Опубликовано 11th Апрель 2018 |

11 квітня в Україні і усьому світі відзначають Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.

IMG_20180411_105751

Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів відзначається 11 квітня за ініціативою ООН.

Саме в цей день в 1945 році в’язні концтабору  Бухенвальда підняли інтернаціональне повстання проти гітлерівців та вибороли свою свободу і отримали шанс на життя.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


IMG_20180411_105751

Наприкінці березня 1945 року, коли чутки про близьке завершення війни і неминучу поразку гітлерівців дійшли навіть до таборів смерті, в’язні Бухенвальда повстали і взяли табір під свій контроль. Саме тому есесівці не змогли остаточно замести слідів злочинів, а в’язні згодом свідчили на Нюрнберзькому процесі.

У Бухенвальді, який був заснований у 1937 році поблизу міста Веймара, в неволі утримувалося 250 тисяч людей, із них більше  60 тисяч загинуло. Одні були вбиті, спалені у крематорії, інші померли від голоду, фізичного виснаження, хвороб, інші стали жертвами медичних експериментів.

 

IMG_20180411_105130

Загалом на підконтрольних нацистам територіях існувало понад 14 тисяч концентраційних таборів, де утримувалось до 20 мільйонів людей, представників із 30 країн світу. А кожен п’ятий в’язень був дитиною.

За 12 років існування «третього рейху» у концтаборах було фізично знищено більше 12 мільйонів людей.

Найбільшими нацистськими таборами смерті були Аушвіц-Біркенау (Освенцім) — понад 6 мільйонів в’язнів, Майданек — 1,38 мільйони, Маутхаузен — 122 тисячі,  Саласпілс — понад 100 тисяч, Равенсбрюк — близько 100 тисяч, Треблінка — близько 100 тисяч, Заксенхаузен — більше 60 тисяч.

Живі повинні пам’ятати про загиблих — страчених, спалених, закатованих, щоб не допустити повторення !!!

IMG_20180411_105224

 

Відзначаючи цю пам’ятну дату, сьогодні члени Української спілки в’язнів-жертв нацизму в усіх регіонах України низько вклоняються мужності та світлій пам’яті людей, чиї життя несправедливо обірвалися за колючим дротом концтабору, покладають квіти біля пам’ятних знаків, пам’ятників, меморіалів жертвам нацизму та ХВИЛИНОЮ МОВЧАННЯ вшановують світлу пам’ять загиблих.

Зранку було людно і біля пам’ятного знака «Пам’ять заради майбутнього» в місті Києві, на території Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр», на місці розташування Сирецького концтабору. Тут зібралися колишні в’язні концтаборів, гетто і тюрем СС, діти народжені в неволі, жертви інших місць примусового тримання.

IMG_20180411_110051

 

 

Вшанувати пам’ять безневинно загиблих прийшли дорослі і діти, учні шкіл.

Молоді представники багатьох ЗМІ уважно слухали та записували спогади жертв нацизму, які раною болять в їх серці.

 

Біля пам’ятників жертвам нацизму вишикувалися почесні варти.

 

Відбулась церемонія покладання квітів за участю представника адміністрації Президента України Дрогобича Володимира Гнатовича, заступника Голови Державної служби України  у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Марченка В’ячеслава Станіславовича, начальника відділу меморіальної роботи та міжнародних питань Служби Мороза Володимира Миколайовича, начальника Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) Крикунова Юрія Володимировича, начальника Управління з гендерних питань та взаємодії з громадськими організаціями інвалідів, ветеранів війни та праці Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) Вєсєлової Світлани Василівни та інших.

IMG_20180411_105518

 

 

Всі присутні вшанували ХВИЛИНОЮ МОВЧАННЯ світлу пам’ять загиблих.

 

 

Після церемонії покладання квітів за участі КМДА в Київському міському Палаці ветеранів була організована зустріч колишніх в’язнів фашистських концтаборів «Пам’ять не вмирає» та поминальний обід.

 

 

Наш обов’язок — пам’ятати про борців антифашистського опору задля збереження історичної пам’яті про трагічні події Другої світової війни, яка забрала життя мільйонів людей, загиблих у нацистських концтаборах, гетто та інших місцях примусового тримання.

 

Глибока вдячність Вам, побратими по долі, за самовідданість задля майбутніх поколінь.

Бажаю міцного здоров’я, щастя добробуту та наснаги Вам, Вашим рідним і близьким !!!

Голова Української спілки

в’язнів-жертв нацизму,

в’язень концтабору «Саласпілс»

                                                                   Маркіян Демидов.

 

 

 

 

 

 

 

Пошук
Розділи

Захід Української спілки в’язнів-жертв нацизму «Відвідування Меморіального комплексу «Національний музей історії України у Другій світовій війні».

01 червня поточного року Українською спілкою в’язнів ...

На Волинь з’їхалися в’язні нацистських концтаборів — Відео

https://www.youtube.com/watch?v=NdGnN6gXdlQ
Peremoga

З Днем Перемоги!

Шановні ветерани ! Шановні колеги !   Від імені Української ...

«Вшанування пам’яті про жертв нацизму з нагоди Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів»  

17 квітня 2019 року члени УСВЖН із ...

«Зустріч поколінь на тему: «Корюківка: біль і пам’ять»

16 квітня 2019 року в місті Корюківка ...

Зустріч членів Української спілки в’язнів-жертв нацизму із старшокласниками Київської спеціалізованої школи I-III ступенів №320 з поглибленим вивченням української мови

12 квітня 2019 року Голова Української спілки ...
IMG_5388

Мітинг, присвячений Міжнародному дню визволення в’язнів фашистських концтаборів у Снігурівці

11 квітня в місті Снігурівка Миколаївської області ...

Сюжет, присвячений міжнародному дню визволення в’язнів нацистських концтаборів

11 квітня 1945го американські військові звільнили полонених ...

Члени Української спілки в’язнів — жертв нацизму відзначили Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.

Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів відзначається ...

Про участь Української спілки в’язнів — жертв нацизму у конкурсі з визначення програм розроблених всеукраїнськими громадськими об’єднаннями ветеранів у 2019р.

Про участь Української спілки в’язнів - жертв ...
Останні записи