Опубликовано 30th Ноябрь 2013 |

Міст між заходом та сходом через «Місце зустрічі — діалог»

27-28 листопада, у містах Борислав та Івано-Франківськ відбувся показ перформансу «Театр спогадів. Доля малолітніх в’язнів нацизму», документального театру міста Дніпропетровська в рамках програми «Місце зустрічі — діалог.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Наш театр існує 4 роки, і кожна вистава — це зовсім не дитяча доля, малолітніх заручників гітлерівського режиму. Так, 27 листопада, в палаці культури міста Борислава, при підтримці міського Голови — Фірмана Володимира Євстаховича, проведено зустріч БО «Каритас»(Борислав) та ДМВ УСВЖН(Дніпропетровськ), на якій були присутні жертви нацизму Борислава та Дніпропетровська, школярі Бориславської ЗОШ та учасники театру НВК 122 міста Дніпропетровська. «Я так переживала і навіть не спала довго, все думала, що можу сказати на зустрічі.

Та ось тепер, після перегляду вистави, хочу сказати, що я знову побувала в своєму дитинстві, як же наші долі схожі одна на одну — ми просто могли радіти самому маленькому — сонечку та мирному небу. Ставали дорослішими за лічені дні та навіть години. Дуже вдячна вам за таку величезну роботу, яку ви проводите серед молодшого покоління»,- висловила свою вдячність пані Мирослава Павлюх, малолітній в’язень з Борислава.
А ще, у приміщенні Каритасу було проведено засідання дискусійного клубу «Жити пам’ятаючи», на якому учні з міста Дніпропетровська спілкувались з бориславцями, дуже цікава вийшла бесіда і отець Петро, директор БО «Каритас», підсумував її словами: «Живемо всі в нашій Україні, і все у нас спільне — і минуле, і майбутнє, а головне є теперішнє, яке ми зараз з вами будуємо. Робіть, діти, тільки те, що бажаєте собі та своїм близьким, тоді лихо не прийде в наші домівки. Хай ваші серця наповняться Божою любов’ю та вірою». Отець Петро гостинно запросив нас на екскурсію по храму святої Варвари, де знаходяться мощі більше п’ятисот святих. Ми були дуже вдячні за цікаву розповідь і теплий прийом отцю Петру та пані Марії.
28 листопада нас дружньо приймав «Каритас» в Івано-Франківську. Спочатку відбувалась зустріч з малолітнім в’язнем концтабору Бухенвальд — Кубицьким Романом Миколайовичем, де діти зацікавлено слухали свідка тих страшних подій, свідка, який дитиною знаходився на «фабриці смерті Бухенвальд». Тетяна Петрівна Стенько — керівник театру звернулась до учасників зустрічі: «Кожна сім’я повинна знати історію своєї родини, яка є невід’ємною історією нашої країни. Нам всім треба розуміти, що тоді ніяка прийдешня влада не зможе перекрутити її на свій розсуд і «запихнути» для вивчання в підручники. Ми на особистому досвіді наших старших поколінь можемо показати, що відбувалось.

Український народ завжди був і залишається єдиним. Толерантність, терпимість, людяність — ось основні цінності, на які треба орієнтувати молодь.»
В Будинку Просвіти ім.Т.Г.Шевченко міста Івано-Франківська відбувся показ перформансу «Театр спогадів. Доля малолітніх в’язнів нацизму». Учасники театру, учні міста Дніпропетровська, емоційно відтворили долі людей, що пройшли лихоліття війни. Весь зал аплодував стоячи. Отець Володимир, директор БО «Каритас», звернувся до учасників зустрічі з промовою про те, що історія нашої країни — це надбання всього народу і ми не маємо морального права її забувати. Учасниця зустрічі з Дніпропетровська, малолітній в’язень — Кочержина Людмила Веніамінівна зазначила: «Ми пережили ті страшні роки і більшість людей тяжкої долі дуже бояться і зараз говорити про минуле. Я вважаю дуже ефективним даний формат збереження особистих історій, адже він має взаємодію зразу трьох сторін: літніх людей — у визнанні особистого досвіду та підвищенні їх самооцінки, що життя прожите не дарма; молоді — у вивченні історії з перших вуст; у аудиторії, яка запрошена на перегляд — легкість сприйняття документальної інформації. Тобто, людина, яка пережила, часто не в змозі говорити при великій аудиторії, а через молодь — учасників театру, все знову проживається не так боляче, і навіть, з іншої точки зору, підкреслюються позитивні моменти пережитого, які допомогли вистояти, не зломитися. Аудиторія, в свою чергу, бачить конкретну історію життя, а не загальні фрази, як було тяжко в ті роки.»
Координатор проекту «Клуб для спілкування людей похилого віку «Надвечір»» Дмитрук Олег Іванович гостинно запросив нас на екскурсію по приміщенню БО «Каритас», де ми познайомились з багатьма напрямками діяльності. Зокрема, кімнати, де проводяться гуртки по зацікавленості, мають гарні виставки робіт учасників гуртків — це і листівочки, і панно з декупажем, і вишивані та плетені речі. Ми вдячні отцю Володимиру та Олегу Івановичу за цікаві зустрічі у Івано-Франківську. Велика вдячність за підтримку нашого проекту німецькому Фонду EVZ.

Менеджер проекту Антоненко Олена, м. Дніпропетровськ

Пошук
Розділи
1545644883-6599

Новорічне вітання

Дорогі побратими по долі !   Від імені Української ...
DSC01074

Відвідування місць оборони Житомира, військових пам’ятників та військових поховань

Відвідування місць оборони Житомира, військових пам’ятників та ...
DSC00773

«Зустріч поколінь «Ми поруч»

11 грудня поточного року Українською спілкою в’язнів ...
20181130_122227

Відвідування місць поховань, місць розташування концтаборів, пам’ятних знаків, Меморіалу в Урочищі «Бабин Яр», військових пам’ятників та військових поховань

Відвідування місць поховань, місць розташування Сирецького та ...
DSC00368

«Діалог поколінь»

29 листопада 2018 року в міському Палаці ...

ПОВІДОМЛЕННЯ

Шановні члени УСВЖН ! Шановна громадськість !   Громадська організація  «Українська  ...

ПОВІДОМЛЕННЯ

Шановні члени УСВЖН ! Шановна громадськість !               Українська ...
IMG_2476

Радісна подія

З нагоди чергової річниці Незалежності України Президент ...

Відвідування місць визволення Києва, як головного етапу визволення України від фашистських загарбників в селі Нові Петрівці

Українською спілкою в'язнів - жертв нацизму проведено ...

Відвідування місць початку визволення Києва від фашистських загарбників в селі Балико — Щучинка

Українською спілкою в'язнів - жертв нацизму проведено ...
Останні записи