Опубликовано 27th Октябрь 2014 |

До 70-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників

PA240269

Дорогі друзі!

Від імені Української спілки в’язнів – жертв нацизму і себе особисто щиро вітаю Вас з 70 – ю річницею визволення України від німецько-фашистських загарбників.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


В ході Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років саме на території нашої держави відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму.
Вшановуючи цю знаменну історичну дату ми схиляємо голови перед пам’яттю трьох мільйонів радянських воїнів, які загинули у ході воєнних дій за визволення України. Тільки битві за Дніпро та столицю України при виконанні військової операції загинули більш як 500 тисяч радянських воїнів.
Фашистські нелюди і їх прихильники зруйнували за підрахунками істориків на території України цілком чи частково понад 700 міст і 28 тисяч сіл, загалом внаслідок каральних акцій окупантів було спалено 1377 населених пунктів, близько 10 мільйонів людей залишили без даху над головою, вони знищили понад 16 тисяч промислових підприємств.

Понад два з половиною мільйони українців було вивезено під час окупації на примусову рабську працю до Німеччини і до окупованих нею країн.
По дорозі в Рейх і в роки непосильної і тяжкої праці люди гинули від холоду, голоду, інфекційних хвороб — повернулось на Україну з них лише третина. Тисячі українців було позбавлено життя в газових камерах, спалено в печах крематоріїв, зотліло в протитанкових ровах. Більшість з них забуто. Вони ніколи не будуть названі, бо залишилися без імені, без прізвища , без фото.
Дорогі друзі, за те, що ми сьогодні є, що маємо дітей та онуків і правнуків, що живемо в незалежній Україні, ми щиро вдячні нашим братам і сестрам ветеранам. Це вони ціною свого життя визволили Україну і нас з фашистського рабства, врятували людство від загрози фашистського поневолення.
Від щирого серця бажаю всім Вам міцного здоров’я, гарного настрою великого родинного щастя, миру, взаєморозуміння, злагоди та добробуту — віри у щасливе майбутнє України!

Маркіян Демидов
Голова Української спілки в’язнів – жертв нацизму
колишній в’язень концтабору «Саласпілс»

Пошук
Розділи
1545644883-6599

Новорічне вітання

Дорогі побратими по долі !   Від імені Української ...
DSC01074

Відвідування місць оборони Житомира, військових пам’ятників та військових поховань

Відвідування місць оборони Житомира, військових пам’ятників та ...
DSC00773

«Зустріч поколінь «Ми поруч»

11 грудня поточного року Українською спілкою в’язнів ...
20181130_122227

Відвідування місць поховань, місць розташування концтаборів, пам’ятних знаків, Меморіалу в Урочищі «Бабин Яр», військових пам’ятників та військових поховань

Відвідування місць поховань, місць розташування Сирецького та ...
DSC00368

«Діалог поколінь»

29 листопада 2018 року в міському Палаці ...

ПОВІДОМЛЕННЯ

Шановні члени УСВЖН ! Шановна громадськість !   Громадська організація  «Українська  ...

ПОВІДОМЛЕННЯ

Шановні члени УСВЖН ! Шановна громадськість !               Українська ...
IMG_2476

Радісна подія

З нагоди чергової річниці Незалежності України Президент ...

Відвідування місць визволення Києва, як головного етапу визволення України від фашистських загарбників в селі Нові Петрівці

Українською спілкою в'язнів - жертв нацизму проведено ...

Відвідування місць початку визволення Києва від фашистських загарбників в селі Балико — Щучинка

Українською спілкою в'язнів - жертв нацизму проведено ...
Останні записи