Опубликовано 27th Июнь 2015 |

У МИСТЕЦЬКОМУ ПРОСТОРІ КАТЕРИНИ БІЛОКУР

ssss

«Катерина Білокур. Хочу бути художником!» — так називається масштабна ретроспектива робіт видатної української художниці, розгорнута до 115-річчя від її дня народження в Національному музейному комплексі «Мистецький Арсенал».

Познайомитись з яскравими мистецькими творами майстрині, звезеними з різних музеїв України, побажали й учасники проекту, який УСВЖН веде спільно з Громадською організацією «Турбота про літніх в Україні» за фінансової підтримки Федерального Фонду Німеччини EVZ.
Деякі з ветеранів завітали на виставку самобутньої художниці разом з своїми дітьми та онуками. Тут на них чекав справжній сюрприз: екскурсію цього разу проводила Ольга Шаповал – закохана в свою справу завідувачка Музею-садиби Катерини Білокур у селі Богданівка, на малій батьківщині мисткині.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Представники УСВЖН з дітьми та онуками під час екскурсії Ольги Шаповал у «Мистецькому Арсеналі»

Представники УСВЖН з дітьми та онуками під час екскурсії Ольги Шаповал у «Мистецькому Арсеналі»

Учасники заходу були до глибини душі схвильовані побаченим і почутим. Надто близькою й зворушливою стала для них історія сільської жінки-художниці, яка, не маючи можливості навчатися малювання в професійних майстрів, самотужки опанувала мистецький Олімп і стала в ряди найцікавіших творців ХХ століття, яка на шляху до здійснення своєї мрії невтомно долала опір консервативного сільського середовища, яка пережила найважчі випробування ХХ сторіччя – революцію, колективізацію, Голодомор, сталінські репресії, Другу світову війну… І, попри все, не зламалася, не зупинилася, не відступила… Яке співзвучне в усьому цьому її життя з долями учасників проекту! Адже вони так само пройшли через горнило випробувань, навчилися змагатися з труднощами і наполегливо втілювати задумане.
Вершини майстерності, яких сягнула художниця, гармонія ліній і кольорів на її полотнах, краса і щедрість української природи, яку випромінюють картини Катерини Білокур – усе це дуже збагатило учасників мистецького заходу і внесло нові, яскраві штрихи в їх повсякденне життя.
А дехто з екскурсантів настільки пройнявся побаченим, що й сам узявся до малювання. Адже спряти розвитку креативних можливостей своїх глядачів – одна з цілей проектів «Мистецького Арсеналу». Є тут куточок, в якому під час великих художніх виставок можна знайти все необхідне й для власної творчості. І Василь Іванович Циба, з дитинства закоханий в пензлі та фарби, знайшов!

Василь Іванович Циба після перегляду експозиції сам узявся до малювання

Василь Іванович Циба після перегляду експозиції сам узявся до малювання

Натомість Антоніна Костянтинівна Грушевська вирішила зафіксувати на папері слова вдячності, які переповнювали її та інших учасників екскурсії.

Антоніна Костянтинівна Грушевська пише подяку на адресу організаторів виставки «Катерина Білокур. Хочу бути художником!»

Антоніна Костянтинівна Грушевська пише подяку на адресу організаторів виставки «Катерина Білокур. Хочу бути художником!»

Мабуть це ще далеко не всі думки, враження і вчинки, якими відгукнувся той насичений день, проведений учасниками проекту на виставці Катерини Білокур у «Мистецькому Арсеналі».

Людмила Слєсарєва,
керівник проекту
Фото автора

Пошук
Розділи
1545644883-6599

Новорічне вітання

Дорогі побратими по долі !   Від імені Української ...
DSC01074

Відвідування місць оборони Житомира, військових пам’ятників та військових поховань

Відвідування місць оборони Житомира, військових пам’ятників та ...
DSC00773

«Зустріч поколінь «Ми поруч»

11 грудня поточного року Українською спілкою в’язнів ...
20181130_122227

Відвідування місць поховань, місць розташування концтаборів, пам’ятних знаків, Меморіалу в Урочищі «Бабин Яр», військових пам’ятників та військових поховань

Відвідування місць поховань, місць розташування Сирецького та ...
DSC00368

«Діалог поколінь»

29 листопада 2018 року в міському Палаці ...

ПОВІДОМЛЕННЯ

Шановні члени УСВЖН ! Шановна громадськість !   Громадська організація  «Українська  ...

ПОВІДОМЛЕННЯ

Шановні члени УСВЖН ! Шановна громадськість !               Українська ...
IMG_2476

Радісна подія

З нагоди чергової річниці Незалежності України Президент ...

Відвідування місць визволення Києва, як головного етапу визволення України від фашистських загарбників в селі Нові Петрівці

Українською спілкою в'язнів - жертв нацизму проведено ...

Відвідування місць початку визволення Києва від фашистських загарбників в селі Балико — Щучинка

Українською спілкою в'язнів - жертв нацизму проведено ...
Останні записи