Опубликовано 27th Июнь 2015 |

У МИСТЕЦЬКОМУ ПРОСТОРІ КАТЕРИНИ БІЛОКУР

ssss

«Катерина Білокур. Хочу бути художником!» — так називається масштабна ретроспектива робіт видатної української художниці, розгорнута до 115-річчя від її дня народження в Національному музейному комплексі «Мистецький Арсенал».

Познайомитись з яскравими мистецькими творами майстрині, звезеними з різних музеїв України, побажали й учасники проекту, який УСВЖН веде спільно з Громадською організацією «Турбота про літніх в Україні» за фінансової підтримки Федерального Фонду Німеччини EVZ.
Деякі з ветеранів завітали на виставку самобутньої художниці разом з своїми дітьми та онуками. Тут на них чекав справжній сюрприз: екскурсію цього разу проводила Ольга Шаповал – закохана в свою справу завідувачка Музею-садиби Катерини Білокур у селі Богданівка, на малій батьківщині мисткині.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Представники УСВЖН з дітьми та онуками під час екскурсії Ольги Шаповал у «Мистецькому Арсеналі»

Представники УСВЖН з дітьми та онуками під час екскурсії Ольги Шаповал у «Мистецькому Арсеналі»

Учасники заходу були до глибини душі схвильовані побаченим і почутим. Надто близькою й зворушливою стала для них історія сільської жінки-художниці, яка, не маючи можливості навчатися малювання в професійних майстрів, самотужки опанувала мистецький Олімп і стала в ряди найцікавіших творців ХХ століття, яка на шляху до здійснення своєї мрії невтомно долала опір консервативного сільського середовища, яка пережила найважчі випробування ХХ сторіччя – революцію, колективізацію, Голодомор, сталінські репресії, Другу світову війну… І, попри все, не зламалася, не зупинилася, не відступила… Яке співзвучне в усьому цьому її життя з долями учасників проекту! Адже вони так само пройшли через горнило випробувань, навчилися змагатися з труднощами і наполегливо втілювати задумане.
Вершини майстерності, яких сягнула художниця, гармонія ліній і кольорів на її полотнах, краса і щедрість української природи, яку випромінюють картини Катерини Білокур – усе це дуже збагатило учасників мистецького заходу і внесло нові, яскраві штрихи в їх повсякденне життя.
А дехто з екскурсантів настільки пройнявся побаченим, що й сам узявся до малювання. Адже спряти розвитку креативних можливостей своїх глядачів – одна з цілей проектів «Мистецького Арсеналу». Є тут куточок, в якому під час великих художніх виставок можна знайти все необхідне й для власної творчості. І Василь Іванович Циба, з дитинства закоханий в пензлі та фарби, знайшов!

Василь Іванович Циба після перегляду експозиції сам узявся до малювання

Василь Іванович Циба після перегляду експозиції сам узявся до малювання

Натомість Антоніна Костянтинівна Грушевська вирішила зафіксувати на папері слова вдячності, які переповнювали її та інших учасників екскурсії.

Антоніна Костянтинівна Грушевська пише подяку на адресу організаторів виставки «Катерина Білокур. Хочу бути художником!»

Антоніна Костянтинівна Грушевська пише подяку на адресу організаторів виставки «Катерина Білокур. Хочу бути художником!»

Мабуть це ще далеко не всі думки, враження і вчинки, якими відгукнувся той насичений день, проведений учасниками проекту на виставці Катерини Білокур у «Мистецькому Арсеналі».

Людмила Слєсарєва,
керівник проекту
Фото автора

Пошук
Розділи
295697_1

Вітаємо з 8 березня!

Шановні жінки Української спілки в’язнів-жертв нацизму!    ...
IMG_20180301_130332

Роковини Корюківської трагедії

1 березня 2017 року члени Української спілки ...
DSC_0010-4

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

26 січня напередодні Міжнародного дня пам’яті жертв ...
IMG_20171123_111354

IX-а позачергова Конференція Української спілки в’язнів-жертв нацизму

23 листопада 2017 року в міському Палаці ...
IMG_20171103_160316

Захід УСВЖН в Чернігові

3 листопада 2017 року вперше в Чернігові ...
IMG_20170911_100729

Міжнародний день пам`яті жертв фашизму

11 вересня цього року,  як і кожний ...
IMG_20170828_115550

Засідання Ради Української спілки в’язнів-жертв нацизму

28 серпня 2017 року в міському Палаці ...
272958_0

З Днем Незалежності України!

  Дорогі співвітчизники,  дорогі  жертви  нацистських переслідувань!   24 серпня ...
IMG_20170727_105802

73-річниця визволення Івано-Франківська від німецько-фашистських окупантів.

           27 липня 2017 ...
IMG_20170725_141811

Засідання бюро Української спілки в’язнів-жертв нацизму

24 липня 2017 року в офісі УСВЖН ...
Останні записи