Опубликовано 10th Февраль 2017 |

75-ті роковини початку насильного вивезення мирного населення…

        75-ті роковини початку насильного вивезення мирного населення з  території окупованої України на примусові роботи в роки Великої Вітчизняної війни.

… 18 січня 2017 року в Національному музеї історії України у Другій світовій війні пройшла зустріч з нагоди 75-річчя вивозу українців на територію  III  Рейху на каторжну працю.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Добре відомо, що 18 січня 1942 року з України вирушив із Харкова  до Кельна  перший потяг з 1117 добровольцями — спеціалістами,  другий — 21 січня 1942 року із 1142  робітниками відправився до Брандербурга.

22 січня з Києва відправився транспорт з 1,5 тисячами добровольців. Особливістю цих перших наборів була чітка спеціалізація робітників за професіями.  Але  план вербовки робочої сили, попри усім обіцянкам, усупереч усім сподіванням зазнав поразки!  З усіх окупованих країн на роботу до Німеччини прибуло не більше 200 тисяч працівників, ОСТАРБАЙТЕРІВ — робітників зі Сходу, для яких  в кінці лютого 1942 року впровадили знак «OST». У травні 1942 року було видано розпорядження про примусову мобілізацію. У вересні, жовтні почались облави, в листопаді  — активне полювання  на людей.    За 1942 рік було відправлено 636603 робітників. Це були ЦВАНГСАРБАЙТЕРИ — примусові  робітники. Ця назва набагато повніше відображає трагедію мільйонів україн-ців з висоти історичного осмислення того, що відбувалося в ХХ столітті.

     На жаль, Українську спілку в’язнів-жертв нацизму офіційно не запросили на цю зустріч. Адже 87 відсотків членів нашої Спілки є складовою частиною 2,4  мільйонів  українців, які були вивезені на примусові роботи до III Рейху.     

До речі, до 70-х роковин початку насильного вивезення мирного населен-ня з території окупованої України на примусові роботи в роки Великої Вітчизняної війни при наполегливості Спілки було видано  Указ Президента України від 22 березня 2012 року №206/2012. На виконання даного Указу Президента України нашою Спілкою було заплановано і проведено ряд заходів.

В поточному році  75-ті роковини примусового вивозу мирного населення з території окупованої України на примусові роботи будуть відзначатися всіма  відділеннями УСВЖН в регіонах України.

Бюро Української спілки

в’язнів-жертв нацизму

Пошук
Розділи
1545644883-6599

Новорічне вітання

Дорогі побратими по долі !   Від імені Української ...
DSC01074

Відвідування місць оборони Житомира, військових пам’ятників та військових поховань

Відвідування місць оборони Житомира, військових пам’ятників та ...
DSC00773

«Зустріч поколінь «Ми поруч»

11 грудня поточного року Українською спілкою в’язнів ...
20181130_122227

Відвідування місць поховань, місць розташування концтаборів, пам’ятних знаків, Меморіалу в Урочищі «Бабин Яр», військових пам’ятників та військових поховань

Відвідування місць поховань, місць розташування Сирецького та ...
DSC00368

«Діалог поколінь»

29 листопада 2018 року в міському Палаці ...

ПОВІДОМЛЕННЯ

Шановні члени УСВЖН ! Шановна громадськість !   Громадська організація  «Українська  ...

ПОВІДОМЛЕННЯ

Шановні члени УСВЖН ! Шановна громадськість !               Українська ...
IMG_2476

Радісна подія

З нагоди чергової річниці Незалежності України Президент ...

Відвідування місць визволення Києва, як головного етапу визволення України від фашистських загарбників в селі Нові Петрівці

Українською спілкою в'язнів - жертв нацизму проведено ...

Відвідування місць початку визволення Києва від фашистських загарбників в селі Балико — Щучинка

Українською спілкою в'язнів - жертв нацизму проведено ...
Останні записи