Опубликовано 27th Июнь 2015 |

У МИСТЕЦЬКОМУ ПРОСТОРІ КАТЕРИНИ БІЛОКУР

ssss

«Катерина Білокур. Хочу бути художником!» — так називається масштабна ретроспектива робіт видатної української художниці, розгорнута до 115-річчя від її дня народження в Національному музейному комплексі «Мистецький Арсенал».

Познайомитись з яскравими мистецькими творами майстрині, звезеними з різних музеїв України, побажали й учасники проекту, який УСВЖН веде спільно з Громадською організацією «Турбота про літніх в Україні» за фінансової підтримки Федерального Фонду Німеччини EVZ.
Деякі з ветеранів завітали на виставку самобутньої художниці разом з своїми дітьми та онуками. Тут на них чекав справжній сюрприз: екскурсію цього разу проводила Ольга Шаповал – закохана в свою справу завідувачка Музею-садиби Катерини Білокур у селі Богданівка, на малій батьківщині мисткині.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Представники УСВЖН з дітьми та онуками під час екскурсії Ольги Шаповал у «Мистецькому Арсеналі»

Представники УСВЖН з дітьми та онуками під час екскурсії Ольги Шаповал у «Мистецькому Арсеналі»

Учасники заходу були до глибини душі схвильовані побаченим і почутим. Надто близькою й зворушливою стала для них історія сільської жінки-художниці, яка, не маючи можливості навчатися малювання в професійних майстрів, самотужки опанувала мистецький Олімп і стала в ряди найцікавіших творців ХХ століття, яка на шляху до здійснення своєї мрії невтомно долала опір консервативного сільського середовища, яка пережила найважчі випробування ХХ сторіччя – революцію, колективізацію, Голодомор, сталінські репресії, Другу світову війну… І, попри все, не зламалася, не зупинилася, не відступила… Яке співзвучне в усьому цьому її життя з долями учасників проекту! Адже вони так само пройшли через горнило випробувань, навчилися змагатися з труднощами і наполегливо втілювати задумане.
Вершини майстерності, яких сягнула художниця, гармонія ліній і кольорів на її полотнах, краса і щедрість української природи, яку випромінюють картини Катерини Білокур – усе це дуже збагатило учасників мистецького заходу і внесло нові, яскраві штрихи в їх повсякденне життя.
А дехто з екскурсантів настільки пройнявся побаченим, що й сам узявся до малювання. Адже спряти розвитку креативних можливостей своїх глядачів – одна з цілей проектів «Мистецького Арсеналу». Є тут куточок, в якому під час великих художніх виставок можна знайти все необхідне й для власної творчості. І Василь Іванович Циба, з дитинства закоханий в пензлі та фарби, знайшов!

Василь Іванович Циба після перегляду експозиції сам узявся до малювання

Василь Іванович Циба після перегляду експозиції сам узявся до малювання

Натомість Антоніна Костянтинівна Грушевська вирішила зафіксувати на папері слова вдячності, які переповнювали її та інших учасників екскурсії.

Антоніна Костянтинівна Грушевська пише подяку на адресу організаторів виставки «Катерина Білокур. Хочу бути художником!»

Антоніна Костянтинівна Грушевська пише подяку на адресу організаторів виставки «Катерина Білокур. Хочу бути художником!»

Мабуть це ще далеко не всі думки, враження і вчинки, якими відгукнувся той насичений день, проведений учасниками проекту на виставці Катерини Білокур у «Мистецькому Арсеналі».

Людмила Слєсарєва,
керівник проекту
Фото автора

Пошук
Розділи
20210411-1

11 квітня — Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.

Шановні побратими по долі ! Шановні колеги !   Сьогодні ...
1583251320-2292

Вітання з 8 березня!

Дорогі жінки !   Від імені громадської організації «Українська ...

УСВЖН — 30 років !

                                  Шановні члени УСВЖН !                               Шановні ...
t5

27 січня — Міжнародний день пам`яті жертв Голокосту

Сьогодні, 27 січня, в усьому світі відзначають ...
Christmas gold balls and pine on a festive background

Поздоровлення з Новим Роком

Шановні колеги !!! Шановні друзі !!!   Від ...

Відвідування місць розташування концтабору, гетто, інших місць примусового тримання, військових пам`ятників, військових поховань у місті Львові

В рамках програми «Діти за колючим дротом: ...

Відвідування місць розташування гетто, табору примусової праці, місць розстрілу євреїв, військових пам’ятників, військових поховань у місті Луцьку

Захід «Відвідування місць розташування гетто, табору примусової ...
5b6c2c8401d5f94c

Місцями пам`яті жертв нацизму

З 13 областей та міста Києва до ...

ПОВІДОМЛЕННЯ

       Шановні члени УСВЖН !     ...

З ЮВІЛЕЄМ, МАРКІЯНЕ ДМИТРОВИЧУ!

Вельмишановний Маркіяне Дмитровичу ! Прийміть найщиріші вітання з ...
Останні записи