Опубликовано 29th Январь 2014 |

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

holocost[1]

27 січня, у річницю визволення радянськими військами в’язнів концтабору «Аушвіц-Біркенау»,  члени Української спілки в’язнів – жертв нацизму відзначили Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Згідно з опублікованими даними Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини 26 держав — учасниць ОБСЄ визнали 27 січня офіційним днем пам’яті жертв Голокосту. Цей день є сумним нагадуванням про жахливий злочин, скоєний проти невинних людей.

В боях за звільнення концтабору «Аушвіц-Біркенау» загинули понад 200 радянських солдатів і офіцерів.

У засіданні  круглого  столу, який відбувся в цей день прийняли участь члени бюро Спілки і  Голови осередків Київського відділення УСВЖН. В своїх виступах вони нагадали про офіційні дані, які  пов’язані з цією історичною датою. В газових камерах та крематоріях лише концентраційного табору «Аушвіц-Біркенау» фашистами було знищено понад мільйон євреїв, а також і представників польської інтелігенції та радянських військовополонених. За різними даними всього в цьому таборі загинуло від півтора до двох мільйонів осіб різних національностей, у тому числі близько 15 тисяч радянських громадян. Тільки у Києві більше ста тисяч людей було вбито в Бабиному Яру, зокрема масово розстріляно близько тридцяти чотирьох тисяч євреїв. За загальними оцінками жертвами масового знищення євреїв під час Другої світової війни, разом із чотирма з половиною мільйонами дорослих, загинуло півтора мільйони дітей. Страшне і нелюдське явище, що відбувалося в період 1933-1945-х років, яке отримало назву — Голокост, призвело до умисного винищення практично однієї третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших нацменшин.

В нашій пам’яті — людей, постраждалих від нацизму, назавжди закарбовано цей страшний злочин проти людства. Ми віддаємо данину пам’яті жертвам Голокосту, а також вклоняємося тим відважним людям, які ризикували життям, щоб врятувати від загибелі євреїв і людей інших національностей.

Уроки з цих страшних подій люди не повинні забувати . І  нам необхідно прикласти ще більше зусиль у своїй просвітницькій роботі по протидії нетерпимості, ненависті і дискримінації у всіх їх формах, стверджувати повагу до всіх етнічних і релігійних груп. Злодійство породжене ненавистю і фанатизмом, затятим расизмом і принизливими забобонами, які панували тоді в фашистської Німеччини — НЕ ПОВИННО ПОВТОРИТИСЯ!

Все те, що відбулося з євреями, стосується всіх. Наше завдання подовжувати виховувати молоде покоління в повазі до прав людини, активізувати зусилля в боротьбі з нетерпимістю і  дискримінацією.

Слєсарєва Надія Іванівна

Пошук
Розділи
1545644883-6599

Новорічне вітання

Дорогі побратими по долі !   Від імені Української ...
DSC01074

Відвідування місць оборони Житомира, військових пам’ятників та військових поховань

Відвідування місць оборони Житомира, військових пам’ятників та ...
DSC00773

«Зустріч поколінь «Ми поруч»

11 грудня поточного року Українською спілкою в’язнів ...
20181130_122227

Відвідування місць поховань, місць розташування концтаборів, пам’ятних знаків, Меморіалу в Урочищі «Бабин Яр», військових пам’ятників та військових поховань

Відвідування місць поховань, місць розташування Сирецького та ...
DSC00368

«Діалог поколінь»

29 листопада 2018 року в міському Палаці ...

ПОВІДОМЛЕННЯ

Шановні члени УСВЖН ! Шановна громадськість !   Громадська організація  «Українська  ...

ПОВІДОМЛЕННЯ

Шановні члени УСВЖН ! Шановна громадськість !               Українська ...
IMG_2476

Радісна подія

З нагоди чергової річниці Незалежності України Президент ...

Відвідування місць визволення Києва, як головного етапу визволення України від фашистських загарбників в селі Нові Петрівці

Українською спілкою в'язнів - жертв нацизму проведено ...

Відвідування місць початку визволення Києва від фашистських загарбників в селі Балико — Щучинка

Українською спілкою в'язнів - жертв нацизму проведено ...
Останні записи