Опубликовано 1st Ноябрь 2018 |

Відвідування місць початку визволення Києва від фашистських загарбників в селі Балико — Щучинка

Українською спілкою в’язнів — жертв нацизму проведено заходи в рамках програми «Жертви нацистських переслідувань — останні свідки злочинів Другої світової війни», для реалізації якої надається фінансова підтримка за рахунок коштів державного бюджету.

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


30 жовтня поточного року Українською спілкою в’язнів-жертв нацизму проведено захід «Відвідування місць початку визволення Києва від фашистських загарбників» в селі Балико — Щучинка Кагарлицького району Київської області.

В заході взяли участь 35 осіб з 14 областей України та міста Києва.

Учасники заходу відвідали Національний музей — меморіальний комплекс «Букринський плацдарм», який увіковічнює пам’ять воїнів, які загинули у 1943 році у боях під час форсування Дніпра та на Букринському плацдармі.

З подіями, які відбувались в даній місцевості ознайомив екскурсовод Іваненко Олег Віталійович.

Про Букринський плацдарм в історії звільнення  міста Києва від німецько — фашистських загарбників сказано немало. Першими 21 вересня 1943 року форсували Дніпро в районі села Григорівка на Букринському виступі чотири зв’язківця. Слідом за ними на Букринський плацдарм переправились дві загальновійськові та третя танкова армія. Форсування Дніпра в цьому районі було пов’язане з великими труднощами. Але, ні які труднощі не могли стримати бійців, які рвалися звільнити Київ і продовжити наступ вже на правому березі Дніпра. На плацдармі були дуже складні бойові дії: умови особливо  пересіченої місцевості, безупинний вогонь супротивника на землі та з повітря не принесли бажаного успіху в жовтні двом наступальним операціям.

За погодженням з Верховним Головнокомандуючим напрямок головного удару  по визволенню Києва  було змінено на Лютізький плацдарм. Третя танкова армія, додержуючись всіх мір маскування та дезінформації супротивника, здійснила марш — кидок в район Лютіжа. Вперше в історії ведення танкових боїв, танкістам довелося форсувати велику річку Десну по дну.

Плануючи рішучий наступ в Україні, Ставка Верховного головнокомандування 20 жовтня 1943 року перейменувала всі фронти, які повинні були діяти на Україні.

Третього листопада почався наступ наших військ з Лютізького плацдарму і шостого листопада Київ було звільнено. Довгоочікуване звільнення столиці України стало реальністю і стало початком звільнення Правобережної України.

Хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятників та меморіальних плит загиблим воїнам на Букринському плацдармі, учасники заходу вшанували  визволителів України.

Честь і слава героям Букринського плацдарму, які внесли неоціненний внесок в звільнення Києва — столиці України !

Члени Української спілки в’язнів-жертв нацизму відвідали Ржищівський Археолого — краєзнавчий музей.

Особливу увагу члени Спілки зосередили біля близьких їх долі експонатів, присвячених в’язням нацистських концтаборів та насильно  вивезеному мирному населенню на примусові роботи на територію Німеччини або її союзників із окупованої території України в роки Другої світової війни.

Не можна передати хвилювання голови Індустріального осередку Дніпропетровського міського відділення УСВЖН Варшавської Євдокії Дмитрівни, коли на фото, серед насильно вивезених на примусові роботи в Австрію впізнала свою маму Дерев’янко Ганну Степанівну.

Цей факт зворушив усіх учасників заходу, які морально підтримали  Євдокію Дмитрівну.

Після закінчення заходу в  Переяслав — Хмельницькому члени УСВЖН  повернулись до Києва.

Пошук
Розділи
c_174_v10c

З Днем Перемоги !

         У цей святковий ...
20210411-1

11 квітня — Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.

Шановні побратими по долі ! Шановні колеги !   Сьогодні ...
1583251320-2292

Вітання з 8 березня!

Дорогі жінки !   Від імені громадської організації «Українська ...

УСВЖН — 30 років !

                                  Шановні члени УСВЖН !                               Шановні ...
t5

27 січня — Міжнародний день пам`яті жертв Голокосту

Сьогодні, 27 січня, в усьому світі відзначають ...
Christmas gold balls and pine on a festive background

Поздоровлення з Новим Роком

Шановні колеги !!! Шановні друзі !!!   Від ...

Відвідування місць розташування концтабору, гетто, інших місць примусового тримання, військових пам`ятників, військових поховань у місті Львові

В рамках програми «Діти за колючим дротом: ...

Відвідування місць розташування гетто, табору примусової праці, місць розстрілу євреїв, військових пам’ятників, військових поховань у місті Луцьку

Захід «Відвідування місць розташування гетто, табору примусової ...
5b6c2c8401d5f94c

Місцями пам`яті жертв нацизму

З 13 областей та міста Києва до ...

ПОВІДОМЛЕННЯ

       Шановні члени УСВЖН !     ...
Останні записи