Опубликовано 26th Январь 2013 |

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

Пам’ятник Голокосту
Члени Української спілки в’язнів – жертв нацизму
27 січня відзначать
«Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту»

27 січня 69 років тому Радянська армія звільнила нацистський табір смерті Аушвіц-Біркенау в Польщі.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


За загальними оцінками, жертвами масового знищення євреїв під час Другої світової війни, разом з чотирма з половиною мільйонами дорослих, стали півтора мільйони дітей.

Тільки в Бабиному Яру в Києві під час німецької окупації, за різними оцінками істориків, було знищено від 100 до більш ніж 150 тис. осіб: євреїв, циган, а також радянських військовополонених. Врятувалися з Бабиного яру тільки 29 осіб.

Адольф Ейхман — співробітник Гестапо, який займався конкретизацією плану зі знищення євреїв Європи і був страчений в Єрусалимі в 1962 р. за вироком ізраїльського суду, сам нарахував 6 мільйонів знищених нацистами євреїв, зазначаючи при цьому, що 4 мільйони загинули в таборах смерті, а ще 2 мільйони на окупованих нацистами територіях, насамперед у СРСР.

За рішенням Генеральної Асамблеї ООН Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту відзначається щорічно 27 січня з 2005 р.

В Ізраїлі День Катастрофи і Героїзму (Йом Ха-Шоа) відзначається за єврейським календарем 27 нісана, день початку повстання у Варшавському гетто. У григоріанському календарі ця дата може відповідати проміжку між 7 квітня і 7 травня.

У прийнятій резолюції ООН йдеться про неприпустимість заперечення Голокосту як історичної події, а також міститься заклик розвивати освітні програми про геноцид і охороняти як історичні пам’ятники місця, де відбувалися масові вбивства євреїв.

Верховна Рада України прийняла постанову про щорічне вшанування дня пам’яті жертв Голокосту 5 липня 2011 р.

У Києві в той день відбулася меморіальна церемонія в Бабиному Яру і вечір пам’яті за участю представників Адміністрації Президента і Кабінету Міністрів.

Президент України Віктор Янукович у своєму зверненні до народу з приводу пам’ятного дня зазначив:

«Ми схиляємо голови у скорботі за загиблими та із вдячністю згадуємо тих, хто виявив героїзм і став на захист приречених. Ці Праведники світу назавжди залишаться у пам’яті нащадків. Одним із головних здобутків України є міжнаціональна злагода та стабільні міжетнічні взаємини в державі. Ми рішуче засуджуємо будь-які прояви нетерпимості за національною чи релігійною ознакою та спрямовуємо зусилля на виховання у громадян толерантності і взаємної поваги.
Трагедія Голокосту має бути попередженням для всіх людей про небезпеку, яка виникає через зверхність, ненависть та ксенофобію.
Завдання світової спільноти, кожної держави — не допустити повторення жахливих сторінок історії, об’єднатися у справі збереження пам’яті про Голокост та відстоювання ідей гуманізму».

Зазначимо, що з моменту утворення Спілки вже понад 20 років її активісти у всіх регіонах проводять велику роботу по увічненню історичної пам’яті про трагедію народу України шляхом спорудження пам’ятників, збору і видання документальних спогадів жертв нацизму, проводять активну роботу по вихованню молоді в дусі дружби між народами і любові до своєї землі, свого народу не лише в Україні, а й за її межами.

Голова Української спілки
в’язнів — жертв нацизму
колишній малолітній в’язень
концтабору «Саласпілс»

Маркіян Демидов

Пам’ятник Голокосту

Пам’ятник Голокосту

Пошук
Розділи

Захід Української спілки в’язнів-жертв нацизму «Відвідування Меморіального комплексу «Національний музей історії України у Другій світовій війні».

01 червня поточного року Українською спілкою в’язнів ...

На Волинь з’їхалися в’язні нацистських концтаборів — Відео

https://www.youtube.com/watch?v=NdGnN6gXdlQ
Peremoga

З Днем Перемоги!

Шановні ветерани ! Шановні колеги !   Від імені Української ...

«Вшанування пам’яті про жертв нацизму з нагоди Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів»  

17 квітня 2019 року члени УСВЖН із ...

«Зустріч поколінь на тему: «Корюківка: біль і пам’ять»

16 квітня 2019 року в місті Корюківка ...

Зустріч членів Української спілки в’язнів-жертв нацизму із старшокласниками Київської спеціалізованої школи I-III ступенів №320 з поглибленим вивченням української мови

12 квітня 2019 року Голова Української спілки ...
IMG_5388

Мітинг, присвячений Міжнародному дню визволення в’язнів фашистських концтаборів у Снігурівці

11 квітня в місті Снігурівка Миколаївської області ...

Сюжет, присвячений міжнародному дню визволення в’язнів нацистських концтаборів

11 квітня 1945го американські військові звільнили полонених ...

Члени Української спілки в’язнів — жертв нацизму відзначили Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.

Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів відзначається ...

Про участь Української спілки в’язнів — жертв нацизму у конкурсі з визначення програм розроблених всеукраїнськими громадськими об’єднаннями ветеранів у 2019р.

Про участь Української спілки в’язнів - жертв ...
Останні записи