Опубликовано 9th Март 2015 |

Розкриваємо таємниці Андріївського узвозу

3013.438

Напередодні Міжнародного жіночого дня в рамках спільного проекту з Громадською організацією «Турбота про літніх в Україні» за фінансової підтримки Федерального Фонду Німеччини EVZ члени УСВЖН завітали до одного з найоригінальніших туристичних об’єктів столиці – київського Музею Однієї Вулиці. Створений групою ентузіастів на початку 90-х років ХХ століття музей розкриває своїм відвідувачам загадки та легенди однієї з найромантичніших київських вулиць – Андріївського узвозу.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


На фото: учасники проекту в столичному Музеї Однієї Вулиці

На фото: учасники проекту в столичному Музеї Однієї Вулиці

У супроводі екскурсовода члени УСВЖН заглибилися в багатовікову історію вулиці, пов’язаної з іменем легендарного апостола Андрія. Не всі учасники екскурсії знали про те, що її заснування сягає своїм корінням часів Київської Русі. Вже тоді узвіз, пролягаючи між Андріївською та Замковою горою, з’єднував ремісничий Поділ з княжим Верхнім містом. Члени УСВЖН з непідробною цікавістю розглядали представлені в експозиції оригінальні предмети старовини: картини, рукописи, автографи, книги, фотографії, листівки, архівні документи, театральні афіші, рекламні вивіски, меблі та одяг різних епох. Усі ці речі відтворюють атмосферу життя «однієї з найбільш київських вулиць», як охарактеризував її колишній мешканець узвозу – відомий письменник Віктор Некрасов.

Історія архітектурної перлини Києва — Андріївської церкви, містичні легенди романтичного Замку Річарда Левове Серце, родинне гніздо славетного творця роману «Біла гвардія» Михайла Булгакова, будинки, в яких жили і працювали відомі вчені, митці, письменники, громадські діячі – Федір Балавенський, Іван Кавалерідзе, Павло Житецький, Олександр Кошиць, Григір Тютюнник, Фотій Красицький, Олександр Глаголєв та інші видатні особистості – усе це Андріївський узвіз. Тут кожен будинок – історія. А кожна річ у музейній експозиції – маленьке відкриття, що допомагає відхилити завісу минулого і відчути повноту інтелектуального, підприємницького і звичайного, буденного життя, що буяло на цій вулиці упродовж віків.

Після такої захоплюючої подорожі в часі всі її учасники ще довго почувалися окриленими і духовно збагаченими.

Людмила Слєсарєва,
керівник проекту

Пошук
Розділи
20210411-1

11 квітня — Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.

Шановні побратими по долі ! Шановні колеги !   Сьогодні ...
1583251320-2292

Вітання з 8 березня!

Дорогі жінки !   Від імені громадської організації «Українська ...

УСВЖН — 30 років !

                                  Шановні члени УСВЖН !                               Шановні ...
t5

27 січня — Міжнародний день пам`яті жертв Голокосту

Сьогодні, 27 січня, в усьому світі відзначають ...
Christmas gold balls and pine on a festive background

Поздоровлення з Новим Роком

Шановні колеги !!! Шановні друзі !!!   Від ...

Відвідування місць розташування концтабору, гетто, інших місць примусового тримання, військових пам`ятників, військових поховань у місті Львові

В рамках програми «Діти за колючим дротом: ...

Відвідування місць розташування гетто, табору примусової праці, місць розстрілу євреїв, військових пам’ятників, військових поховань у місті Луцьку

Захід «Відвідування місць розташування гетто, табору примусової ...
5b6c2c8401d5f94c

Місцями пам`яті жертв нацизму

З 13 областей та міста Києва до ...

ПОВІДОМЛЕННЯ

       Шановні члени УСВЖН !     ...

З ЮВІЛЕЄМ, МАРКІЯНЕ ДМИТРОВИЧУ!

Вельмишановний Маркіяне Дмитровичу ! Прийміть найщиріші вітання з ...
Останні записи