Опубликовано 30th Ноябрь 2013 |

Міст між заходом та сходом через «Місце зустрічі — діалог»

27-28 листопада, у містах Борислав та Івано-Франківськ відбувся показ перформансу «Театр спогадів. Доля малолітніх в’язнів нацизму», документального театру міста Дніпропетровська в рамках програми «Місце зустрічі — діалог.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Наш театр існує 4 роки, і кожна вистава — це зовсім не дитяча доля, малолітніх заручників гітлерівського режиму. Так, 27 листопада, в палаці культури міста Борислава, при підтримці міського Голови — Фірмана Володимира Євстаховича, проведено зустріч БО «Каритас»(Борислав) та ДМВ УСВЖН(Дніпропетровськ), на якій були присутні жертви нацизму Борислава та Дніпропетровська, школярі Бориславської ЗОШ та учасники театру НВК 122 міста Дніпропетровська. «Я так переживала і навіть не спала довго, все думала, що можу сказати на зустрічі.

Та ось тепер, після перегляду вистави, хочу сказати, що я знову побувала в своєму дитинстві, як же наші долі схожі одна на одну — ми просто могли радіти самому маленькому — сонечку та мирному небу. Ставали дорослішими за лічені дні та навіть години. Дуже вдячна вам за таку величезну роботу, яку ви проводите серед молодшого покоління»,- висловила свою вдячність пані Мирослава Павлюх, малолітній в’язень з Борислава.
А ще, у приміщенні Каритасу було проведено засідання дискусійного клубу «Жити пам’ятаючи», на якому учні з міста Дніпропетровська спілкувались з бориславцями, дуже цікава вийшла бесіда і отець Петро, директор БО «Каритас», підсумував її словами: «Живемо всі в нашій Україні, і все у нас спільне — і минуле, і майбутнє, а головне є теперішнє, яке ми зараз з вами будуємо. Робіть, діти, тільки те, що бажаєте собі та своїм близьким, тоді лихо не прийде в наші домівки. Хай ваші серця наповняться Божою любов’ю та вірою». Отець Петро гостинно запросив нас на екскурсію по храму святої Варвари, де знаходяться мощі більше п’ятисот святих. Ми були дуже вдячні за цікаву розповідь і теплий прийом отцю Петру та пані Марії.
28 листопада нас дружньо приймав «Каритас» в Івано-Франківську. Спочатку відбувалась зустріч з малолітнім в’язнем концтабору Бухенвальд — Кубицьким Романом Миколайовичем, де діти зацікавлено слухали свідка тих страшних подій, свідка, який дитиною знаходився на «фабриці смерті Бухенвальд». Тетяна Петрівна Стенько — керівник театру звернулась до учасників зустрічі: «Кожна сім’я повинна знати історію своєї родини, яка є невід’ємною історією нашої країни. Нам всім треба розуміти, що тоді ніяка прийдешня влада не зможе перекрутити її на свій розсуд і «запихнути» для вивчання в підручники. Ми на особистому досвіді наших старших поколінь можемо показати, що відбувалось.

Український народ завжди був і залишається єдиним. Толерантність, терпимість, людяність — ось основні цінності, на які треба орієнтувати молодь.»
В Будинку Просвіти ім.Т.Г.Шевченко міста Івано-Франківська відбувся показ перформансу «Театр спогадів. Доля малолітніх в’язнів нацизму». Учасники театру, учні міста Дніпропетровська, емоційно відтворили долі людей, що пройшли лихоліття війни. Весь зал аплодував стоячи. Отець Володимир, директор БО «Каритас», звернувся до учасників зустрічі з промовою про те, що історія нашої країни — це надбання всього народу і ми не маємо морального права її забувати. Учасниця зустрічі з Дніпропетровська, малолітній в’язень — Кочержина Людмила Веніамінівна зазначила: «Ми пережили ті страшні роки і більшість людей тяжкої долі дуже бояться і зараз говорити про минуле. Я вважаю дуже ефективним даний формат збереження особистих історій, адже він має взаємодію зразу трьох сторін: літніх людей — у визнанні особистого досвіду та підвищенні їх самооцінки, що життя прожите не дарма; молоді — у вивченні історії з перших вуст; у аудиторії, яка запрошена на перегляд — легкість сприйняття документальної інформації. Тобто, людина, яка пережила, часто не в змозі говорити при великій аудиторії, а через молодь — учасників театру, все знову проживається не так боляче, і навіть, з іншої точки зору, підкреслюються позитивні моменти пережитого, які допомогли вистояти, не зломитися. Аудиторія, в свою чергу, бачить конкретну історію життя, а не загальні фрази, як було тяжко в ті роки.»
Координатор проекту «Клуб для спілкування людей похилого віку «Надвечір»» Дмитрук Олег Іванович гостинно запросив нас на екскурсію по приміщенню БО «Каритас», де ми познайомились з багатьма напрямками діяльності. Зокрема, кімнати, де проводяться гуртки по зацікавленості, мають гарні виставки робіт учасників гуртків — це і листівочки, і панно з декупажем, і вишивані та плетені речі. Ми вдячні отцю Володимиру та Олегу Івановичу за цікаві зустрічі у Івано-Франківську. Велика вдячність за підтримку нашого проекту німецькому Фонду EVZ.

Менеджер проекту Антоненко Олена, м. Дніпропетровськ

Пошук
Розділи
295697_1

Вітаємо з 8 березня!

Шановні жінки Української спілки в’язнів-жертв нацизму!    ...
IMG_20180301_130332

Роковини Корюківської трагедії

1 березня 2017 року члени Української спілки ...
DSC_0010-4

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

26 січня напередодні Міжнародного дня пам’яті жертв ...
IMG_20171123_111354

IX-а позачергова Конференція Української спілки в’язнів-жертв нацизму

23 листопада 2017 року в міському Палаці ...
IMG_20171103_160316

Захід УСВЖН в Чернігові

3 листопада 2017 року вперше в Чернігові ...
IMG_20170911_100729

Міжнародний день пам`яті жертв фашизму

11 вересня цього року,  як і кожний ...
IMG_20170828_115550

Засідання Ради Української спілки в’язнів-жертв нацизму

28 серпня 2017 року в міському Палаці ...
272958_0

З Днем Незалежності України!

  Дорогі співвітчизники,  дорогі  жертви  нацистських переслідувань!   24 серпня ...
IMG_20170727_105802

73-річниця визволення Івано-Франківська від німецько-фашистських окупантів.

           27 липня 2017 ...
IMG_20170725_141811

Засідання бюро Української спілки в’язнів-жертв нацизму

24 липня 2017 року в офісі УСВЖН ...
Останні записи