Опубликовано 20th Август 2013 |

День пам’яті жертв фашизму – будьмо пильні!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


З 1962 року світова спільнота визначила 
кожну другу неділю вересня
Міжнародним днем пам’яті жертв фашизму
саме тому, що у цьому місяці відзначаються
дві дати, пов’язані з Другою світовою війною:
день її початку і день  її повного завершення.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Фашизм – його звіряче обличчя назавжди закарбувалось в свідомості  людей, які пережили це страшне лихоліття у фашистській неволі.  І тому одне із головних завдань членів Української спілки в’язнів – жертв нацизму: людей, що перенесли страждання в гітлерівській неволі, — це  донести правду молодому поколінню про страшну ідеологію фашизму.

Понад 10 років активісти Спілки проводять у ряді регіонів України роботу зі школярами по проектам німецького фонду «Пам’ять, відповідальність і майбутнє» EVZ. В цей період шкільна молодь побувала в Німеччині і Польщі, де вклонилася пам’яті загиблих і поклала квіти в місцях їхньої пам’яті в концтаборах: «Майданек», «Освенцім», «Равенсбрюк» , «Ноєнгамме», «Заксенхаузен» і інших, а також побувала на території Варшавського гетто і в деяких інших місцях знищення людей єврейської національності. Під час цих поїздок відбувались спільні заходи – семінари і лекції по обміну враженнями з німецькою і польською молоддю.

День пам’яті жертв фашизму – будьмо пильні!

День пам’яті жертв фашизму – будьмо пильні!

Під час перебування в Берліні і Варшаві молодь вшанувала пам’ять воїнів — визволителів, що загинули за визволення не лише народів Радянського Союзу, а й народів усієї Європи.

Ідеологи фашизму проповідували надуману расову теорію про вищість арійської раси — раси господарів, покликаних керувати іншими народами. Вони люто ненавиділи радянських людей, слов’янські народи — поляків, білорусів, українців, росіян.

Вони розробляли і виконували плани масового фізичного знищення, поневолення тих, хто залишився живим.

День пам’яті жертв фашизму – будьмо пильні!

День пам’яті жертв фашизму – будьмо пильні!

«Метою походу на Росію є винищення слов’янського населення»

Генріх Гіммлер

Це була широка, продумана програма, яка базувалася на людожерських вказівках Гітлера.

«…Німецький народ має право завоювати Європу і перетворити її в германську імперію німецького народу. Ми повинні знищувати населення — це входить в нашу місію охорони німецької нації. Нам доведеться розвинути техніку знищення населення… Я маю право знищити мільйони людей нижчої раси, які розмножуються, як хробаки»

Адольф Гітлер

Звірства фашистських загарбників носили масовий організований характер, були наслідками офіційних директив найвищих нацистських інстанцій.

«Знищи в собі жалість та співчуття — вбивай усякого радянського. Не зупиняйся, якщо перед тобою старий або жінка, дівчинка або хлопчик — вбивай, цим ти врятуєш себе від загибелі, забезпечиш майбутнє своєї сім’ї і прославишся навіки»

Офіційне звернення гітлерівського командування до солдатів Східного фронту

В офіційних зверненнях було сказано про те, що необхідно знищити ЗО млн. слов’ян і що  потім чисельність населення регулюватиметься в кількості, необхідній для обслуговування арійської раси.

При виконанні своїх ганебних злодіянь гітлерівці знущалися над мирним населенням та військовополоненими. Вони масово розстрілювали жителів міст і сіл, не жаліючи ні старих, ні малих, піддавали нелюдським тортурам полонених солдатів і офіцерів, партизанів, підпільників, тисячами примусово вивозили людей на каторжні роботи до Німеччини, руйнували пам’ятники національної культури, житлові будинки, підприємства, розкрадали майно населення та вивозили ешелонами український чорнозем і загальнонаціональні цінності.

Мільйони людей, яких окупанти вивезли до Німеччини на    примусову рабську працю, утримувались в нелюдських умовах.

Тільки на окупованій території СРСР фашисти замучили й знищили близько 10 млн. мирних жителів, в тому числі жінок, дітей і людей похилого віку.

На жаль, усе менше серед нас людей, які пережили страждання у фашистській неволі. Але і цього року активісти Спілки — як і із року в рік вшанували пам’ять жертв фашизму. Виконавці проекту «Наші долі  — тема для творчості молоді»,  отриманого від ВБО «Турбота про літніх в Україні» в День пам’яті жертв фашизму 8 вересня, поклали квіти до пам’ятників загиблим військовополоненим  у Дарницькому концтаборі і концтаборі  «Сирецький», а також в урочищі  «Бабин Яр» до пам’ятників і пам’ятних знаків на честь закатованого мирного населення – дітей, священнослужителів і душевнохворих, знищених у психіатричній лікарні.

День пам’яті жертв фашизму – будьмо пильні!

День пам’яті жертв фашизму – будьмо пильні!

 

Для людей, які пройшли всі жахи війни, найголовнішою цінністю є мир.

А фашизм для молоді має бути пересторогою!

Слєсарєва Н.І.

Пошук
Розділи

Представники спілки в’язнів-жертв нацизму вшанували пам’ять полеглих у Другій світовій війні

22 червня, у день початку Великої Вітчизняної ...

Інтерв’ю Голови УСВЖН Маркіяна Демідова на Громадському радіо

Голова Української спілки в'язнів-жертв нацизму Маркіян Демидов, ...

Щоб ніколи не повторилося

«Бережімо мир!»   11 квітня у всьому світі відзначають ...

11 квітня 2018 року в Нікополі

11 квітня 2018 року в Нікополі відзначили ...

11 квітня у Снігурівському відділенні УСВЖН

За багаторічною традицією 11 квітня в нашому ...
библиотека 288 сш 013

Зустріч з київськими учнями до Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів

Голова Спілки Маркіян Дмитрович Демидов, колишній малолітній ...
2018_04_12_zystrich_zybok_52

«Я не хочу, щоб діти плакали знову»

«Я не хочу, щоб діти плакали знову» Ці ...
IMG_20180411_105751

11 квітня в Україні і усьому світі відзначають Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.

Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів відзначається ...

У Бабиному Яру вшанували пам’ять жертв нацизму

http://podrobnosti.ua/media/videos/2018/4/11/novosti-za-2018-04-11-1745_7b38744c37daeeb7b38a368a0fa3192b.mp4 Сьогодні Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів. ...

В Україні вшанували жертв нацистських концтаборів

http://podrobnosti.ua/media/videos/2018/4/11/novosti-za-2018-04-11-0900_cbef4e02ba57bb76fa0c3e08f7a04e6a.mp4 Сьогодні відзначають Міжнародний день визволення в'язнів нацистських ...
Останні записи