Опубликовано 5th Ноябрь 2013 |

До 70 роковин визволення Києва

221

Екскурсія молоді в Ново — Петрівці


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Одним із головних завдань Української спілки в’язнів – жертв нацизму є збереження історичної пам’яті про героїзм українського народу і народів колишнього СРСР проявлений в роки Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 років — перед усім для передачі молодому поколінню правди історії і  виховання у молоді любові до своєї батьківщини на прикладі  їх дідів і бабусь, які ціною свого життя зберегли людство від фашизму.

Напередодні 70-ї річниці визволення Києва від гітлерівських загарбників велика делегація юних творців з Київського палацу дітей та юнацтва і шкіл Дарницького району столиці вирушила в інтерактивну екскурсію до Національного музею  – заповідника «Битва за Київ у 1943 році», розташованого на околиці села Нові Петрівці. Тут, на території Лютізького плацдарму, 3 листопада 1943 року війська І Українського фронту розгорнули Київську стратегічну наступальну операцію, в результаті якої 6 листопада 1943 р. ціною кровопролитних боїв столиця України була звільнена від фашистських окупантів. Екскурсія була організована за грантової підтримки Німецького фонду «Пам’ять, відповідальність і майбутнє»

Учасники екскурсії на фоні скульптури «Символ миру», спорудженої на території заповідника в 2012 р.

Учасники екскурсії на фоні скульптури «Символ миру», спорудженої на території заповідника в 2012 р.

Мета екскурсії – пізнавальна і творча водночас. Учасники проекту «Наші долі – тема для творчості молоді» — члени гуртка юних художників з Київського палацу дітей та юнацтва під час цієї поїздки збирали матеріал для своїх графічних і живописних робіт на тему нашого минулого. У той самий час школярі Дарницького району – учасники проекту «Пишемо історію разом. Діти Другої світової – нинішній молоді» мали підготуватися до написання есе про долі людей, які пройшли випробування війною.

Передусім учасники екскурсії відвідали відновлену експозицію під відкритим небом, де був розташований командний пункт І Українського фронту. Школярі не тільки прослухали змістовну розповідь екскурсовода, але й змогли на власні очі побачити фортифікаційні споруди періоду Великої Вітчизняної війни, безпосередньо спуститися у відновлені траншеї та бліндажі, які тепер виглядають, наче під час бою в далекому 1943 році.

Учасники проектів в бліндажі генерала М. Ф. Ватутіна

Учасники проектів в бліндажі генерала М. Ф. Ватутіна

Зрозуміло, що в сучасних школярів особливе зацікавлення викликала бойова техніка, розташована на території заповідника просто неба:

школярі біля танка

школярі біля танка

Друга частина екскурсії проходила в залах музею. Тут діти і дорослі довідалися про підготовку і перебіг надзвичайно кровопролитної битви за Дніпро, а також на власні очі побачили документи, зброю, предмети побуту, пов’язані з тими буремними подіями.

діти слухають екскурсовода в залі музею

діти слухають екскурсовода в залі музею

Особливе враження на всіх учасників екскурсії справила діорама «Битва за Київ – Лютізький плацдарм 1943 року», виконана в 70-х роках ХХ ст. майстром батального живопису, заслуженим діячем мистецтв України Миколою Присекіним

діти біля діорами

діти біля діорами

Юні художники і есеїсти не просто уважно слухали розповідь екскурсовода, але й нотували почуте. Робили це в різний спосіб, адже зафіксовані тут моменти мають допомогти в створенні власних художніх робіт:

дівчинка з фотоапаратом

дівчинка з фотоапаратом

Як виявилося, експонатів, гідних уваги юних творців, у залах цього музею аж ніяк не бракує:

дівчата фотографують

дівчата фотографують

У хід пішли фотоапарати, мобільні телефони і планшети… Та знайшлися серед юних художників й ті, хто під час екскурсії ні на мить не розлучався з традиційним інструментом художника – олівцем:

17-річна Даринка Ковтуненко з Палацу дітей та юнацтва здатна робити замальовки «на ходу»

17-річна Даринка Ковтуненко з Палацу дітей та юнацтва здатна робити замальовки «на ходу»

Третьокласник Микита Дейнеко з ліцею міжнародних відносин № 51, який займається живописом в Палаці дітей та юнацтва, також не забув узяти з собою приладдя художника. І не пожалкував — таке не щодня побачиш:

Третьокласник Микита Дейнеко

Третьокласник Микита Дейнеко

А насамкінець між старшим та молодшим поколінням учасників проекту просто в залі музею розгорілася дискусія про роль воєначальників і рядових, ціну людського життя, відвагу та патріотизм, перемоги і втрати, понесені під час операції.

image010

Перших художніх результатів поїздки не довелося чекати довго:

Автор ескізу: Дарина КовтуненкоАвтор ескізу: Дарина Ковтуненко

Автор ескізу: Дарина Ковтуненко

Автор ескізу: Дарина Ковтуненко

Автор ескізу: Дарина Ковтуненко

Екскурсія може завершитися, а творчість — ніколи…

Дарина Ковтуненко продовжує малювати в автобусі

Дарина Ковтуненко продовжує малювати в автобусі

Отож, є всі підстави сподіватися, що незабаром юним авторам буде що показати на виставці, присвяченій одній з найтрагічніших і найгероїчніших сторінок нашої історії.

Людмила Слєсарєва

Пошук
Розділи
Peremoga

З Днем Перемоги!

Шановні ветерани ! Шановні колеги !   Від імені Української ...

«Вшанування пам’яті про жертв нацизму з нагоди Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів»  

17 квітня 2019 року члени УСВЖН із ...

«Зустріч поколінь на тему: «Корюківка: біль і пам’ять»

16 квітня 2019 року в місті Корюківка ...

Зустріч членів Української спілки в’язнів-жертв нацизму із старшокласниками Київської спеціалізованої школи I-III ступенів №320 з поглибленим вивченням української мови

12 квітня 2019 року Голова Української спілки ...
IMG_5388

Мітинг, присвячений Міжнародному дню визволення в’язнів фашистських концтаборів у Снігурівці

11 квітня в місті Снігурівка Миколаївської області ...

Сюжет, присвячений міжнародному дню визволення в’язнів нацистських концтаборів

11 квітня 1945го американські військові звільнили полонених ...

Члени Української спілки в’язнів — жертв нацизму відзначили Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.

Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів відзначається ...

Про участь Української спілки в’язнів — жертв нацизму у конкурсі з визначення програм розроблених всеукраїнськими громадськими об’єднаннями ветеранів у 2019р.

Про участь Української спілки в’язнів - жертв ...
136704a08f1ed5ffaa4e33cecb2d8328da88a052

Зі святом 8 березня!

ШАНОВНІ  ЖІНКИ !!!   Від імені Української спілки в’язнів ...
1545644883-6599

Новорічне вітання

Дорогі побратими по долі !   Від імені Української ...
Останні записи