Опубликовано 9th Март 2015 |

Розкриваємо таємниці Андріївського узвозу

3013.438

Напередодні Міжнародного жіночого дня в рамках спільного проекту з Громадською організацією «Турбота про літніх в Україні» за фінансової підтримки Федерального Фонду Німеччини EVZ члени УСВЖН завітали до одного з найоригінальніших туристичних об’єктів столиці – київського Музею Однієї Вулиці. Створений групою ентузіастів на початку 90-х років ХХ століття музей розкриває своїм відвідувачам загадки та легенди однієї з найромантичніших київських вулиць – Андріївського узвозу.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


На фото: учасники проекту в столичному Музеї Однієї Вулиці

На фото: учасники проекту в столичному Музеї Однієї Вулиці

У супроводі екскурсовода члени УСВЖН заглибилися в багатовікову історію вулиці, пов’язаної з іменем легендарного апостола Андрія. Не всі учасники екскурсії знали про те, що її заснування сягає своїм корінням часів Київської Русі. Вже тоді узвіз, пролягаючи між Андріївською та Замковою горою, з’єднував ремісничий Поділ з княжим Верхнім містом. Члени УСВЖН з непідробною цікавістю розглядали представлені в експозиції оригінальні предмети старовини: картини, рукописи, автографи, книги, фотографії, листівки, архівні документи, театральні афіші, рекламні вивіски, меблі та одяг різних епох. Усі ці речі відтворюють атмосферу життя «однієї з найбільш київських вулиць», як охарактеризував її колишній мешканець узвозу – відомий письменник Віктор Некрасов.

Історія архітектурної перлини Києва — Андріївської церкви, містичні легенди романтичного Замку Річарда Левове Серце, родинне гніздо славетного творця роману «Біла гвардія» Михайла Булгакова, будинки, в яких жили і працювали відомі вчені, митці, письменники, громадські діячі – Федір Балавенський, Іван Кавалерідзе, Павло Житецький, Олександр Кошиць, Григір Тютюнник, Фотій Красицький, Олександр Глаголєв та інші видатні особистості – усе це Андріївський узвіз. Тут кожен будинок – історія. А кожна річ у музейній експозиції – маленьке відкриття, що допомагає відхилити завісу минулого і відчути повноту інтелектуального, підприємницького і звичайного, буденного життя, що буяло на цій вулиці упродовж віків.

Після такої захоплюючої подорожі в часі всі її учасники ще довго почувалися окриленими і духовно збагаченими.

Людмила Слєсарєва,
керівник проекту

Пошук
Розділи
1545644883-6599

Новорічне вітання

Дорогі побратими по долі !   Від імені Української ...
DSC01074

Відвідування місць оборони Житомира, військових пам’ятників та військових поховань

Відвідування місць оборони Житомира, військових пам’ятників та ...
DSC00773

«Зустріч поколінь «Ми поруч»

11 грудня поточного року Українською спілкою в’язнів ...
20181130_122227

Відвідування місць поховань, місць розташування концтаборів, пам’ятних знаків, Меморіалу в Урочищі «Бабин Яр», військових пам’ятників та військових поховань

Відвідування місць поховань, місць розташування Сирецького та ...
DSC00368

«Діалог поколінь»

29 листопада 2018 року в міському Палаці ...

ПОВІДОМЛЕННЯ

Шановні члени УСВЖН ! Шановна громадськість !   Громадська організація  «Українська  ...

ПОВІДОМЛЕННЯ

Шановні члени УСВЖН ! Шановна громадськість !               Українська ...
IMG_2476

Радісна подія

З нагоди чергової річниці Незалежності України Президент ...

Відвідування місць визволення Києва, як головного етапу визволення України від фашистських загарбників в селі Нові Петрівці

Українською спілкою в'язнів - жертв нацизму проведено ...

Відвідування місць початку визволення Києва від фашистських загарбників в селі Балико — Щучинка

Українською спілкою в'язнів - жертв нацизму проведено ...
Останні записи