У представників Дарницького в місті Києві відділення УСВЖН останні місяці 2015 року були позначені яскравими мистецькими подіями.
Наприкінці листопада вони завітали до Київського театру ім. Лесі Українки, щоб переглянути виставу «Потрібен брехун!».
Комедія драматурга Димитріса Псафаса, що народилася на батьківщині демократії – в Греції, виявилася напрочуд злободенною й для нашого українського суспільства.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Живий відгук у глядачів викликав не лише іскрометний гумор, прекрасна гра акторів, танці та музика, але й дуже актуальна тема – політика та відповідальність, передвиборні обіцянки і реальність, простодушність виборців і лицемірство народних обранців.
Після завершення вистави та довготривалих овацій члени УСВЖН продовжили обмін враженнями та обговорення вузьких місць сучасної політики за чашечкою чаю в поблизькому кафе.
А вже наступного тижня на них чекали нові художні відкриття. Цього разу представники УСВЖН — деякі з дітьми та онуками — відвідали Національний музейний комплекс «Мистецький Арсенал», де познайомитись з унікальним проектом – «Шедеври світової пластики».
В експозиції було представлено близько 150 творів видатних митців, чия творчість стала знаковою для історії візуальної культури. Учасники заходу на власні очі побачили шедеври скульпторів світової слави: Едгара Дега, Аристида Майоля, Олександра Архипенка, Поля Гогена, Огюста Родена, Сальвадора Далі, Деметра Чипаруса… Вони довідалися про експерименти з формою, які відбувалися в мистецькому середовищі наприкінці ХІХ — на початку ХХ століття, про народження нових ідей і течій в скульптурі ХХ століття – від постімпресіонізму до сюрреалізму. Таке спілкування з мистецтвом залишило незабутні враження у людей, чиї душі, попри тяжкі випробування долі, завжди були відкриті до прекрасного.
Ці заходи були проведені в рамках програми «Місце зустрічі: Діалог», у якій УСВЖН бере участь спільно з Громадською організацією «Турбота про літніх в Україні» за фінансової підтримки Німецького Федерального Фонду EVZ.
Людмила Слєсарєва