Опубликовано 26th Август 2013 |

До Дня Незалежності України!

село Буки

17 серпня в рамках проектів, що виконуються УСВЖН по грантам Всеукраїнської благодійної організації» Турбота про літніх а Україні» і Міжнародної організації «Взаєморозуміння і толерантність»: «Наші долі — тема для творчості молоді» і «Пишемо історію разом. Діти Другої світової – очима сучасних дітей» до відзначення Дня Незалежності України члени УСВЖН волонтери і молодь побували в чудовій екскурсійній поїздці навколо Києва».


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Величезне враження на нас: учасників — виконавців проектів призвело село Буки, яке знаходиться за 12 км на північ від містечка Сквира. В цьому селі проживає близько 600 осіб. В селі є дуже цікава пам’ятка архітектури місцевого значення — водяний млин, який було збудовано у 1854 році. Він стоїть на мальовничому скелястому острові, утвореному кількома рукавами річки Роставиці. Неподалік від млина, який вже не функціонує, стоїть напівзруйнований будинок — одна з будівель маєтку Станіслава Абрамовича – колишнього власника селища Буків.

село Буки

село Буки

село Буки

село Буки

село Буки

село Буки

Як нам розповіла екскурсовод: на місці цього села в ХІ-ХІІІ століттях стояло велике укріплене місто Бакожин. Про його існування свідчать численні археологічні пам’ятки. Але нині це село відоме не своїм стародавнім замковищем. Тут ми побачили: красивий парк, заснований 15 років тому підприємцем Сусловим. Він розкинувся на берегах річки Роставиця, на порогах якої, також побудована міні — ГЕС, комплекс будинку відпочинку агропромислової корпорації “Сквира”. Ландшафтний парк, башти (одна з яких дуже нагадує київський Музей води), альтанки, альпійські гірки, величезні підпірні стіни. А поряд, на правому березі річки, над кам’яним каньйоном розкинувся храмовий комплекс Святого Євгенія з двома ультрасучасними церквами та височезною дзвіницею, а також фонтан Дружби народів, що колись прикрашав Майдан Незалежності в Києві. Маєток Суслових із сімейною каплицею та «сторожовою» вежею, мисливський будинок і столярний цех також знайдуються у цьому парку. До комплексу входить і приватний дитячий будинок. У парку є міні-зоопарк із левами, ведмедями, оленями, павичами та поні. А нещодавно тут відкрили «Казкову поляну» з фігурами героїв казок та дитячим майданчиком.

село Буки

село Буки

село Буки

село Буки

село Буки

село Буки

За створення усього комплексу архітектори, інженер-будівельник та замовник (директор “Сквири” Іван Суслов) отримали державну премію в галузі архітектури.
Ми побували також у селі Томашівка, що на березі річки Ірпінь на північ від Фастова. За легендою це село було засновано учасниками козацького повстання проти поляків біля могили свого загиблого отамана Томаша. Екскурсовод нам розповіла, що до кінця 18 століття ці землі належали київським метрополитам , а потім перейшли Г. Долгорукому, який їх подав мазовецькому шляхтичу І. Хоєцькому — депутату польського Сейму. Нащадки якого побудували там цукровий завод і паровий млин. У 1903 році останній господар маєтку побудував будинок по проекту архітектора Куликовського — автора залізничного вокзалу у Фастові і Управління Південно — Західних доріг у Києві. В радянські часи у будинку Хаєцьких була середня школа. Ризоположенчеський Монастир був утворений, як скит Свято-Введенського монастиря, 22 листопада 2000 року рішенням Синоду УПЦ на місці колишньої садиби пана Хаєцького. Місце для монастиря було вибране братією монастиря за сприяння адміністрації Фастівського району і голови Томашівської сільської ради.

село Буки

село Буки

село Буки

село Буки

село Буки

село Буки

В той час садиба була в зруйнованому стані. Видатна пам’ятка архітектури «Томашівський архітектурно-садибний комплекс» збережена завдяки тому, що його віддали Київському Свято-Введенському чоловічому монастирю. Дякуючи зусиллям намісника монастиря архімандрита Даміана, братів, прихожан (київських, броварських, томасівських), пам’ятка архітектури, за словами прихожан, перетворилася в «Малий Ермітаж» Фастівського району. Під час екскурсії ми також побували у Римо католицькому костелі бернардинців. А також помилувались шедевром дерев’яного зодчества – пам’ятником архітектури дерев’яною Покровською церквою.
Відвідуючи і милуючись цими видатним творінням пишаєшся своєю рідною країною Україною.

Н. Слєсарєва

Пошук
Розділи

Оголошення другого конкурсу програми «Ми поруч ! Підтримка людей,постраждалих від нацизму» в Україні

ОГОЛОШЕННЯ  другого конкурсу програми «Ми поруч ! Підтримка ...

75-річчя визволення німецького нацистського концентраційного табору і табору смерті Аушвіц — Біркенау

27 січня вся світова спільнота вшановує пам'ять ...
2020-678x381

З Новим Роком!

Шановні члени УСВЖН ! Шановні колеги !   Від імені ...

Відвідування місць визволення Києва, як головного етапу визволення України від фашистських загарбників

16 листопада 2019 року Громадською організацією «Українська ...

Зустріч поколінь на тему: «Діти без дитинства»

В рамках програми «Культура пам’яті в діалозі ...

Відвідування місць початку визволення Києва від фашистських загарбників

Захід «Відвідування місць початку визволення Києва від ...
IMG_20191030_132321

Відвідування місць Корсунь — Шевченківської битви, як головної наступальної операції у визволенні Правобережної України від фашистських загарбників

В рамках програми «Культура пам’яті в діалозі ...

Відвідування місць визволення Лівобережної України від фашистських загарбників

В рамках програми «Культура пам’яті в діалозі ...

ПОВІДОМЛЕННЯ

Шановні члени УСВЖН ! Шановна громадськість !    Громадська організація «Українська  ...

Засідання Міжнародного комітету вигнанців і біженців, жертв фашизму і нацизму в 1920-1945 роках.

21 вересня 2019 року в столиці Словенії ...
Останні записи