Опубликовано 26th Август 2013 |

До Дня Незалежності України!

село Буки

17 серпня в рамках проектів, що виконуються УСВЖН по грантам Всеукраїнської благодійної організації» Турбота про літніх а Україні» і Міжнародної організації «Взаєморозуміння і толерантність»: «Наші долі — тема для творчості молоді» і «Пишемо історію разом. Діти Другої світової – очима сучасних дітей» до відзначення Дня Незалежності України члени УСВЖН волонтери і молодь побували в чудовій екскурсійній поїздці навколо Києва».


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Величезне враження на нас: учасників — виконавців проектів призвело село Буки, яке знаходиться за 12 км на північ від містечка Сквира. В цьому селі проживає близько 600 осіб. В селі є дуже цікава пам’ятка архітектури місцевого значення — водяний млин, який було збудовано у 1854 році. Він стоїть на мальовничому скелястому острові, утвореному кількома рукавами річки Роставиці. Неподалік від млина, який вже не функціонує, стоїть напівзруйнований будинок — одна з будівель маєтку Станіслава Абрамовича – колишнього власника селища Буків.

село Буки

село Буки

село Буки

село Буки

село Буки

село Буки

Як нам розповіла екскурсовод: на місці цього села в ХІ-ХІІІ століттях стояло велике укріплене місто Бакожин. Про його існування свідчать численні археологічні пам’ятки. Але нині це село відоме не своїм стародавнім замковищем. Тут ми побачили: красивий парк, заснований 15 років тому підприємцем Сусловим. Він розкинувся на берегах річки Роставиця, на порогах якої, також побудована міні — ГЕС, комплекс будинку відпочинку агропромислової корпорації “Сквира”. Ландшафтний парк, башти (одна з яких дуже нагадує київський Музей води), альтанки, альпійські гірки, величезні підпірні стіни. А поряд, на правому березі річки, над кам’яним каньйоном розкинувся храмовий комплекс Святого Євгенія з двома ультрасучасними церквами та височезною дзвіницею, а також фонтан Дружби народів, що колись прикрашав Майдан Незалежності в Києві. Маєток Суслових із сімейною каплицею та «сторожовою» вежею, мисливський будинок і столярний цех також знайдуються у цьому парку. До комплексу входить і приватний дитячий будинок. У парку є міні-зоопарк із левами, ведмедями, оленями, павичами та поні. А нещодавно тут відкрили «Казкову поляну» з фігурами героїв казок та дитячим майданчиком.

село Буки

село Буки

село Буки

село Буки

село Буки

село Буки

За створення усього комплексу архітектори, інженер-будівельник та замовник (директор “Сквири” Іван Суслов) отримали державну премію в галузі архітектури.
Ми побували також у селі Томашівка, що на березі річки Ірпінь на північ від Фастова. За легендою це село було засновано учасниками козацького повстання проти поляків біля могили свого загиблого отамана Томаша. Екскурсовод нам розповіла, що до кінця 18 століття ці землі належали київським метрополитам , а потім перейшли Г. Долгорукому, який їх подав мазовецькому шляхтичу І. Хоєцькому — депутату польського Сейму. Нащадки якого побудували там цукровий завод і паровий млин. У 1903 році останній господар маєтку побудував будинок по проекту архітектора Куликовського — автора залізничного вокзалу у Фастові і Управління Південно — Західних доріг у Києві. В радянські часи у будинку Хаєцьких була середня школа. Ризоположенчеський Монастир був утворений, як скит Свято-Введенського монастиря, 22 листопада 2000 року рішенням Синоду УПЦ на місці колишньої садиби пана Хаєцького. Місце для монастиря було вибране братією монастиря за сприяння адміністрації Фастівського району і голови Томашівської сільської ради.

село Буки

село Буки

село Буки

село Буки

село Буки

село Буки

В той час садиба була в зруйнованому стані. Видатна пам’ятка архітектури «Томашівський архітектурно-садибний комплекс» збережена завдяки тому, що його віддали Київському Свято-Введенському чоловічому монастирю. Дякуючи зусиллям намісника монастиря архімандрита Даміана, братів, прихожан (київських, броварських, томасівських), пам’ятка архітектури, за словами прихожан, перетворилася в «Малий Ермітаж» Фастівського району. Під час екскурсії ми також побували у Римо католицькому костелі бернардинців. А також помилувались шедевром дерев’яного зодчества – пам’ятником архітектури дерев’яною Покровською церквою.
Відвідуючи і милуючись цими видатним творінням пишаєшся своєю рідною країною Україною.

Н. Слєсарєва

Пошук
Розділи
295697_1

Вітаємо з 8 березня!

Шановні жінки Української спілки в’язнів-жертв нацизму!    ...
IMG_20180301_130332

Роковини Корюківської трагедії

1 березня 2017 року члени Української спілки ...
DSC_0010-4

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

26 січня напередодні Міжнародного дня пам’яті жертв ...
IMG_20171123_111354

IX-а позачергова Конференція Української спілки в’язнів-жертв нацизму

23 листопада 2017 року в міському Палаці ...
IMG_20171103_160316

Захід УСВЖН в Чернігові

3 листопада 2017 року вперше в Чернігові ...
IMG_20170911_100729

Міжнародний день пам`яті жертв фашизму

11 вересня цього року,  як і кожний ...
IMG_20170828_115550

Засідання Ради Української спілки в’язнів-жертв нацизму

28 серпня 2017 року в міському Палаці ...
272958_0

З Днем Незалежності України!

  Дорогі співвітчизники,  дорогі  жертви  нацистських переслідувань!   24 серпня ...
IMG_20170727_105802

73-річниця визволення Івано-Франківська від німецько-фашистських окупантів.

           27 липня 2017 ...
IMG_20170725_141811

Засідання бюро Української спілки в’язнів-жертв нацизму

24 липня 2017 року в офісі УСВЖН ...
Останні записи