Опубликовано 10th Апрель 2015 |

11 квітня

germany_deu_konclager

11 квітня за рішенням Організації Об’єднаних Націй весь світ відзначає Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.

Дорогі друзі!

Від імені Української спілки в’язнів – жертв нацизму і себе особисто щиро вітаю Вас з цією знаменною датою.

Бажаю Вам і всім Вашим родинам міцного здоров’я, сили і великої наснаги у нашій громадській діяльності, спрямованій на розбудову нашої рідної демократичної України.

Миру і злагоди в нашій країні!


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


11 квітня 2015 року минає 70 років з того дня, коли в’язні концтабору Бухенвальд  піднялили інтернаціональне повстання проти гітлерівців і перемогли.

З року в рік ми, члени Української спілки в’язнів – жертв нацизму, приносимо в цей День квіти до пам’ятників загиблим в’язням у містах і селах своєї країни. Приходимо туди, де стояли страхітливі мури концтаборів «Сирецький», «Бабин Яр», «Дарницький» — всюди, де відбувалися масові злодіяння проти мирного населення України. Вшановуємо пам’ять загиблих за кордоном — у колишніх концтаборах Європи. Разом з порідненими організаціями Європи та колишнього Радянського Союзу проводимо роботу на міжнародному рівні, спрямовану на захист прав людей, які постраждали від нацизму і фашизму в 1920-1945 роки. Ми постійно займаємося великою просвітницькою  роботою з молоддю проти воєн і тоталітаризму, за мир на планеті Земля.

Метою відзначення Дня 11 квітня є збереження пам’яті про трагічні події Другої світової війни, які забрали життя мільйонів людей, знищених у нацистських концтаборах, гетто та місцях примусового тримання.

За роки Другої світової війни через табори смерті пройшли 18 мільйонів чоловік, 5 мільйонів з них — громадяни Радянського Союзу.

Всього на території Німеччини та окупованих нею країн було розташовано більше 14 тисяч концтаборів. За визнанням самих есесівців, в’язень, тривалість життя якого в таборі складала менше року, приносив нацистам майже півтори тисячі рейхсмарок чистого прибутку.

Минає час і, на жаль, серед нас залишається все менше тих людей, які пережили тортури у фашистських концтаборах, витримали випробування непосильною рабською працею у фашистській неволі.

Але страждання колишніх малолітніх в’язнів фашизму цим не обмежуються.

На нашу долю ще в довоєнні роки, в період сталінського тоталітаризму, випали жахливі випробування (Голодомор 32-33 років та репресії наших батьків у 1937-38 рр.), а в повоєнний час ми зазнали ганебних утисків з боку радянської влади, яка всіх в’язнів фашизму вважала зрадниками, і лише через 43 роки після Великої Перемоги, в 1988 році, в нас з’явилися правові підстави на захист своєї особистості як повноправних  громадян України. Однак незважаючи на недовіру і приниження з боку владних структур, наші  люди підняли з руїн і відбудували свою тяжко поранену країну, створили сім’ї, виховали достойне покоління нових громадян України, створили умови для її наукового і технічного розвитку.

Захищати наші права покликаний Закон України «Про жертви нацистських переслідувань». Сьогодні всі ми, люди дуже поважного віку, немічні та хворі, потребуємо особливої уваги. Але, на жаль, керівництво нашої держави замість того, щоб підтримати нас у цей особливо важкий для нас період, скасувало наші й без того невеличкі пільги, поставивши нас на межу вимирання. Дуже сподіваємося, що Президент, Уряд та Парламент переглянуть цю ганебну ситуацію та виправлять свою помилку.

Варто взяти до уваги й той факт, що 27 січня 2015 року в польському місті Освенцімі, під час відзначення 70-х роковин звільнення концтабору Аушвіц-Біркенау, Президент України Петро Олексійович Порошенко в безпосередньому спілкуванні зі мною особисто пообіцяв відновити всі наші мізерні пільги. На моє запитання, чи можу я доповісти про нашу розмову членам УСВЖН, Президент відповів ствердно. Про що я й поінформував членів нашої організації.

Хочеться вірити, що Гарант свого слова дотримає.

Маркіян Демидов,

Голова Української спілки
в’язнів – жертв нацизму,
Колишній в’язень
концтабору «Саласпілс»


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Фото з обласних відділень Спілки

Фото з обласних відділень Спілки

Фото з обласних відділень Спілки

Фото з обласних відділень Спілки

Фото з обласних відділень Спілки

Фото з обласних відділень Спілки

Фото з обласних відділень Спілки

Фото з обласних відділень Спілки

Фото з обласних відділень Спілки

Фото з обласних відділень Спілки

Фото з обласних відділень Спілки

Фото з обласних відділень Спілки

Фото з обласних відділень Спілки

Фото з обласних відділень Спілки

Пошук
Розділи
20181004_141640

День людини похилого віку у Київі

04 жовтня поточного року члени Української спілки ...
230808431111

З Днем Незалежності України !

Вельмишановні мої побратими по долі, колеги, дорогі друзі ...

Представники спілки в’язнів-жертв нацизму вшанували пам’ять полеглих у Другій світовій війні

22 червня, у день початку Великої Вітчизняної ...

Інтерв’ю Голови УСВЖН Маркіяна Демідова на Громадському радіо

Голова Української спілки в'язнів-жертв нацизму Маркіян Демидов, ...

Щоб ніколи не повторилося

«Бережімо мир!»   11 квітня у всьому світі відзначають ...

11 квітня 2018 року в Нікополі

11 квітня 2018 року в Нікополі відзначили ...

11 квітня у Снігурівському відділенні УСВЖН

За багаторічною традицією 11 квітня в нашому ...
библиотека 288 сш 013

Зустріч з київськими учнями до Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів

Голова Спілки Маркіян Дмитрович Демидов, колишній малолітній ...
2018_04_12_zystrich_zybok_52

«Я не хочу, щоб діти плакали знову»

«Я не хочу, щоб діти плакали знову» Ці ...
IMG_20180411_105751

11 квітня в Україні і усьому світі відзначають Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.

Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів відзначається ...
Останні записи