Опубликовано 24th Ноябрь 2012 |

Наші долі — тема для творчості молоді!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

(На виконання Указу Президента України № 206/2012)

14 та 15 листопада 2012 року Народний художній колектив театру “Incunabula” Київського Палацу дітей та юнацтва показав великому колу глядачів виставу «Жайвір для Оленки» створену в рамках проекту УСВЖН «Наші долі — тема для творчості молоді» за фінансовою підтримкою наданою німецьким Фондом «Пам’ять, відповідальність і майбутнє»EVZ.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


З привітанням і вступним словом, по запрошенню  керівника театру Андрія Сенчука, виступив Голова Української спілки в’язнів – жертв нацизму Маркіян Демидов

З привітанням і вступним словом, по запрошенню керівника театру Андрія Сенчука, виступив Голова Української спілки в’язнів – жертв нацизму Маркіян Демидов

З привітанням і вступним словом, по запрошенню керівника театру Андрія Сенчука, виступив Голова Української спілки в’язнів – жертв нацизму Маркіян Демидов колишній малолітній в’язень концтабору «Саласпілс». В своїй короткій промові він охарактеризував діяльність Спілки і навів трагічні спомини про трагедію своєї родини, яка тяжко постраждала від фашистського нелюда.
Показ цієї вистави спрямовано на виконання Указу Президента України від 22.03.2012 № 206/2012 Про заходи у зв’язку з 70-ми роковинами початку насильного вивезення мирного населення з території окупованої України на примусові роботи в роки Великої Вітчизняної війни на території Німеччини або її союзників, що перебували у стані війни з колишнім Союзом РСР, або на території окупованих ними інших держав у період Великої Вітчизняної війни 1941 — 1945 років, до вшанування жертв нацистських переслідувань та збереження пам’яті про них.

В цій виставі відображена тяжка доля молоді, що не по своїй волі опинилася на чужині в нелюдських умовах буття і рабської праці.
Сценарій і виконавці вистави дуже уміло зуміли привернути увагу всіх глядачів і особливо молоді серед якої в залі ці два дні знаходилось майже понад 300 курсантів військових учбових закладів Києва. Побачене справило на глядачів загалом і особливо на курсантів і школярів не аби яке враження. Слід вважати, що сценарій і творча майстерність молодих виконавців значно збагатили історичні знання молоді.

Документальна п’єса написана керівником театру Андрієм Сенчуком за спогадами колишніх примусових робітників та в’язнів нацистських таборів Другої Світової на основі спогадів наведених в тритомному виданні УСВЖН «Пам’ять заради майбутнього».
Фрагменти листів Миколи Василенка, Любові Кривосницької, Олександра Ілляшенка, Бориса Йорзи, Івана Прокопа, Григорія Фурдила , Івана Тізіна ввійшли в монологи персонажів п’єси майже дослівно. Деякі образні рішення вистави теж прийшли зі спогадів, і саме місце дії — колишній приватний театр, а тепер табір, — з юності колишнього остарбайтера С. С. Кригіна.
Над створенням цієї вистави працювали педагоги Народного Художнього колективу театру «Incunabula» Людмила Дорошенко, Ірина Борисенко, Марія Толок, Андрій Сенчук та постановча група, очолювана відмінником освіти України Тетяною Кожаєвою.
У виставі грали юні актори Лія Опанасюк, Антоніна Цурікова, Валерія Ковальчук, Ольга Аверіна, Валерія Слівенко, Марія Агапітова, Дарія Костишина, Дмитро Кочетов, Роман Мелешко, Ярослав Жаров, Богдан Потєхін, Ян Васянович, Євген Вікгорст, Вадим Дунда.
Усі глядачі присутні в залі були щиро вдячні авторському колективу і виконавцям спектаклю за їх майстерність з якою вони виконали свої ролі і показали яку трагедію народам приносять війни і тоталітаризм.

Н. Слєсарева

Пошук
Розділи
5b6c2c8401d5f94c

Місцями пам`яті жертв нацизму

З 13 областей та міста Києва до ...

ПОВІДОМЛЕННЯ

       Шановні члени УСВЖН !     ...

З ЮВІЛЕЄМ, МАРКІЯНЕ ДМИТРОВИЧУ!

Вельмишановний Маркіяне Дмитровичу ! Прийміть найщиріші вітання з ...

Збереження та вшанування пам`яті жертв Голокосту на Могилів-Подільщині.

http://usvzn.com/wp-content/uploads/2020/10/202010by.mp4

«Відвідування місць пам’яті у Могилів — Подільському

«Відвідування місць розташування гетто, військових пам’ятників, військових ...
Фото витинанки Марії Гоцуляк

Жертви нацистських переслідувань з регіонів України і міста Києва відвідали Могилів-Подільщину в рамках програми «Діти за колючим дротом : біль і пам`ять»

                [audio mp3="http://usvzn.com/wp-content/uploads/2020/10/Vidviduvannya-pamyatnikh-misc-u-Mogiliv-Podilsku.mp3"][/audio]

ПОВІДОМЛЕННЯ

Шановні члени УСВЖН ! Шановна громадськість !   Громадська організація ...

Пам’ятаємо та шануємо

https://youtu.be/rLHbziB3vUQ

ПОВІДОМЛЕННЯ

Шановні члени УСВЖН ! Шановна громадськість !   Громадська ...

29 вересня вшанування жертв трагедії Бабиного Яру

29 вересня - День пам’яті жертв Бабиного ...
Останні записи