Опубликовано 26th Август 2013 |

До Дня Незалежності України!

село Буки

17 серпня в рамках проектів, що виконуються УСВЖН по грантам Всеукраїнської благодійної організації» Турбота про літніх а Україні» і Міжнародної організації «Взаєморозуміння і толерантність»: «Наші долі — тема для творчості молоді» і «Пишемо історію разом. Діти Другої світової – очима сучасних дітей» до відзначення Дня Незалежності України члени УСВЖН волонтери і молодь побували в чудовій екскурсійній поїздці навколо Києва».


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Величезне враження на нас: учасників — виконавців проектів призвело село Буки, яке знаходиться за 12 км на північ від містечка Сквира. В цьому селі проживає близько 600 осіб. В селі є дуже цікава пам’ятка архітектури місцевого значення — водяний млин, який було збудовано у 1854 році. Він стоїть на мальовничому скелястому острові, утвореному кількома рукавами річки Роставиці. Неподалік від млина, який вже не функціонує, стоїть напівзруйнований будинок — одна з будівель маєтку Станіслава Абрамовича – колишнього власника селища Буків.

село Буки

село Буки

село Буки

село Буки

село Буки

село Буки

Як нам розповіла екскурсовод: на місці цього села в ХІ-ХІІІ століттях стояло велике укріплене місто Бакожин. Про його існування свідчать численні археологічні пам’ятки. Але нині це село відоме не своїм стародавнім замковищем. Тут ми побачили: красивий парк, заснований 15 років тому підприємцем Сусловим. Він розкинувся на берегах річки Роставиця, на порогах якої, також побудована міні — ГЕС, комплекс будинку відпочинку агропромислової корпорації “Сквира”. Ландшафтний парк, башти (одна з яких дуже нагадує київський Музей води), альтанки, альпійські гірки, величезні підпірні стіни. А поряд, на правому березі річки, над кам’яним каньйоном розкинувся храмовий комплекс Святого Євгенія з двома ультрасучасними церквами та височезною дзвіницею, а також фонтан Дружби народів, що колись прикрашав Майдан Незалежності в Києві. Маєток Суслових із сімейною каплицею та «сторожовою» вежею, мисливський будинок і столярний цех також знайдуються у цьому парку. До комплексу входить і приватний дитячий будинок. У парку є міні-зоопарк із левами, ведмедями, оленями, павичами та поні. А нещодавно тут відкрили «Казкову поляну» з фігурами героїв казок та дитячим майданчиком.

село Буки

село Буки

село Буки

село Буки

село Буки

село Буки

За створення усього комплексу архітектори, інженер-будівельник та замовник (директор “Сквири” Іван Суслов) отримали державну премію в галузі архітектури.
Ми побували також у селі Томашівка, що на березі річки Ірпінь на північ від Фастова. За легендою це село було засновано учасниками козацького повстання проти поляків біля могили свого загиблого отамана Томаша. Екскурсовод нам розповіла, що до кінця 18 століття ці землі належали київським метрополитам , а потім перейшли Г. Долгорукому, який їх подав мазовецькому шляхтичу І. Хоєцькому — депутату польського Сейму. Нащадки якого побудували там цукровий завод і паровий млин. У 1903 році останній господар маєтку побудував будинок по проекту архітектора Куликовського — автора залізничного вокзалу у Фастові і Управління Південно — Західних доріг у Києві. В радянські часи у будинку Хаєцьких була середня школа. Ризоположенчеський Монастир був утворений, як скит Свято-Введенського монастиря, 22 листопада 2000 року рішенням Синоду УПЦ на місці колишньої садиби пана Хаєцького. Місце для монастиря було вибране братією монастиря за сприяння адміністрації Фастівського району і голови Томашівської сільської ради.

село Буки

село Буки

село Буки

село Буки

село Буки

село Буки

В той час садиба була в зруйнованому стані. Видатна пам’ятка архітектури «Томашівський архітектурно-садибний комплекс» збережена завдяки тому, що його віддали Київському Свято-Введенському чоловічому монастирю. Дякуючи зусиллям намісника монастиря архімандрита Даміана, братів, прихожан (київських, броварських, томасівських), пам’ятка архітектури, за словами прихожан, перетворилася в «Малий Ермітаж» Фастівського району. Під час екскурсії ми також побували у Римо католицькому костелі бернардинців. А також помилувались шедевром дерев’яного зодчества – пам’ятником архітектури дерев’яною Покровською церквою.
Відвідуючи і милуючись цими видатним творінням пишаєшся своєю рідною країною Україною.

Н. Слєсарєва

Пошук
Розділи
1566404866-2466

З Днем Незалежності України!

Шановні колеги !   Від імені Української спілки в’язнів ...
IMG_20190801_110250

Відвідування Національного музею історії України

В рамках програми «Культура пам’яті в діалозі ...

«Відвідування місць розташування гетто, концтаборів, інших місць примусового тримання, військових пам’ятників, військових поховань у зв’язку з 75-річчям визволення міста Львів від фашистських загарбників».

Метою заходу є збереження, вшанування, увічнення пам’яті ...

Захід Української спілки в’язнів-жертв нацизму «Відвідування Меморіального комплексу «Національний музей історії України у Другій світовій війні».

01 червня поточного року Українською спілкою в’язнів ...

На Волинь з’їхалися в’язні нацистських концтаборів — Відео

https://www.youtube.com/watch?v=NdGnN6gXdlQ
Peremoga

З Днем Перемоги!

Шановні ветерани ! Шановні колеги !   Від імені Української ...

«Вшанування пам’яті про жертв нацизму з нагоди Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів»  

17 квітня 2019 року члени УСВЖН із ...

«Зустріч поколінь на тему: «Корюківка: біль і пам’ять»

16 квітня 2019 року в місті Корюківка ...

Зустріч членів Української спілки в’язнів-жертв нацизму із старшокласниками Київської спеціалізованої школи I-III ступенів №320 з поглибленим вивченням української мови

12 квітня 2019 року Голова Української спілки ...
IMG_5388

Мітинг, присвячений Міжнародному дню визволення в’язнів фашистських концтаборів у Снігурівці

11 квітня в місті Снігурівка Миколаївської області ...
Останні записи