Опубликовано 30th Январь 2015 |

ЗЕМЛЯ КРИЧИТЬ «НІ – ФАШИЗМУ!»

12355

Пам’ятна зустріч у гімназії «Київська Русь»

27 січня 2015 року міжнародна спільнота відзначала 70-у річницю звільнення одного з найстрашніших фашистських концтаборів – Аушвіц-Біркенау і вшановувала пам’ять жертв Голокосту.

У цей день до меморіального комплексу, розташованого на місці колишньої «фабрики смерті» в польському місті Освенцім, прибули дивом уцілілі в’язні нацизму, лідери багатьох держав, в тому числі й президент України Петро Порошенко, представники численних громадських організацій. Серед запрошених були й учасники цільової групи нашого проекту – голова Української спілки в’язнів – жертв нацизму Маркіян Демидов, ув’язнений в дитячі роки в концтаборі Саласпілс, та член Ради УСВЖН, в минулому – малолітній в’язень концтабору Аушвіц-Біркенау, Анна Стрижкова. Разом з гостями з 42 країн вони взяли участь в урочистих заходах вшанування пам’яті всіх, хто загинув за колючим дротом.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Третього лютого, після повернення з Освенціму, М. Д. Демидов та А. М. Стрижкова разом з іншими членами УСВЖН завітали до столичної гімназії «Київська Русь», де в рамках спільного проекту УСВЖН і Всеукраїнської благодійної організації «Турбота про літніх в Україні» було організовано круглий стіл, присвячений сумним і повчальним подіям 70-річної давнини.

Члени УСВЖН у гімназії «Київська Русь» під час круглого столу, присвяченого 70-річчю звільнення концтабору Аушвіц та вшануванню пам’яті жертв Голокосту
На фото: члени УСВЖН у гімназії «Київська Русь» під час круглого столу, присвяченого 70-річчю звільнення концтабору Аушвіц та вшануванню пам’яті жертв Голокосту

Члени УСВЖН, на долю яких в період Другої світової війни випали нелюдські випробування, поділилися з учнями та педагогами гімназії спогадами про своє важке дитинство, про ті страшні злочини нацистів, свідками яких вони стали під час перебування у фашистській неволі.

М. Д. Демидов розповів також про непростий шлях становлення Української спілки в’язнів – жертв нацизму, про ті упередження, з якими стикалися колишні малолітні в’язні в радянському суспільстві, про те, як відвоювали вони своє право на гідне трактування з боку влади.

— Йшлося про моральну реабілітацію, про те, щоб нас визнали повноцінними громадянами України… Це була боротьба за самоствердження, за те, що ми – нормальні люди, а не шпигуни. Не шпигуємо на користь німців, американців, англійців… Моральний бік справи – це було найболючіше місце, — зазначив Голова УСВЖН.

Про налагоджену систему знищення людей, що діяла в концтаборі Аушвіц-Біркенау і майже не залишала шансів на виживання, юні слухачі довідалися з вуст А. М. Стрижкової.

— Після всього, що там відбулося, вважається, що Аушвіц – це табір світової скорботи, табір, де просто земля кричить: «Ні – фашизму!», — завершила свою розповідь Анна Михайлівна, яка опинилася на цій «фабриці смерті», будучи крихітною дитиною. Однак попри всі випробування долі, вона зуміла вижити, подолати перешкоди і досягти неабияких успіхів у житті, ставши науковцем, кандидатом біологічних наук.

Вихованці гімназії «Київська Русь» під час круглого столу
На фото: вихованці гімназії «Київська Русь» під час круглого столу

Із зацікавленням вислухали учні також життєві історії Людмили Миколаївни Тарасенко-Залевської, Зої Іванівни Кривич, Галини Миколаївни Мартиш, Олександра Марковича Слєсарєва, сповнені драматизму, тяжких випробувань і повсякденних перемог.

Зосередженість та непідробний інтерес в очах юних слухачів були найбільшим подарунком для ветеранів. Після виступів продовжувалося неформальне спілкування – запитання, відповіді і спогади, спогади…

Людмила Слєсарєва

Пошук
Розділи
IMG_5388

Мітинг, присвячений Міжнародному дню визволення в’язнів фашистських концтаборів у Снігурівці

11 квітня в місті Снігурівка Миколаївської області ...
136704a08f1ed5ffaa4e33cecb2d8328da88a052

Зі святом 8 березня!

ШАНОВНІ  ЖІНКИ !!!   Від імені Української спілки в’язнів ...
1545644883-6599

Новорічне вітання

Дорогі побратими по долі !   Від імені Української ...
DSC01074

Відвідування місць оборони Житомира, військових пам’ятників та військових поховань

Відвідування місць оборони Житомира, військових пам’ятників та ...
DSC00773

«Зустріч поколінь «Ми поруч»

11 грудня поточного року Українською спілкою в’язнів ...
20181130_122227

Відвідування місць поховань, місць розташування концтаборів, пам’ятних знаків, Меморіалу в Урочищі «Бабин Яр», військових пам’ятників та військових поховань

Відвідування місць поховань, місць розташування Сирецького та ...
DSC00368

«Діалог поколінь»

29 листопада 2018 року в міському Палаці ...

ПОВІДОМЛЕННЯ

Шановні члени УСВЖН ! Шановна громадськість !   Громадська організація  «Українська  ...

ПОВІДОМЛЕННЯ

Шановні члени УСВЖН ! Шановна громадськість !               Українська ...
IMG_2476

Радісна подія

З нагоди чергової річниці Незалежності України Президент ...
Останні записи