Опубликовано 10th Февраль 2017 |

75-ті роковини початку насильного вивезення мирного населення…

        75-ті роковини початку насильного вивезення мирного населення з  території окупованої України на примусові роботи в роки Великої Вітчизняної війни.

… 18 січня 2017 року в Національному музеї історії України у Другій світовій війні пройшла зустріч з нагоди 75-річчя вивозу українців на територію  III  Рейху на каторжну працю.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Добре відомо, що 18 січня 1942 року з України вирушив із Харкова  до Кельна  перший потяг з 1117 добровольцями — спеціалістами,  другий — 21 січня 1942 року із 1142  робітниками відправився до Брандербурга.

22 січня з Києва відправився транспорт з 1,5 тисячами добровольців. Особливістю цих перших наборів була чітка спеціалізація робітників за професіями.  Але  план вербовки робочої сили, попри усім обіцянкам, усупереч усім сподіванням зазнав поразки!  З усіх окупованих країн на роботу до Німеччини прибуло не більше 200 тисяч працівників, ОСТАРБАЙТЕРІВ — робітників зі Сходу, для яких  в кінці лютого 1942 року впровадили знак «OST». У травні 1942 року було видано розпорядження про примусову мобілізацію. У вересні, жовтні почались облави, в листопаді  — активне полювання  на людей.    За 1942 рік було відправлено 636603 робітників. Це були ЦВАНГСАРБАЙТЕРИ — примусові  робітники. Ця назва набагато повніше відображає трагедію мільйонів україн-ців з висоти історичного осмислення того, що відбувалося в ХХ столітті.

     На жаль, Українську спілку в’язнів-жертв нацизму офіційно не запросили на цю зустріч. Адже 87 відсотків членів нашої Спілки є складовою частиною 2,4  мільйонів  українців, які були вивезені на примусові роботи до III Рейху.     

До речі, до 70-х роковин початку насильного вивезення мирного населен-ня з території окупованої України на примусові роботи в роки Великої Вітчизняної війни при наполегливості Спілки було видано  Указ Президента України від 22 березня 2012 року №206/2012. На виконання даного Указу Президента України нашою Спілкою було заплановано і проведено ряд заходів.

В поточному році  75-ті роковини примусового вивозу мирного населення з території окупованої України на примусові роботи будуть відзначатися всіма  відділеннями УСВЖН в регіонах України.

Бюро Української спілки

в’язнів-жертв нацизму

Пошук
Розділи
20210411-1

11 квітня — Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.

Шановні побратими по долі ! Шановні колеги !   Сьогодні ...
1583251320-2292

Вітання з 8 березня!

Дорогі жінки !   Від імені громадської організації «Українська ...

УСВЖН — 30 років !

                                  Шановні члени УСВЖН !                               Шановні ...
t5

27 січня — Міжнародний день пам`яті жертв Голокосту

Сьогодні, 27 січня, в усьому світі відзначають ...
Christmas gold balls and pine on a festive background

Поздоровлення з Новим Роком

Шановні колеги !!! Шановні друзі !!!   Від ...

Відвідування місць розташування концтабору, гетто, інших місць примусового тримання, військових пам`ятників, військових поховань у місті Львові

В рамках програми «Діти за колючим дротом: ...

Відвідування місць розташування гетто, табору примусової праці, місць розстрілу євреїв, військових пам’ятників, військових поховань у місті Луцьку

Захід «Відвідування місць розташування гетто, табору примусової ...
5b6c2c8401d5f94c

Місцями пам`яті жертв нацизму

З 13 областей та міста Києва до ...

ПОВІДОМЛЕННЯ

       Шановні члени УСВЖН !     ...

З ЮВІЛЕЄМ, МАРКІЯНЕ ДМИТРОВИЧУ!

Вельмишановний Маркіяне Дмитровичу ! Прийміть найщиріші вітання з ...
Останні записи