Опубликовано 9th Март 2015 |

Розкриваємо таємниці Андріївського узвозу

3013.438

Напередодні Міжнародного жіночого дня в рамках спільного проекту з Громадською організацією «Турбота про літніх в Україні» за фінансової підтримки Федерального Фонду Німеччини EVZ члени УСВЖН завітали до одного з найоригінальніших туристичних об’єктів столиці – київського Музею Однієї Вулиці. Створений групою ентузіастів на початку 90-х років ХХ століття музей розкриває своїм відвідувачам загадки та легенди однієї з найромантичніших київських вулиць – Андріївського узвозу.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


На фото: учасники проекту в столичному Музеї Однієї Вулиці

На фото: учасники проекту в столичному Музеї Однієї Вулиці

У супроводі екскурсовода члени УСВЖН заглибилися в багатовікову історію вулиці, пов’язаної з іменем легендарного апостола Андрія. Не всі учасники екскурсії знали про те, що її заснування сягає своїм корінням часів Київської Русі. Вже тоді узвіз, пролягаючи між Андріївською та Замковою горою, з’єднував ремісничий Поділ з княжим Верхнім містом. Члени УСВЖН з непідробною цікавістю розглядали представлені в експозиції оригінальні предмети старовини: картини, рукописи, автографи, книги, фотографії, листівки, архівні документи, театральні афіші, рекламні вивіски, меблі та одяг різних епох. Усі ці речі відтворюють атмосферу життя «однієї з найбільш київських вулиць», як охарактеризував її колишній мешканець узвозу – відомий письменник Віктор Некрасов.

Історія архітектурної перлини Києва — Андріївської церкви, містичні легенди романтичного Замку Річарда Левове Серце, родинне гніздо славетного творця роману «Біла гвардія» Михайла Булгакова, будинки, в яких жили і працювали відомі вчені, митці, письменники, громадські діячі – Федір Балавенський, Іван Кавалерідзе, Павло Житецький, Олександр Кошиць, Григір Тютюнник, Фотій Красицький, Олександр Глаголєв та інші видатні особистості – усе це Андріївський узвіз. Тут кожен будинок – історія. А кожна річ у музейній експозиції – маленьке відкриття, що допомагає відхилити завісу минулого і відчути повноту інтелектуального, підприємницького і звичайного, буденного життя, що буяло на цій вулиці упродовж віків.

Після такої захоплюючої подорожі в часі всі її учасники ще довго почувалися окриленими і духовно збагаченими.

Людмила Слєсарєва,
керівник проекту

Пошук
Розділи
Peremoga

З Днем Перемоги!

Шановні ветерани ! Шановні колеги !   Від імені Української ...

«Вшанування пам’яті про жертв нацизму з нагоди Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів»  

17 квітня 2019 року члени УСВЖН із ...

«Зустріч поколінь на тему: «Корюківка: біль і пам’ять»

16 квітня 2019 року в місті Корюківка ...

Зустріч членів Української спілки в’язнів-жертв нацизму із старшокласниками Київської спеціалізованої школи I-III ступенів №320 з поглибленим вивченням української мови

12 квітня 2019 року Голова Української спілки ...
IMG_5388

Мітинг, присвячений Міжнародному дню визволення в’язнів фашистських концтаборів у Снігурівці

11 квітня в місті Снігурівка Миколаївської області ...

Сюжет, присвячений міжнародному дню визволення в’язнів нацистських концтаборів

11 квітня 1945го американські військові звільнили полонених ...

Члени Української спілки в’язнів — жертв нацизму відзначили Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.

Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів відзначається ...

Про участь Української спілки в’язнів — жертв нацизму у конкурсі з визначення програм розроблених всеукраїнськими громадськими об’єднаннями ветеранів у 2019р.

Про участь Української спілки в’язнів - жертв ...
136704a08f1ed5ffaa4e33cecb2d8328da88a052

Зі святом 8 березня!

ШАНОВНІ  ЖІНКИ !!!   Від імені Української спілки в’язнів ...
1545644883-6599

Новорічне вітання

Дорогі побратими по долі !   Від імені Української ...
Останні записи