Опубликовано 15th Декабрь 2013 |

Круглий стіл з молоддю

круглий стіл з молоддю – гуртківцями «ЮНІ –ПРЕС»

Українська спілка в’язнів – жертв нацизму

«Наші долі – тема для творчості молоді»


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


За рішенням ООН 10 –го грудня щорічно відзначається «Міжнародний день прав людини». Саме на відзначення цього Дня у Київському палаці дітей та юнацтва 13 грудня 2013 року відбувся круглий стіл з молоддю – гуртківцями «ЮНІ –ПРЕС» на тему «Права людини і сьогодення».

Вперше День прав людини почав святкуватися у 1950 році після того, як Генеральна Асамблея прийняла резолюцію 423 (V), що закликає всі держави та зацікавлені організації встановити 10 грудня кожного року в якості Дня прав людини. У цей день 1948 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини, яка стала першим міжнародним документом, у якому були чітко сформульовані положення про права людини. В декларації йдеться про розширення прав людини, активну пропаганду ідей рівноправності, соціальної відповідальності та взаємодопомоги.

На сьогоднішній день загальне визнання усіма державами-членами ООН базових прав людини, закріплених Декларацією, підкреслює їх величезну значимість в нашому житті.

Гуртківці  — майбутні  юні журналісти з великим інтересом прослухали спогади заступника Голови Української спілки в’язнів  — жертв нацизму з міжнародної і виховної роботи та збереження пам’яті Слєсарєву  Надію Іванівну — колишнього малолітнього в’язня фашистських концтаборів.

круглий стіл з молоддю – гуртківцями «ЮНІ –ПРЕС»

круглий стіл з молоддю – гуртківцями «ЮНІ –ПРЕС»

Під час свого виступу вона ознайомила молодь з діяльністю Спілки. На екрані продемонструвала сайти УСВЖН:

—  www.usvzn.com , на якому надається інформація про діяльність відділень Спілки;

—  www.ost-arbeiter.com, на якому викладено друковані видання — три книги

«Пам’ять заради майбутнього» .

На прикладі своєї долі вона показала, яких страждань зазнали безправні люди під час панування  в Україні тоталітарних режимів: сталінського і гітлерівського, коли без будь — яких доказів за наклепом чи підозрою та за принципами звірячої ідеології були масово знищені мільйони людей. У 1937 році її батька було заарештовано і розстріляно  як «ворога народу», якого безпідставно звинувачено в антирадянській діяльності. Її матір відбувала тяжке покарання  як дружина «ворога народу»  протягом 8 років в таборах СІБЛАГУ, а вона – їхня донька  семирічною дівчинкою  була кинута в спеціального призначення дитячий будинок для дітей «ворогів народу», звідкіля з великими зусиллями її витягнула тітка — рідна сестра матері. Зі своєю тіткою вона  й пройшла тяжкий життєвий шлях під час окупації України, а потім ще й у фашистській неволі, де вони зазнали  страждань від холоду, голоду, знущань і презирства під час  тяжкої, непосильної праці  в фашистських концтаборах.

Мільйони людей в усьому світі знають про звіряче обличчя фашизму з книг, документальних та художніх фільмів, але тих, хто пам’ятає злочини тоталітарних режимів зі свого трагічного досвіду, щодня все зменшується.

І тому головним завданням цих людей є передати пам’ять молодим поколінням, щоб таке в історії людства ніколи не повторилося.

В  Україні на захист прав людей, постраждалих від нацизму, з 2000 року діє Закон «Про жертви нацизму».

Тепер як ніколи сучасне людство має плекати збереження прав людини будь — якого походження.

Учасник проекту«Наші долі – тема для творчості молоді»

Галина Мартиш.

Пошук
Розділи

Захід Української спілки в’язнів-жертв нацизму «Відвідування Меморіального комплексу «Національний музей історії України у Другій світовій війні».

01 червня поточного року Українською спілкою в’язнів ...

На Волинь з’їхалися в’язні нацистських концтаборів — Відео

https://www.youtube.com/watch?v=NdGnN6gXdlQ
Peremoga

З Днем Перемоги!

Шановні ветерани ! Шановні колеги !   Від імені Української ...

«Вшанування пам’яті про жертв нацизму з нагоди Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів»  

17 квітня 2019 року члени УСВЖН із ...

«Зустріч поколінь на тему: «Корюківка: біль і пам’ять»

16 квітня 2019 року в місті Корюківка ...

Зустріч членів Української спілки в’язнів-жертв нацизму із старшокласниками Київської спеціалізованої школи I-III ступенів №320 з поглибленим вивченням української мови

12 квітня 2019 року Голова Української спілки ...
IMG_5388

Мітинг, присвячений Міжнародному дню визволення в’язнів фашистських концтаборів у Снігурівці

11 квітня в місті Снігурівка Миколаївської області ...

Сюжет, присвячений міжнародному дню визволення в’язнів нацистських концтаборів

11 квітня 1945го американські військові звільнили полонених ...

Члени Української спілки в’язнів — жертв нацизму відзначили Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.

Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів відзначається ...

Про участь Української спілки в’язнів — жертв нацизму у конкурсі з визначення програм розроблених всеукраїнськими громадськими об’єднаннями ветеранів у 2019р.

Про участь Української спілки в’язнів - жертв ...
Останні записи