять відповідальність і майбутнє» EVZ, — відбулася екскурсія в місто Житомир.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


В екскурсії взяли участь 42 особи — майже всі вони виконавці цього проекту. Це колишні жертви нацизму, жертви тоталітарних режимів, їх діти і онуки, діти війни, учні, студенти. Потрапивши у прекрасне місто на скелястому березі річки Тетерів, всі учасники цієї екскурсії з великим інтересом познайомились с цим чарівним мальовничим куточком прекрасної України, з містом, яке було засновано ще в далекому 884 році, і як свідчить легенда, свою назву воно отримало по імені дружинника київських князів Аскольда і Діра – Житомира.

З великим інтересом делегація відвідала Музей космонавтики імені Сергія Павловича Корольова, який складається з меморіального будинку-музею Сергія Павловича Корольова та окремої будівлі, в якій представлена експозиція досягнень космонавтики.

Екскурсія до міста Житомира

Екскурсія до міста Житомира

Екскурсія до міста Житомира

Екскурсія до міста Житомира

Екскурсія до міста Житомира

Екскурсія до міста Житомира

Екскурсія до міста Житомира

Екскурсія до міста Житомира

В будинку — музею розміщено багато матеріалів, документів, особистих речей С.П. Корольова, які передали в дарунок музею його мати М.М. Баланіна, дочка Н.С. Корольова, дружина Н.І.Корольова, його друзі, колеги та ін.

В окремій будівлі музею в центрі експозиції, в басейні з водою, що символізує життя, розміщена Біблія — символ мудрості. В цій експозиції представлена унікальна колекція зразків космічної техніки, обладнання, спорядження космонавтів, а також документи, фотографії, сувеніри з космічної тематики.
Окремий тематичний комплекс складають музейні предмети, які стосуються розвитку космонавтики в Україні.
В музеї нашу делегацію дуже привітно зустріли працівники музею, і ми від них почули розповідь про життя і діяльність засновника практичної космонавтики талановитого вченого і інженера Сергія Павловича Корольова. Вони нам розповіли про те, як колись у Радянському Союзі зароджувались ракетобудування і космонавтика, як робили свій вклад у цю справу науковці України.
Ознайомившись з музеєм, його експонатами ми переконались, що це не просто музей історії техніки, це — музей Людини, що вміє, долаючи труднощі й численні перепони, створювати чудеса техніки, це музей здійсненої мрії академіка Корольова.

Меморіальна стела «Пам’ять про жертви війни»

Меморіальна стела «Пам’ять про жертви війни»

Неймовірно тяжкі страждання перенесло населення м. Житомира на початку Великої Вітчизняної війни і під час окупації. Так наказом від 18 грудня 1941 року за кожний випадок вбивства чи поранення військового або цивільного німця передбачався розстріл 100 місцевих жителів. З метою залякування населення на центральній площі Житомира час від часу проводились публічні страти людей у присутності городян. Звичним явищем стали облави, які проводилися з профілактичною метою для виявлення «небезпечних елементів». Під час таких облав виловлювали молодь для відправки на примусові роботи до Німеччини. Загалом за період окупації лише з Житомира було вивезено на німецьку каторгу більш як 10 тисяч громадян. Особливо жорстоким було ставлення до громадян єврейської національності. Вже в першій половині липня 1941 року у гетто було зігнано практично все єврейське населення, яке не встигло виїхати в евакуацію, відкіля протягом липня-серпня їх партіями вивозили на Богунію в район хутора Довжик, де їх знищували по – звірячому.

Меморіальна стела «Пам’ять про жертви війни»

Меморіальна стела «Пам’ять про жертви війни»

Про всі криваві, жахливі події того часу нагадує меморіальна стела «Пам’ять про жертви війни», що споруджена при в’їзді до м. Житомира.
Члени делегації вважають за необхідне побажати молодому поколінню познайомитись з цим унікальним містом України – його красою, його історією.

Пошук
Розділи
295697_1

Вітаємо з 8 березня!

Шановні жінки Української спілки в’язнів-жертв нацизму!    ...
IMG_20180301_130332

Роковини Корюківської трагедії

1 березня 2017 року члени Української спілки ...
DSC_0010-4

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

26 січня напередодні Міжнародного дня пам’яті жертв ...
IMG_20171123_111354

IX-а позачергова Конференція Української спілки в’язнів-жертв нацизму

23 листопада 2017 року в міському Палаці ...
IMG_20171103_160316

Захід УСВЖН в Чернігові

3 листопада 2017 року вперше в Чернігові ...
IMG_20170911_100729

Міжнародний день пам`яті жертв фашизму

11 вересня цього року,  як і кожний ...
IMG_20170828_115550

Засідання Ради Української спілки в’язнів-жертв нацизму

28 серпня 2017 року в міському Палаці ...
272958_0

З Днем Незалежності України!

  Дорогі співвітчизники,  дорогі  жертви  нацистських переслідувань!   24 серпня ...
IMG_20170727_105802

73-річниця визволення Івано-Франківська від німецько-фашистських окупантів.

           27 липня 2017 ...
IMG_20170725_141811

Засідання бюро Української спілки в’язнів-жертв нацизму

24 липня 2017 року в офісі УСВЖН ...
Останні записи