Опубликовано 13th Апрель 2018 |

Зустріч з київськими учнями до Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів

библиотека 288 сш 013

Голова Спілки Маркіян Дмитрович Демидов, колишній малолітній в’язень  концтабору  «Саласпілс»  ознайомив старшокласників з подіями, які відбулися 11 квітня 1945 року в Бухенвальді. Маркіян Демидов розповів, що на території III-го Рейху діяло більше 14 тисяч концентраційних таборів, де утримувалося до 20 мільйонів людей, представників із 30 країн світу. А кожен п’ятий в’язень був дитиною. За 12 років існування «третього рейху» у концтаборах було знищено більше 12 мільйонів людей. Розповів, як приречені до смерті, але нескорені, мужні духом в’язні концтабору Бехенвальд, повстали під керівництвом інтернаціонального комітету і вибороли волю. Три дні повстанці контролювали табір до приходу американських військ.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


библиотека 288 сш 012

 

За рішенням ООН  світова  прогресивна спільнота відмічає Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів саме 11 квітня кожного року. І кожного року члени УСВЖН  збираються,  щоб вшанувати пам’ять  жертв нацизму Хвилиною Мовчання та покладанням вінків та квітів  до пам’ятників жертвам нацизму.

Маркіян Демидов ознайомив школярів із діяльністю Української спілки в’язнів — жертв нацизму.

Уважно учні слухали спогади Голови Спілки Маркіяна Дмитровича Демидова, колишнього малолітнього в’язня концтабору «Саласпілс» (Латвія), заступника Голови Спілки Ганни Михайлівни Стрижкової, колишньої малолітньої ув’язненої концтабору Аушвіц-Біркенау (Освенцім, Польща).DSC_0033

Єлизавета Михайлівна Меланьїна, колишня малолітня ув’язнена концтабору в місті Хемнітц  (Німеччина) прочитала вірші, в яких висловлені горе та страждання дітей у концтаборі, важке життя у дитячому будинку, туга за батьками маленької круглої сироти.

DSC_0026

Учасникам зустрічі  вручили букети  дуже гарних  квітів.  Запросили на екскурсію в шкільний музей «Бойової Слави України», де на стендах  були представлені матеріали війни 1941-1945 років,  подвиги  воїнів антитерористичної операції, сучасних захисників цілісності нашої України. Маркіян Дмитрович  пообіцяв передати в музей школи  та Центральну бібліотеку імені Т.Г.Шевченка для дітей книги, видані  Українською спілкою в’язнів — жертв нацизму. В цих книгах  біль жертв гітлерівської неволі,  страждання трагічного, але  незламного покоління українського народу, яке пережило страхіття війни.

библиотека 288 сш 013

«Колишні в’язні — жертви нацистських переслідувань є останніми свідками злочинів Другої світової війни. Ми повинні  передати майбутньому поколінню ненависть до фашизму і нацизму в будь-яких проявах, повагу до народів усієї планети. Наш обов’язок — пам’ятати про борців антифашистського опору задля збереження історичної пам’яті про трагічні події Другої світової війни, яка забрала мільйонів людей, загиблих у нацистських концтаборах, гетто та інших місцях примусового тримання», — сказав Маркіян Демидов, завершуючи зустріч.

Пошук
Розділи
Фото М.Д.Демидова3

Не стало Маркияна Дмитриевича Демидова

Сегодня из Киева пришла печальная весть – ...
ogon_svecha_33114

Голова УСВЖН Маркіян Демидов висловлює співчуття рідним та близьким з приводу смерті Омельченка Олександра Олександровича

25 листопада 2021 року пішов із життя ...

Вшанування 80-х роковин трагедії Бабиного Яру.

Члени УСВЖН міста Києва на чолі з ...
titul-22-08-2019

З Днем Незалежності України !

Шановні побратими по долі ! Шановні колеги ! Шановні ...
IMG_20210622_111133_1

22 червня — День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни.

22 червня український народ вшановує пам’ять своїх ...
c_174_v10c

З Днем Перемоги !

         У цей святковий ...
20210411-1

11 квітня — Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.

Шановні побратими по долі ! Шановні колеги !   Сьогодні ...
1583251320-2292

Вітання з 8 березня!

Дорогі жінки !   Від імені громадської організації «Українська ...

УСВЖН — 30 років !

                                  Шановні члени УСВЖН !                               Шановні ...
t5

27 січня — Міжнародний день пам`яті жертв Голокосту

Сьогодні, 27 січня, в усьому світі відзначають ...
Останні записи