Опубликовано 1st Ноябрь 2018 |

Відвідування місць початку визволення Києва від фашистських загарбників в селі Балико — Щучинка

Українською спілкою в’язнів — жертв нацизму проведено заходи в рамках програми «Жертви нацистських переслідувань — останні свідки злочинів Другої світової війни», для реалізації якої надається фінансова підтримка за рахунок коштів державного бюджету.

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


30 жовтня поточного року Українською спілкою в’язнів-жертв нацизму проведено захід «Відвідування місць початку визволення Києва від фашистських загарбників» в селі Балико — Щучинка Кагарлицького району Київської області.

В заході взяли участь 35 осіб з 14 областей України та міста Києва.

Учасники заходу відвідали Національний музей — меморіальний комплекс «Букринський плацдарм», який увіковічнює пам’ять воїнів, які загинули у 1943 році у боях під час форсування Дніпра та на Букринському плацдармі.

З подіями, які відбувались в даній місцевості ознайомив екскурсовод Іваненко Олег Віталійович.

Про Букринський плацдарм в історії звільнення  міста Києва від німецько — фашистських загарбників сказано немало. Першими 21 вересня 1943 року форсували Дніпро в районі села Григорівка на Букринському виступі чотири зв’язківця. Слідом за ними на Букринський плацдарм переправились дві загальновійськові та третя танкова армія. Форсування Дніпра в цьому районі було пов’язане з великими труднощами. Але, ні які труднощі не могли стримати бійців, які рвалися звільнити Київ і продовжити наступ вже на правому березі Дніпра. На плацдармі були дуже складні бойові дії: умови особливо  пересіченої місцевості, безупинний вогонь супротивника на землі та з повітря не принесли бажаного успіху в жовтні двом наступальним операціям.

За погодженням з Верховним Головнокомандуючим напрямок головного удару  по визволенню Києва  було змінено на Лютізький плацдарм. Третя танкова армія, додержуючись всіх мір маскування та дезінформації супротивника, здійснила марш — кидок в район Лютіжа. Вперше в історії ведення танкових боїв, танкістам довелося форсувати велику річку Десну по дну.

Плануючи рішучий наступ в Україні, Ставка Верховного головнокомандування 20 жовтня 1943 року перейменувала всі фронти, які повинні були діяти на Україні.

Третього листопада почався наступ наших військ з Лютізького плацдарму і шостого листопада Київ було звільнено. Довгоочікуване звільнення столиці України стало реальністю і стало початком звільнення Правобережної України.

Хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятників та меморіальних плит загиблим воїнам на Букринському плацдармі, учасники заходу вшанували  визволителів України.

Честь і слава героям Букринського плацдарму, які внесли неоціненний внесок в звільнення Києва — столиці України !

Члени Української спілки в’язнів-жертв нацизму відвідали Ржищівський Археолого — краєзнавчий музей.

Особливу увагу члени Спілки зосередили біля близьких їх долі експонатів, присвячених в’язням нацистських концтаборів та насильно  вивезеному мирному населенню на примусові роботи на територію Німеччини або її союзників із окупованої території України в роки Другої світової війни.

Не можна передати хвилювання голови Індустріального осередку Дніпропетровського міського відділення УСВЖН Варшавської Євдокії Дмитрівни, коли на фото, серед насильно вивезених на примусові роботи в Австрію впізнала свою маму Дерев’янко Ганну Степанівну.

Цей факт зворушив усіх учасників заходу, які морально підтримали  Євдокію Дмитрівну.

Після закінчення заходу в  Переяслав — Хмельницькому члени УСВЖН  повернулись до Києва.

Пошук
Розділи
1566404866-2466

З Днем Незалежності України!

Шановні колеги !   Від імені Української спілки в’язнів ...
IMG_20190801_110250

Відвідування Національного музею історії України

В рамках програми «Культура пам’яті в діалозі ...

«Відвідування місць розташування гетто, концтаборів, інших місць примусового тримання, військових пам’ятників, військових поховань у зв’язку з 75-річчям визволення міста Львів від фашистських загарбників».

Метою заходу є збереження, вшанування, увічнення пам’яті ...

Захід Української спілки в’язнів-жертв нацизму «Відвідування Меморіального комплексу «Національний музей історії України у Другій світовій війні».

01 червня поточного року Українською спілкою в’язнів ...

На Волинь з’їхалися в’язні нацистських концтаборів — Відео

https://www.youtube.com/watch?v=NdGnN6gXdlQ
Peremoga

З Днем Перемоги!

Шановні ветерани ! Шановні колеги !   Від імені Української ...

«Вшанування пам’яті про жертв нацизму з нагоди Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів»  

17 квітня 2019 року члени УСВЖН із ...

«Зустріч поколінь на тему: «Корюківка: біль і пам’ять»

16 квітня 2019 року в місті Корюківка ...

Зустріч членів Української спілки в’язнів-жертв нацизму із старшокласниками Київської спеціалізованої школи I-III ступенів №320 з поглибленим вивченням української мови

12 квітня 2019 року Голова Української спілки ...
IMG_5388

Мітинг, присвячений Міжнародному дню визволення в’язнів фашистських концтаборів у Снігурівці

11 квітня в місті Снігурівка Миколаївської області ...
Останні записи