Опубликовано 29th Январь 2014 |

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

holocost[1]

27 січня, у річницю визволення радянськими військами в’язнів концтабору «Аушвіц-Біркенау»,  члени Української спілки в’язнів – жертв нацизму відзначили Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Згідно з опублікованими даними Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини 26 держав — учасниць ОБСЄ визнали 27 січня офіційним днем пам’яті жертв Голокосту. Цей день є сумним нагадуванням про жахливий злочин, скоєний проти невинних людей.

В боях за звільнення концтабору «Аушвіц-Біркенау» загинули понад 200 радянських солдатів і офіцерів.

У засіданні  круглого  столу, який відбувся в цей день прийняли участь члени бюро Спілки і  Голови осередків Київського відділення УСВЖН. В своїх виступах вони нагадали про офіційні дані, які  пов’язані з цією історичною датою. В газових камерах та крематоріях лише концентраційного табору «Аушвіц-Біркенау» фашистами було знищено понад мільйон євреїв, а також і представників польської інтелігенції та радянських військовополонених. За різними даними всього в цьому таборі загинуло від півтора до двох мільйонів осіб різних національностей, у тому числі близько 15 тисяч радянських громадян. Тільки у Києві більше ста тисяч людей було вбито в Бабиному Яру, зокрема масово розстріляно близько тридцяти чотирьох тисяч євреїв. За загальними оцінками жертвами масового знищення євреїв під час Другої світової війни, разом із чотирма з половиною мільйонами дорослих, загинуло півтора мільйони дітей. Страшне і нелюдське явище, що відбувалося в період 1933-1945-х років, яке отримало назву — Голокост, призвело до умисного винищення практично однієї третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших нацменшин.

В нашій пам’яті — людей, постраждалих від нацизму, назавжди закарбовано цей страшний злочин проти людства. Ми віддаємо данину пам’яті жертвам Голокосту, а також вклоняємося тим відважним людям, які ризикували життям, щоб врятувати від загибелі євреїв і людей інших національностей.

Уроки з цих страшних подій люди не повинні забувати . І  нам необхідно прикласти ще більше зусиль у своїй просвітницькій роботі по протидії нетерпимості, ненависті і дискримінації у всіх їх формах, стверджувати повагу до всіх етнічних і релігійних груп. Злодійство породжене ненавистю і фанатизмом, затятим расизмом і принизливими забобонами, які панували тоді в фашистської Німеччини — НЕ ПОВИННО ПОВТОРИТИСЯ!

Все те, що відбулося з євреями, стосується всіх. Наше завдання подовжувати виховувати молоде покоління в повазі до прав людини, активізувати зусилля в боротьбі з нетерпимістю і  дискримінацією.

Слєсарєва Надія Іванівна

Пошук
Розділи
Peremoga

З Днем Перемоги!

Шановні ветерани ! Шановні колеги !   Від імені Української ...

«Вшанування пам’яті про жертв нацизму з нагоди Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів»  

17 квітня 2019 року члени УСВЖН із ...

«Зустріч поколінь на тему: «Корюківка: біль і пам’ять»

16 квітня 2019 року в місті Корюківка ...

Зустріч членів Української спілки в’язнів-жертв нацизму із старшокласниками Київської спеціалізованої школи I-III ступенів №320 з поглибленим вивченням української мови

12 квітня 2019 року Голова Української спілки ...
IMG_5388

Мітинг, присвячений Міжнародному дню визволення в’язнів фашистських концтаборів у Снігурівці

11 квітня в місті Снігурівка Миколаївської області ...

Сюжет, присвячений міжнародному дню визволення в’язнів нацистських концтаборів

11 квітня 1945го американські військові звільнили полонених ...

Члени Української спілки в’язнів — жертв нацизму відзначили Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.

Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів відзначається ...

Про участь Української спілки в’язнів — жертв нацизму у конкурсі з визначення програм розроблених всеукраїнськими громадськими об’єднаннями ветеранів у 2019р.

Про участь Української спілки в’язнів - жертв ...
136704a08f1ed5ffaa4e33cecb2d8328da88a052

Зі святом 8 березня!

ШАНОВНІ  ЖІНКИ !!!   Від імені Української спілки в’язнів ...
1545644883-6599

Новорічне вітання

Дорогі побратими по долі !   Від імені Української ...
Останні записи