Опубликовано 23rd Апрель 2017 |

Данини скорботної памяті жертвам нацизму

IMG_6774

Світове людство  за  ініціативою  ООН  11 квітня кожного року  відзначає  Міжнародний день визволення в’язнів  фашистських концтаборів. В цей день  американські  війська  увійшли  до концтабору  Бухенвальд,   де  вже 3  дні майорів прапор свободи, табір  був під контролем  інтернаціональних сил повстанців – самих в’язнів.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


На території  III  Рейху було створено більше 14 тисяч  нацистських таборів  примусового  утримання  мирного  населення і військовополонених, в цих таборах перебувало більше 18 мільйонів чоловік, з них 11 мільйонів було знищено, в тому числі кожен п’ятий – дитина. В Києві діяли  концтабори Сирецький, Дарницький та місце масового розстрілу більше 100 тисяч громадян України  — Бабий  яр.  Після звільнення з таборів кожен всякими силами вибирався з чужини додому, та там їх чекав осуд як ворогів народу. Та вони не здалися,  працювали, віддаючи всі сили на  відбудову України. В наш час поки є сили, поки горить душа, навіть на пенсії, вони активно приймають участь в роботі ветеранських організацій.

11 квітня цього року, як і щорічно,  члени  Української  спілки  в’язнів – жертв нацизму  вшанували пам’ять  загиблих  у нацистських концтаборах, гетто та інших місцях примусового утримання.  Вінки, квіти  ми поклали до Пам’ятного  знаку  « Пам’ять  заради майбутнього»,   Меморіалу  пам’яті  розстріляним  у Бабиному Яру та до пам’ятника  загиблим  у концтаборі Сирецький.

IMG_6769

З нами, вклонитися світлій пам’яті  всім тим, хто загинув в жерлі війни, прийшли представники  Державної адміністрації Президента України  Гончарук Олександр  Олександрович та Дрогобич Володимир Гнатович, Назаренко Світлана Петрівна, заступник директора Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради( Київської  міської державної адміністрації) та Веселова Світлана Василівна, начальник управління у справах  жінок, інвалідів та ветеранів війни державної адміністрації в місті Києві.

Для учнівської молоді, котра  з квітами прийшла на цей Ритуал пам’яті,  біографія колишніх  в’язнів – урок мужності, зразок  нескореності,  вірності  Батьківщині.  Вони уважно  прислухалися до спогадів, які незагойною раною болять в серці  жертв нацизму. Тяжко  згадувати  страшне минуле,  але наш обов’язок передати молоді правду  про історичні події Другої світової війни.

Вона повинна це знати !

Завдяки турботі державної адміністрації в м. Києві  учасники Ритуальної процесії  після урочистого  покладання квітів  автобусом були  привезені до  Палацу ветеранів, де відбувся  поминальний  обід.   Такі ж  урочистості відбулися в Дарницькому, Печерському  та інших районах  м. Києва, де державні адміністрації цих   віддали пошану загиблим  та не забули про живих.

IMG_6774

В цей день по всій Україні члени обласних , міських та районних відділень  УСВЖН  зібралися з квітами та вінками біля пам’ятників жертвам нацизму  на своїх територіях. Так, представники Львівської обласної влади та члени Львівського обласного відділення вшанували пам’ять  загиблих жертв концтаборів та гетто біля пам’ятника жертвам нацизму( Львівське гетто) та пам’ятного знаку на території колишнього Янівського  концтабору. Пам’ять  жертв насильницького вивезення мирного населення в роки Другої світової війни вшанували члени Миколаївського обласного та міського відділень УСВЖН  хвилиною мовчання та урочистим покладанням квітів до пам’ятної дошки, розташованої на колишньому збірно-пересильному пункті з депортації робочої сили до Німеччини.

Ми пам’ятаємо загиблих, підтримуємо живих!

Ганна  Стрижкова,

Заступник Голови УСВЖН

Пошук
Розділи
20181004_141640

День людини похилого віку у Київі

04 жовтня поточного року члени Української спілки ...
230808431111

З Днем Незалежності України !

Вельмишановні мої побратими по долі, колеги, дорогі друзі ...

Представники спілки в’язнів-жертв нацизму вшанували пам’ять полеглих у Другій світовій війні

22 червня, у день початку Великої Вітчизняної ...

Інтерв’ю Голови УСВЖН Маркіяна Демідова на Громадському радіо

Голова Української спілки в'язнів-жертв нацизму Маркіян Демидов, ...

Щоб ніколи не повторилося

«Бережімо мир!»   11 квітня у всьому світі відзначають ...

11 квітня 2018 року в Нікополі

11 квітня 2018 року в Нікополі відзначили ...

11 квітня у Снігурівському відділенні УСВЖН

За багаторічною традицією 11 квітня в нашому ...
библиотека 288 сш 013

Зустріч з київськими учнями до Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів

Голова Спілки Маркіян Дмитрович Демидов, колишній малолітній ...
2018_04_12_zystrich_zybok_52

«Я не хочу, щоб діти плакали знову»

«Я не хочу, щоб діти плакали знову» Ці ...
IMG_20180411_105751

11 квітня в Україні і усьому світі відзначають Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.

Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів відзначається ...
Останні записи