Опубликовано 29th Январь 2014 |

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

holocost[1]

27 січня, у річницю визволення радянськими військами в’язнів концтабору «Аушвіц-Біркенау»,  члени Української спілки в’язнів – жертв нацизму відзначили Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Згідно з опублікованими даними Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини 26 держав — учасниць ОБСЄ визнали 27 січня офіційним днем пам’яті жертв Голокосту. Цей день є сумним нагадуванням про жахливий злочин, скоєний проти невинних людей.

В боях за звільнення концтабору «Аушвіц-Біркенау» загинули понад 200 радянських солдатів і офіцерів.

У засіданні  круглого  столу, який відбувся в цей день прийняли участь члени бюро Спілки і  Голови осередків Київського відділення УСВЖН. В своїх виступах вони нагадали про офіційні дані, які  пов’язані з цією історичною датою. В газових камерах та крематоріях лише концентраційного табору «Аушвіц-Біркенау» фашистами було знищено понад мільйон євреїв, а також і представників польської інтелігенції та радянських військовополонених. За різними даними всього в цьому таборі загинуло від півтора до двох мільйонів осіб різних національностей, у тому числі близько 15 тисяч радянських громадян. Тільки у Києві більше ста тисяч людей було вбито в Бабиному Яру, зокрема масово розстріляно близько тридцяти чотирьох тисяч євреїв. За загальними оцінками жертвами масового знищення євреїв під час Другої світової війни, разом із чотирма з половиною мільйонами дорослих, загинуло півтора мільйони дітей. Страшне і нелюдське явище, що відбувалося в період 1933-1945-х років, яке отримало назву — Голокост, призвело до умисного винищення практично однієї третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших нацменшин.

В нашій пам’яті — людей, постраждалих від нацизму, назавжди закарбовано цей страшний злочин проти людства. Ми віддаємо данину пам’яті жертвам Голокосту, а також вклоняємося тим відважним людям, які ризикували життям, щоб врятувати від загибелі євреїв і людей інших національностей.

Уроки з цих страшних подій люди не повинні забувати . І  нам необхідно прикласти ще більше зусиль у своїй просвітницькій роботі по протидії нетерпимості, ненависті і дискримінації у всіх їх формах, стверджувати повагу до всіх етнічних і релігійних груп. Злодійство породжене ненавистю і фанатизмом, затятим расизмом і принизливими забобонами, які панували тоді в фашистської Німеччини — НЕ ПОВИННО ПОВТОРИТИСЯ!

Все те, що відбулося з євреями, стосується всіх. Наше завдання подовжувати виховувати молоде покоління в повазі до прав людини, активізувати зусилля в боротьбі з нетерпимістю і  дискримінацією.

Слєсарєва Надія Іванівна

Пошук
Розділи

Представники спілки в’язнів-жертв нацизму вшанували пам’ять полеглих у Другій світовій війні

22 червня, у день початку Великої Вітчизняної ...

Інтерв’ю Голови УСВЖН Маркіяна Демідова на Громадському радіо

Голова Української спілки в'язнів-жертв нацизму Маркіян Демидов, ...

Щоб ніколи не повторилося

«Бережімо мир!»   11 квітня у всьому світі відзначають ...

11 квітня 2018 року в Нікополі

11 квітня 2018 року в Нікополі відзначили ...

11 квітня у Снігурівському відділенні УСВЖН

За багаторічною традицією 11 квітня в нашому ...
библиотека 288 сш 013

Зустріч з київськими учнями до Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів

Голова Спілки Маркіян Дмитрович Демидов, колишній малолітній ...
2018_04_12_zystrich_zybok_52

«Я не хочу, щоб діти плакали знову»

«Я не хочу, щоб діти плакали знову» Ці ...
IMG_20180411_105751

11 квітня в Україні і усьому світі відзначають Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.

Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів відзначається ...

У Бабиному Яру вшанували пам’ять жертв нацизму

http://podrobnosti.ua/media/videos/2018/4/11/novosti-za-2018-04-11-1745_7b38744c37daeeb7b38a368a0fa3192b.mp4 Сьогодні Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів. ...

В Україні вшанували жертв нацистських концтаборів

http://podrobnosti.ua/media/videos/2018/4/11/novosti-za-2018-04-11-0900_cbef4e02ba57bb76fa0c3e08f7a04e6a.mp4 Сьогодні відзначають Міжнародний день визволення в'язнів нацистських ...
Останні записи