Опубликовано 1st Ноябрь 2018 |

Відвідування місць визволення Лівобережної України від фашистських загарбників

Українською спілкою в’язнів — жертв нацизму проведено заходи в рамках програми «Жертви нацистських переслідувань — останні свідки злочинів Другої світової війни», для реалізації якої надається фінансова підтримка за рахунок коштів державного бюджету.

Пріоритетним завданням, на розв’язання якого спрямована програма, є відзначення святкових, пам’ятних та історичних дат, пов’язаних з вшануванням та увічненням пам’яті ветеранів війни, жертв нацистських переслідувань та політичних репресій, захистом незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, формуванням соборності та державності, проголошенням незалежності України. Вшанування пам’яті загиблих захисників України. Пошук, ексгумація та перепоховання останків загиблих.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Заходи, які проведені в останні дні жовтня, присвячені 74-й річниці визволення України від фашистських загарбників та 75-й річниці визволення Києва від фашистських загарбників. Самому молодому учаснику заходів було 73 роки, старшому майже 90 років.

В заходах приймали участь представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції у Київський області Перебойчук Микола Васильович та член конкурсної комісії з розгляду конкурсних пропозицій, розроблених всеукраїнськими громадськими об’єднаннями ветеранів, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка у 2018 році   при Державній службі України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Іванова Валентина Василівна.

29 жовтня 2018 року проведено захід «Відвідування місць визволення Лівобережної України від фашистських загарбників» в м. Переяслав — Хмельницькому Київської області. При проведенні заходу планувалось залучити 38 жертв нацистських переслідувань. В заході взяли участь 36 членів Спілки із 14 областей України та міста Києва.

Члени УСВЖН побували в Музеї — Діорамі «Битва за Дніпро в районі Переяслава і створення Букринського плацдарму восени 1943 року» Національного історико — етнографічного заповідника «Переяслав».

Центром експозиції є діорама — справжній шедевр батального живопису. Картина відтворює героїчно — трагічні фрагменти Букринської епопеї з фотографічною точністю: деякі відвідувачі упізнали на полотні рідних, одна жінка свою хату.

В Музеї — Діорамі «Битва за Дніпро в районі Переяслава і створення Букринського плацдарму восени 1943 року» екскурсовод Надія Андріївна Бойко розповіла  учасникам заходу про одну з найбільш героїчних і драматичних операцій Другої світової війни, яка ввійшла в історію під назвою «Битва на Букринському плацдармі».

Ліна Костенко писала:

«Лилась пожежі вулканічна лава.

Горіла хата. Ніч здавалась днем.

І захлиналась наша переправа —

Через Дніпро — водою і вогнем».

 

Саме з Букринського плацдарму планувалося визволити столицю України — Київ. Жорстокі кровопролитні бої не увінчалися успіхом. Загинуло понад 250 тисяч радянських воїнів. Довелося перегрупувати війська 1-го   Українського фронту на Лютізький плацдарм, з якого 6 листопада 1943 року і було визволено Київ.

Члени Спілки ознайомились із експозиціями, присвяченими в’язням нацистських концтаборів та масовому вивезенню мирного населення із  окупованої території України на примусові роботи до Німеччини в роки Другої світової війни.

Велике враження на присутніх справив Музей — Діорама. Музей є величезним пам’ятником всім тим, хто загинув, звільняючи український народ від фашистського рабства.

Учасники заходу також відвідали Меморіальний комплекс Слави.

Учасники заходу Хвилиною Мовчання та покладанням квітів вшанували пам’ять загиблих в роки Другої світової війни біля пам’ятника в Меморіальному комплексі Слави та пам’ятного знака в парку Переяслав — Хмельницького.

Колишні в’язні фашистських концтаборів з Чернігова, Харкова, Херсона читали вірші про ті страшні роки війни.

Учасники заходу також відвідали Меморіальний музей видатного українського філософа, гуманіста, просвітника і поета  Григорія Савича Сковороди.

Із вуст екскурсовода члени Спілки дізнались, що Переяславський період був важливою віхою в житті Г.С.Сковороди. Саме в ці роки, коли Сковорода був переважно серед народу, формувався його світогляд як філософа-мислителя і громадського діяча. Саме тут розпочинається його педагогічна, літературна та музична діяльність. Музей експонує унікальний портрет Г.С.Сковороди роботи невідомого художника кінця XVIII століття. На портреті передані риси смаглявого обличчя, живі карі очі, сила духу, розум, незламність філософа в тому складному світі, який усе життя ловив вільнодумця, але так і не спіймав. Періодам життя Г.С.Сковороди присвячені експозиції в окремих залах.

Члени Спілки дізналися, що у 1972 році за рішенням секретаріату ЮНЕСКО (Міжнародної Ради миру і безпеки при ООН) 250-річчя від дня народження Г.С.Сковороди відзначалося в 134 країнах світу. Урочисте відкриття Меморіального музею Г.С.Сковороди в Переяслав-Хмельницькому відбулося 28 листопада 1972 року. У наш час Григорієм Савичем як оригінальним філософом і письменником цікавляться в усьому світі.

Члени Спілки дізналися, що в Переяслав — Хмельницькому жили та творили класик єврейської літератури Шолом — Алейхом, Т.Г.Шевченко, який в цьому місті написав свій знаменний «Заповіт», архітектор, автор проекту будинку Верховної Ради України В.Заболотний

Після відвідування Переяслав — Хмельницького, міста 26 музеїв, міста, яке, по записам літописців, займало третє місце по величині після Києва та Чернігова, повернулися члени Української спілки в’язнів — жертв нацизму до Києва.

Пошук
Розділи
20210411-1

11 квітня — Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.

Шановні побратими по долі ! Шановні колеги !   Сьогодні ...
1583251320-2292

Вітання з 8 березня!

Дорогі жінки !   Від імені громадської організації «Українська ...

УСВЖН — 30 років !

                                  Шановні члени УСВЖН !                               Шановні ...
t5

27 січня — Міжнародний день пам`яті жертв Голокосту

Сьогодні, 27 січня, в усьому світі відзначають ...
Christmas gold balls and pine on a festive background

Поздоровлення з Новим Роком

Шановні колеги !!! Шановні друзі !!!   Від ...

Відвідування місць розташування концтабору, гетто, інших місць примусового тримання, військових пам`ятників, військових поховань у місті Львові

В рамках програми «Діти за колючим дротом: ...

Відвідування місць розташування гетто, табору примусової праці, місць розстрілу євреїв, військових пам’ятників, військових поховань у місті Луцьку

Захід «Відвідування місць розташування гетто, табору примусової ...
5b6c2c8401d5f94c

Місцями пам`яті жертв нацизму

З 13 областей та міста Києва до ...

ПОВІДОМЛЕННЯ

       Шановні члени УСВЖН !     ...

З ЮВІЛЕЄМ, МАРКІЯНЕ ДМИТРОВИЧУ!

Вельмишановний Маркіяне Дмитровичу ! Прийміть найщиріші вітання з ...
Останні записи