Опубликовано 10th Апрель 2015 |

11 квітня

germany_deu_konclager

11 квітня за рішенням Організації Об’єднаних Націй весь світ відзначає Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.

Дорогі друзі!

Від імені Української спілки в’язнів – жертв нацизму і себе особисто щиро вітаю Вас з цією знаменною датою.

Бажаю Вам і всім Вашим родинам міцного здоров’я, сили і великої наснаги у нашій громадській діяльності, спрямованій на розбудову нашої рідної демократичної України.

Миру і злагоди в нашій країні!


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


11 квітня 2015 року минає 70 років з того дня, коли в’язні концтабору Бухенвальд  піднялили інтернаціональне повстання проти гітлерівців і перемогли.

З року в рік ми, члени Української спілки в’язнів – жертв нацизму, приносимо в цей День квіти до пам’ятників загиблим в’язням у містах і селах своєї країни. Приходимо туди, де стояли страхітливі мури концтаборів «Сирецький», «Бабин Яр», «Дарницький» — всюди, де відбувалися масові злодіяння проти мирного населення України. Вшановуємо пам’ять загиблих за кордоном — у колишніх концтаборах Європи. Разом з порідненими організаціями Європи та колишнього Радянського Союзу проводимо роботу на міжнародному рівні, спрямовану на захист прав людей, які постраждали від нацизму і фашизму в 1920-1945 роки. Ми постійно займаємося великою просвітницькою  роботою з молоддю проти воєн і тоталітаризму, за мир на планеті Земля.

Метою відзначення Дня 11 квітня є збереження пам’яті про трагічні події Другої світової війни, які забрали життя мільйонів людей, знищених у нацистських концтаборах, гетто та місцях примусового тримання.

За роки Другої світової війни через табори смерті пройшли 18 мільйонів чоловік, 5 мільйонів з них — громадяни Радянського Союзу.

Всього на території Німеччини та окупованих нею країн було розташовано більше 14 тисяч концтаборів. За визнанням самих есесівців, в’язень, тривалість життя якого в таборі складала менше року, приносив нацистам майже півтори тисячі рейхсмарок чистого прибутку.

Минає час і, на жаль, серед нас залишається все менше тих людей, які пережили тортури у фашистських концтаборах, витримали випробування непосильною рабською працею у фашистській неволі.

Але страждання колишніх малолітніх в’язнів фашизму цим не обмежуються.

На нашу долю ще в довоєнні роки, в період сталінського тоталітаризму, випали жахливі випробування (Голодомор 32-33 років та репресії наших батьків у 1937-38 рр.), а в повоєнний час ми зазнали ганебних утисків з боку радянської влади, яка всіх в’язнів фашизму вважала зрадниками, і лише через 43 роки після Великої Перемоги, в 1988 році, в нас з’явилися правові підстави на захист своєї особистості як повноправних  громадян України. Однак незважаючи на недовіру і приниження з боку владних структур, наші  люди підняли з руїн і відбудували свою тяжко поранену країну, створили сім’ї, виховали достойне покоління нових громадян України, створили умови для її наукового і технічного розвитку.

Захищати наші права покликаний Закон України «Про жертви нацистських переслідувань». Сьогодні всі ми, люди дуже поважного віку, немічні та хворі, потребуємо особливої уваги. Але, на жаль, керівництво нашої держави замість того, щоб підтримати нас у цей особливо важкий для нас період, скасувало наші й без того невеличкі пільги, поставивши нас на межу вимирання. Дуже сподіваємося, що Президент, Уряд та Парламент переглянуть цю ганебну ситуацію та виправлять свою помилку.

Варто взяти до уваги й той факт, що 27 січня 2015 року в польському місті Освенцімі, під час відзначення 70-х роковин звільнення концтабору Аушвіц-Біркенау, Президент України Петро Олексійович Порошенко в безпосередньому спілкуванні зі мною особисто пообіцяв відновити всі наші мізерні пільги. На моє запитання, чи можу я доповісти про нашу розмову членам УСВЖН, Президент відповів ствердно. Про що я й поінформував членів нашої організації.

Хочеться вірити, що Гарант свого слова дотримає.

Маркіян Демидов,

Голова Української спілки
в’язнів – жертв нацизму,
Колишній в’язень
концтабору «Саласпілс»


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Фото з обласних відділень Спілки

Фото з обласних відділень Спілки

Фото з обласних відділень Спілки

Фото з обласних відділень Спілки

Фото з обласних відділень Спілки

Фото з обласних відділень Спілки

Фото з обласних відділень Спілки

Фото з обласних відділень Спілки

Фото з обласних відділень Спілки

Фото з обласних відділень Спілки

Фото з обласних відділень Спілки

Фото з обласних відділень Спілки

Фото з обласних відділень Спілки

Фото з обласних відділень Спілки

Пошук
Розділи
Peremoga

З Днем Перемоги!

Шановні ветерани ! Шановні колеги !   Від імені Української ...

«Вшанування пам’яті про жертв нацизму з нагоди Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів»  

17 квітня 2019 року члени УСВЖН із ...

«Зустріч поколінь на тему: «Корюківка: біль і пам’ять»

16 квітня 2019 року в місті Корюківка ...

Зустріч членів Української спілки в’язнів-жертв нацизму із старшокласниками Київської спеціалізованої школи I-III ступенів №320 з поглибленим вивченням української мови

12 квітня 2019 року Голова Української спілки ...
IMG_5388

Мітинг, присвячений Міжнародному дню визволення в’язнів фашистських концтаборів у Снігурівці

11 квітня в місті Снігурівка Миколаївської області ...

Сюжет, присвячений міжнародному дню визволення в’язнів нацистських концтаборів

11 квітня 1945го американські військові звільнили полонених ...

Члени Української спілки в’язнів — жертв нацизму відзначили Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.

Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів відзначається ...

Про участь Української спілки в’язнів — жертв нацизму у конкурсі з визначення програм розроблених всеукраїнськими громадськими об’єднаннями ветеранів у 2019р.

Про участь Української спілки в’язнів - жертв ...
136704a08f1ed5ffaa4e33cecb2d8328da88a052

Зі святом 8 березня!

ШАНОВНІ  ЖІНКИ !!!   Від імені Української спілки в’язнів ...
1545644883-6599

Новорічне вітання

Дорогі побратими по долі !   Від імені Української ...
Останні записи