Опубликовано 5th Ноябрь 2013 |

До 70 роковин визволення Києва

221

Екскурсія молоді в Ново — Петрівці


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Одним із головних завдань Української спілки в’язнів – жертв нацизму є збереження історичної пам’яті про героїзм українського народу і народів колишнього СРСР проявлений в роки Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 років — перед усім для передачі молодому поколінню правди історії і  виховання у молоді любові до своєї батьківщини на прикладі  їх дідів і бабусь, які ціною свого життя зберегли людство від фашизму.

Напередодні 70-ї річниці визволення Києва від гітлерівських загарбників велика делегація юних творців з Київського палацу дітей та юнацтва і шкіл Дарницького району столиці вирушила в інтерактивну екскурсію до Національного музею  – заповідника «Битва за Київ у 1943 році», розташованого на околиці села Нові Петрівці. Тут, на території Лютізького плацдарму, 3 листопада 1943 року війська І Українського фронту розгорнули Київську стратегічну наступальну операцію, в результаті якої 6 листопада 1943 р. ціною кровопролитних боїв столиця України була звільнена від фашистських окупантів. Екскурсія була організована за грантової підтримки Німецького фонду «Пам’ять, відповідальність і майбутнє»

Учасники екскурсії на фоні скульптури «Символ миру», спорудженої на території заповідника в 2012 р.

Учасники екскурсії на фоні скульптури «Символ миру», спорудженої на території заповідника в 2012 р.

Мета екскурсії – пізнавальна і творча водночас. Учасники проекту «Наші долі – тема для творчості молоді» — члени гуртка юних художників з Київського палацу дітей та юнацтва під час цієї поїздки збирали матеріал для своїх графічних і живописних робіт на тему нашого минулого. У той самий час школярі Дарницького району – учасники проекту «Пишемо історію разом. Діти Другої світової – нинішній молоді» мали підготуватися до написання есе про долі людей, які пройшли випробування війною.

Передусім учасники екскурсії відвідали відновлену експозицію під відкритим небом, де був розташований командний пункт І Українського фронту. Школярі не тільки прослухали змістовну розповідь екскурсовода, але й змогли на власні очі побачити фортифікаційні споруди періоду Великої Вітчизняної війни, безпосередньо спуститися у відновлені траншеї та бліндажі, які тепер виглядають, наче під час бою в далекому 1943 році.

Учасники проектів в бліндажі генерала М. Ф. Ватутіна

Учасники проектів в бліндажі генерала М. Ф. Ватутіна

Зрозуміло, що в сучасних школярів особливе зацікавлення викликала бойова техніка, розташована на території заповідника просто неба:

школярі біля танка

школярі біля танка

Друга частина екскурсії проходила в залах музею. Тут діти і дорослі довідалися про підготовку і перебіг надзвичайно кровопролитної битви за Дніпро, а також на власні очі побачили документи, зброю, предмети побуту, пов’язані з тими буремними подіями.

діти слухають екскурсовода в залі музею

діти слухають екскурсовода в залі музею

Особливе враження на всіх учасників екскурсії справила діорама «Битва за Київ – Лютізький плацдарм 1943 року», виконана в 70-х роках ХХ ст. майстром батального живопису, заслуженим діячем мистецтв України Миколою Присекіним

діти біля діорами

діти біля діорами

Юні художники і есеїсти не просто уважно слухали розповідь екскурсовода, але й нотували почуте. Робили це в різний спосіб, адже зафіксовані тут моменти мають допомогти в створенні власних художніх робіт:

дівчинка з фотоапаратом

дівчинка з фотоапаратом

Як виявилося, експонатів, гідних уваги юних творців, у залах цього музею аж ніяк не бракує:

дівчата фотографують

дівчата фотографують

У хід пішли фотоапарати, мобільні телефони і планшети… Та знайшлися серед юних художників й ті, хто під час екскурсії ні на мить не розлучався з традиційним інструментом художника – олівцем:

17-річна Даринка Ковтуненко з Палацу дітей та юнацтва здатна робити замальовки «на ходу»

17-річна Даринка Ковтуненко з Палацу дітей та юнацтва здатна робити замальовки «на ходу»

Третьокласник Микита Дейнеко з ліцею міжнародних відносин № 51, який займається живописом в Палаці дітей та юнацтва, також не забув узяти з собою приладдя художника. І не пожалкував — таке не щодня побачиш:

Третьокласник Микита Дейнеко

Третьокласник Микита Дейнеко

А насамкінець між старшим та молодшим поколінням учасників проекту просто в залі музею розгорілася дискусія про роль воєначальників і рядових, ціну людського життя, відвагу та патріотизм, перемоги і втрати, понесені під час операції.

image010

Перших художніх результатів поїздки не довелося чекати довго:

Автор ескізу: Дарина КовтуненкоАвтор ескізу: Дарина Ковтуненко

Автор ескізу: Дарина Ковтуненко

Автор ескізу: Дарина Ковтуненко

Автор ескізу: Дарина Ковтуненко

Екскурсія може завершитися, а творчість — ніколи…

Дарина Ковтуненко продовжує малювати в автобусі

Дарина Ковтуненко продовжує малювати в автобусі

Отож, є всі підстави сподіватися, що незабаром юним авторам буде що показати на виставці, присвяченій одній з найтрагічніших і найгероїчніших сторінок нашої історії.

Людмила Слєсарєва

Пошук
Розділи
1545644883-6599

Новорічне вітання

Дорогі побратими по долі !   Від імені Української ...
DSC01074

Відвідування місць оборони Житомира, військових пам’ятників та військових поховань

Відвідування місць оборони Житомира, військових пам’ятників та ...
DSC00773

«Зустріч поколінь «Ми поруч»

11 грудня поточного року Українською спілкою в’язнів ...
20181130_122227

Відвідування місць поховань, місць розташування концтаборів, пам’ятних знаків, Меморіалу в Урочищі «Бабин Яр», військових пам’ятників та військових поховань

Відвідування місць поховань, місць розташування Сирецького та ...
DSC00368

«Діалог поколінь»

29 листопада 2018 року в міському Палаці ...

ПОВІДОМЛЕННЯ

Шановні члени УСВЖН ! Шановна громадськість !   Громадська організація  «Українська  ...

ПОВІДОМЛЕННЯ

Шановні члени УСВЖН ! Шановна громадськість !               Українська ...
IMG_2476

Радісна подія

З нагоди чергової річниці Незалежності України Президент ...

Відвідування місць визволення Києва, як головного етапу визволення України від фашистських загарбників в селі Нові Петрівці

Українською спілкою в'язнів - жертв нацизму проведено ...

Відвідування місць початку визволення Києва від фашистських загарбників в селі Балико — Щучинка

Українською спілкою в'язнів - жертв нацизму проведено ...
Останні записи