Опубликовано 1st Июль 2015 |

ЯК ЦЕ БУЛО…

Людмила Миколаївна Тарасенко-Залевська пригадує, якими були перші дні окупації в Києві

«Як це було? До 74-ї річниці збройного нападу гітлерівської Німеччини на СРСР – спогади очевидців» — такою була тема зустрічі, що відбулася 30.06.2015 р. в Публічній бібліотеці сімейного читання № 160 у Дарницькому районі Києва. Її учасниками стали представники Української спілки в’язнів – жертв нацизму та співробітники бібліотечних закладів Дарницького району міста.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Погожого червневого дня тишу, що запанувала в ошатному читальному залі бібліотеки, несподівано прорізав чіткий голос диктора Левітана, на великому екрані з’явились кадри кінохроніки майже 75-річної давнини, з динаміків поперемінно долинали архівні радіозаписи та пісні 40-х років ХХ ст. у виконанні Клавдії Шульженко та Марка Бернеса. На такому тлі свідки історії – Василь Іванович Циба, 1927 р.н., Людмила Миколаївна Тарасенко-Залевська, 1929 р.н., Надія Іванівна Слєсарєва, 1930 р.н., розпочинали свої розповіді…

Людмила Миколаївна Тарасенко-Залевська пригадує, якими були перші дні окупації в Києві

Людмила Миколаївна Тарасенко-Залевська пригадує, якими були перші дні окупації в Києві

Розповіді про те, що вони побачили на власні очі в перші дні та місяці війни, що найглибше запало в їхню (тоді ще дитячу) свідомість і збурило тогочасний світ. Спогади колишніх малолітніх в’язнів охоплювали значну частину географії нашої країни: корінна киянка Л. М. Тарасенко-Залевська пригадали сумні події початку окупації української столиці, Н. І. Слєсарєва відтворила страхітливі картини бомбардувань Дніпропетровська, В. І. Циба розповів про те, як у перші місяці війни ситуація розгорталася в Дніпродзержинську. А Ганна Михайлівна Стрижкова, яка немовлям опинилася в таборі смерті Аушвіц-Біркенау і дивом залишилася в живих, проклала місток у сьогодення, зазначивши, що нині її найбільшим болем є усвідомлення того, що покоління її дітей також довідалося про те, що таке війна.
– Дай Боже, щоб усе це якнайшвидше скінчилося і знову запанував мир – найвища цінність і благо для людей, — ці її слова підхопили оплесками всі учасники заходу.
Виступам очевидців передував вступ, підготовлений заступником голови УСВЖН, Володимиром Івановичем Мартишем, на основі історичної літератури. Отож слухачі мали матеріал для порівняння різних підходів і методів дослідження історії.
Присутні в залі представники молодших поколінь були вдячні оповідачам за подробиці з історії рідного міста і країни, про які майже нічого не написано в навчальних посібниках, а очевидці подій відчули, що їхній життєвий досвід надзвичайно важливий і цікавий для нащадків.
На завершення зустрічі її учасники вшанували хвилиною мовчання усіх жертв війни – від рядових солдатів до мирних громадян, які загинули внаслідок воєнних дій, депортацій та знущань в концтаборах.
Зустріч була організована в рамках проекту, який УСВЖН проводить спільно з Громадською організацією «Турбота про літніх в Україні» за фінансової підтримки Федерального Фонду Німеччини EVZ.

Людмила Слєсарєва,
керівник проекту

Пошук
Розділи
Peremoga

З Днем Перемоги!

Шановні ветерани ! Шановні колеги !   Від імені Української ...

«Вшанування пам’яті про жертв нацизму з нагоди Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів»  

17 квітня 2019 року члени УСВЖН із ...

«Зустріч поколінь на тему: «Корюківка: біль і пам’ять»

16 квітня 2019 року в місті Корюківка ...

Зустріч членів Української спілки в’язнів-жертв нацизму із старшокласниками Київської спеціалізованої школи I-III ступенів №320 з поглибленим вивченням української мови

12 квітня 2019 року Голова Української спілки ...
IMG_5388

Мітинг, присвячений Міжнародному дню визволення в’язнів фашистських концтаборів у Снігурівці

11 квітня в місті Снігурівка Миколаївської області ...

Сюжет, присвячений міжнародному дню визволення в’язнів нацистських концтаборів

11 квітня 1945го американські військові звільнили полонених ...

Члени Української спілки в’язнів — жертв нацизму відзначили Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.

Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів відзначається ...

Про участь Української спілки в’язнів — жертв нацизму у конкурсі з визначення програм розроблених всеукраїнськими громадськими об’єднаннями ветеранів у 2019р.

Про участь Української спілки в’язнів - жертв ...
136704a08f1ed5ffaa4e33cecb2d8328da88a052

Зі святом 8 березня!

ШАНОВНІ  ЖІНКИ !!!   Від імені Української спілки в’язнів ...
1545644883-6599

Новорічне вітання

Дорогі побратими по долі !   Від імені Української ...
Останні записи