Опубликовано 20th Октябрь 2018 |

Щодо участі Української спілки в’язнів-жертв нацизму у конкурсі з визначення програм (проектів, заходів)

Щодо участі Української спілки в’язнів-жертв нацизму у конкурсі з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка у 2018 році.

Відповідно до наказу Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції  від 05 червня 2018 року №47 Про організацію та проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених всеукраїнськими громадськими об’єднаннями ветеранів, для виконання яких надається фінансова підтримка у 2018 році Українською спілкою в’язнів — жертв нацизму було подано конкурсну пропозицію «Жертви нацистських переслідувань — останні свідки злочинів Другої світової війни».

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


За результатами  конкурсного відбору конкурсну пропозицію «Жертви нацистських переслідувань — останні свідки злочинів Другої світової війни» визнано переможцем конкурсу.

Пріоритетним завданням, на розв’язання якого спрямована програма «Жертви нацистських переслідувань — останні свідки злочинів Другої світової війни». є відзначення святкових, пам’ятних та історичних дат, пов’язаних з вшануванням та увічненням пам’яті ветеранів війни, жертв нацистських переслідувань та політичних репресій, захистом незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, формуванням соборності та державності, проголошенням незалежності України. Вшанування пам’яті загиблих захисників України. Пошук, ексгумація та перепоховання останків загиблих.

Програму спрямовано на жертв нацистських переслідувань, молоде покоління.

Програму буде реалізовано протягом двох місяців.

В рамках програми заплановано провести наступні заходи:

29 жовтня 2018 року

— відвідування місць визволення Лівобережної України від фашистських загарбників (м. Переяслав-Хмельницький Київської області).

 

В місті Переяслав-Хмельницькому учасники заходу відвідають Музей-діараму «Битва за Дніпро та початок Букринського плацдарму», ознайомляться із експозиціями, присвяченими жертвам нацистських концтаборів та масовому вивезенню мирного населення із окупованої території України на примусові роботи до Німеччини;

відвідають Музей вічної слави;

вшанують пам’ять загиблих покладанням квітів біля пам’ятника жертвам нацизму та визволителям України.

 

30 жовтня 2018 року

— відвідування місць початку визволення Києва від фашистських загарбників (с. Букрин Миронівського району Київської області).

 

Учасники заходу відвідають Букринський плацдарм в районі Великого Букрина, Національний музей — меморіальний комплекс «Букринський плацдарм» у селі Балико-Щучинка Кагарлицького району Київської області,

ознайомляться  з подіями, які відбувались в роки Другої світової війни під час форсування Дніпра, створенням Букринського плацдарму у 1943 році.

Учасники заходу вшанують пам’ять загиблих покладанням квітів біля Меморіалу та пам’ятників.

 

31 жовтня 2018 року

— відвідування місць визволення Києва, як головного етапу визволення України від фашистських загарбників (с. Нові Петрівці Вишгородського району Київської області).

 

Учасники заходу в селі Нові Петрівці відвідають Національний музей-заповідник «Битва за Київ у 1943 році», ознайомляться з історичними фактами, експонатами музею, ознайомляться із експозиціями, присвяченими жертвам нацистських концтаборів та масовому вивезенню мирного населення із окупованої території України на примусові роботи до Німеччини, ознайомляться із виставкою «Твої сини, Україно!».

Буде проведена екскурсія на заповідній території Лютізького плацдарму,

Ознайомляться із виставкою зразків бойової техніки часів Другої світової війни на заповідній території «під відкритим небом».

Учасники заходу вшанують пам’ять загиблих воїнів в боротьбі з фашизмом в роки Другої світової війни та визволителями Києва покладанням квітів біля пам’ятників на території Національного музею — заповіднику.

 

15 листопада 2018 року

— засідання круглого столу на тему: «Діалог поколінь» із залученням в’язнів-жертв нацизму із регіонів України, театру НВК №122 міста Дніпро «Театр спогадів», учнів школи №288 міста Києва в Київському міському Палаці ветеранів.

 

Учасниками «Театру спогадів» буде проведено презентацію вистав за біографіями колишніх в’язнів — жертв нацизму, членів УСВЖН.

Учасники заходу ознайомляться із волонтерським рухом учасників театру навчально — виховного комплексу №122 міста Дніпро «Театр спогадів».

Спілкування молоді із в’язнями колишніх концтаборів.

 

16 листопада 2018 року

— відвідування місць поховань, місць розташування Сирецького та Дарницького концтаборів, пам’ятних знаків, Меморіалу в Урочищі «Бабин Яр», військових пам’ятників та військових поховань в м. Києві.

 

Учасники заходу ознайомляться  із  історичними  фактами  періоду  Другої  світової  війни,  із подіями, які відбувались в місцях розташування Сирецького та Дарницького концтаборів.

Відвідають пам’ятний знак жертвам нацистських переслідувань «Пам’ять заради майбутнього», місця поховань, військових пам’ятників та військових поховань.

Вшанують пам’ять загиблих покладанням квітів біля пам’ятників та Меморіалу;

 

грудень 2018 року (перша декада, дата на узгодженні)

— зустріч поколінь «Ми поруч» із залученням жертв нацизму із регіонів України, молодого покоління, учнів НВК №122 в місті Дніпро.

 

Учасниками «Театру спогадів» навчально — виховного комплексу №122 міста Дніпро буде проведено презентацію вистав за біографіями колишніх в’язнів — жертв нацизму, членів УСВЖН,

Учасники заходу ознайомляться із волонтерським рухом учасників театру НВК №122 міста Дніпро «Театр спогадів».

Відвідають пам’ятні та історичні місця у місті Дніпро, вшанують  пам’ять загиблих покладанням квітів біля пам’ятників.

 

17 грудня 2018 року

— відвідування місць оборони Житомира, військових пам’ятників та військових поховань у зв’язку з 75-річчям визволення Житомира від фашистських загарбників.

 

Учасники заходу відвідають місця розташування концтабору, місця оборони Житомира; вшанують пам’ять загиблих покладанням квітів біля пам’ятника жертвам нацизму, визволителям Житомира.

Пошук
Розділи

ПОВІДОМЛЕННЯ

Шановні члени УСВЖН ! Шановна громадськість !               Українська ...
IMG_2476

Радісна подія

З нагоди чергової річниці Незалежності України Президент ...

Відвідування місць визволення Києва, як головного етапу визволення України від фашистських загарбників в селі Нові Петрівці

Українською спілкою в'язнів - жертв нацизму проведено ...

Відвідування місць початку визволення Києва від фашистських загарбників в селі Балико — Щучинка

Українською спілкою в'язнів - жертв нацизму проведено ...

Відвідування місць визволення Лівобережної України від фашистських загарбників

Українською спілкою в'язнів - жертв нацизму проведено ...

Щодо участі Української спілки в’язнів-жертв нацизму у конкурсі з визначення програм (проектів, заходів)

Щодо участі Української спілки в’язнів-жертв нацизму у ...
20181004_141640

День людини похилого віку у Київі

04 жовтня поточного року члени Української спілки ...
230808431111

З Днем Незалежності України !

Вельмишановні мої побратими по долі, колеги, дорогі друзі ...

Представники спілки в’язнів-жертв нацизму вшанували пам’ять полеглих у Другій світовій війні

22 червня, у день початку Великої Вітчизняної ...

Інтерв’ю Голови УСВЖН Маркіяна Демідова на Громадському радіо

Голова Української спілки в'язнів-жертв нацизму Маркіян Демидов, ...
Останні записи