Опубликовано 3rd Декабрь 2018 |

«Діалог поколінь»

DSC00368

29 листопада 2018 року в міському Палаці ветеранів Українською спілкою в’язнів — жертв нацизму проведено засідання круглого столу на тему: «Діалог поколінь» із залученням в’язнів-жертв нацизму із регіонів України, театру навчально-виховного комплексу (НВК) №122 міста Дніпро «Театр спогадів», учнів  середніх загальноосвітніх шкіл №288 і №88 міста Києва та Київського регіонального вищого професійного училища будівництва.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Цей захід проходив в рамках програми «Жертви нацистських переслідувань — останні свідки злочинів Другої світової війни», для реалізації якої надається фінансова підтримка із загального фонду Державного бюджету України.

В засіданні круглого столу прийняли участь: головний спеціаліст відділу зв’язків з громадськими об’єднаннями Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Бочарова Олена Олександрівна, Голова Комітету Громадської ради з питань здійснення громадського контролю за діяльністю Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, в тому числі за розподілом державних коштів на підтримку діяльності всеукраїнських громадських об’єднань ветеранів  та їх використання Попович Володимир Васильович, член конкурсної комісії з розгляду конкурсних пропозицій, поданих всеукраїнськими громадськими об’єднаннями ветеранів для участі у конкурсі з визначення програм (проектів, заходів), для реалізації яких надається фінансова підтримка у 2018 році Іванова Валентина Василівна, представники всеукраїнських громадських об’єднань ветеранів.

Засідання круглого столу пройшло в незвичному форматі: молоде покоління на сцені, ветерани та молоде покоління в залі.

Метою заходу є вшанування, збереження та увічнення пам’яті жертв нацистських переслідувань.

Співпраця Української спілки в’язнів — жертв нацизму з молоддю «Театру спогадів», учнями Київських середніх загальноосвітніх шкіл №288 і №88 та Київського регіонального вищого професійного училища будівництва — це налагодження діалогу поколінь, збереження пам’яті через спадкоємність поколінь.

Одним із форматів збереження та увічнення пам’яті в’язнів — жертв нацизму є зображення їх життєвих історій у виступах шкільного театру «Театр спогадів» НВК №122 м. Дніпро.

Молоді люди в театрі знайомляться з долями живих свідків подій Другої світової війни. Вдумливе вивчення документів, архівних матеріалів, неодноразові хвилюючи зустрічі з жертвами нацистських переслідувань допомагають створити виставу. Учні середніх загальноосвітніх шкіл та  навчальних закладів також під час зустрічей з жертвами нацистських переслідувань знайомляться з їх долями і дуже зворушливо сприймають їх розповіді і переживають  разом з ветеранами під час презентацій їх біографій.

На заході було представлено життєву біографію Воробйової Алли Єгорівни, яка перенесла страждання  в концтаборі.

Ця біографія — жива розповідь представниці поколінь дитини про пережите нею в роки Другої світової війни і після неї. Загубившись від рідних в дитячому віці, перенісши перебування в концтаборі, а потім у злої мачухи, прислужниці фашистів, пам’ятаючи тільки своє ім’я та іще декілька деталей дитинства, ця мужня жінка змогла знайти своїх рідних. Ця дивна історія — викриття фашизму і  протест проти його відродження.

Аллою Єгорівною після зустрічі з рідною сестрою і мамою, з великою родиною, з якими була розлучена в дитячому віці, та на які чекала все своє життя, написані спогади «Опалені війною».

Коли учасники театру запросили героїню вистави на сцену, зал аплодував із сльозами на очах.

Члени УСВЖН з регіонів України читали вірші та співали пісні часів Другої світової війни.

Ця зустріч стала живим доказом того, що молоде покоління свято береже пам’ять про подвиги своїх дідів — прадідів, про тих, хто виборює нашу свободу, хто захищає рідну землю.

Завдяки цим виступам у серцях молоді пробуджується повага до старшого  покоління, милосердя у спілкуванні, а також усвідомлення ідей збереження миру, вивчення історії України на життєвих історіях жертв нацизму.

 

За активну громадську діяльність, особистий внесок в збереження пам’яті про жертви нацистських переслідувань та патріотичне виховання молодого покоління Воробйову Аллу Єгорівну нагороджено Грамотою Української спілки в’язнів — жертв нацизму, вручено подяку керівнику «Театру спогадів» Стенько Тетяні Петрівні.

Директору навчально — виховного комплексу №122 Бондаренко Людмилі Анатоліївні вручено комплект книг виданих Українською спілкою в’язнів — жертв нацизму. Також Голова Спілки Маркіян Демидов вручив комплект книг середній загальноосвітній школі №288 (директор Жгут Олег Анатолійович) та книгу Літопис Української спілки в’язнів — жертв нацизму школі №88 (директор Мішньова Світлана Олександрівна) і заступнику директора Київського регіонального вищого професійного училища будівництва Булка Валентині Андріївні.

Пошук
Розділи

З ЮВІЛЕЄМ, МАРКІЯНЕ ДМИТРОВИЧУ!

Вельмишановний Маркіяне Дмитровичу ! Прийміть найщиріші вітання з ...

Збереження та вшанування пам`яті жертв Голокосту на Могилів-Подільщині.

http://usvzn.com/wp-content/uploads/2020/10/202010by.mp4

«Відвідування місць пам’яті у Могилів — Подільському

«Відвідування місць розташування гетто, військових пам’ятників, військових ...
Фото витинанки Марії Гоцуляк

Жертви нацистських переслідувань з регіонів України і міста Києва відвідали Могилів-Подільщину в рамках програми «Діти за колючим дротом : біль і пам`ять»

                [audio mp3="http://usvzn.com/wp-content/uploads/2020/10/Vidviduvannya-pamyatnikh-misc-u-Mogiliv-Podilsku.mp3"][/audio]

ПОВІДОМЛЕННЯ

Шановні члени УСВЖН ! Шановна громадськість !   Громадська організація ...

Пам’ятаємо та шануємо

https://youtu.be/rLHbziB3vUQ

ПОВІДОМЛЕННЯ

Шановні члени УСВЖН ! Шановна громадськість !   Громадська ...

29 вересня вшанування жертв трагедії Бабиного Яру

29 вересня - День пам’яті жертв Бабиного ...

ПОВІДОМЛЕННЯ

              ...

13 вересня — Міжнародний день пам’яті жертв фашизму

             Міжнародний день ...
Останні записи