Опубликовано 3rd Декабрь 2018 |

«Діалог поколінь»

DSC00368

29 листопада 2018 року в міському Палаці ветеранів Українською спілкою в’язнів — жертв нацизму проведено засідання круглого столу на тему: «Діалог поколінь» із залученням в’язнів-жертв нацизму із регіонів України, театру навчально-виховного комплексу (НВК) №122 міста Дніпро «Театр спогадів», учнів  середніх загальноосвітніх шкіл №288 і №88 міста Києва та Київського регіонального вищого професійного училища будівництва.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Цей захід проходив в рамках програми «Жертви нацистських переслідувань — останні свідки злочинів Другої світової війни», для реалізації якої надається фінансова підтримка із загального фонду Державного бюджету України.

В засіданні круглого столу прийняли участь: головний спеціаліст відділу зв’язків з громадськими об’єднаннями Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Бочарова Олена Олександрівна, Голова Комітету Громадської ради з питань здійснення громадського контролю за діяльністю Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, в тому числі за розподілом державних коштів на підтримку діяльності всеукраїнських громадських об’єднань ветеранів  та їх використання Попович Володимир Васильович, член конкурсної комісії з розгляду конкурсних пропозицій, поданих всеукраїнськими громадськими об’єднаннями ветеранів для участі у конкурсі з визначення програм (проектів, заходів), для реалізації яких надається фінансова підтримка у 2018 році Іванова Валентина Василівна, представники всеукраїнських громадських об’єднань ветеранів.

Засідання круглого столу пройшло в незвичному форматі: молоде покоління на сцені, ветерани та молоде покоління в залі.

Метою заходу є вшанування, збереження та увічнення пам’яті жертв нацистських переслідувань.

Співпраця Української спілки в’язнів — жертв нацизму з молоддю «Театру спогадів», учнями Київських середніх загальноосвітніх шкіл №288 і №88 та Київського регіонального вищого професійного училища будівництва — це налагодження діалогу поколінь, збереження пам’яті через спадкоємність поколінь.

Одним із форматів збереження та увічнення пам’яті в’язнів — жертв нацизму є зображення їх життєвих історій у виступах шкільного театру «Театр спогадів» НВК №122 м. Дніпро.

Молоді люди в театрі знайомляться з долями живих свідків подій Другої світової війни. Вдумливе вивчення документів, архівних матеріалів, неодноразові хвилюючи зустрічі з жертвами нацистських переслідувань допомагають створити виставу. Учні середніх загальноосвітніх шкіл та  навчальних закладів також під час зустрічей з жертвами нацистських переслідувань знайомляться з їх долями і дуже зворушливо сприймають їх розповіді і переживають  разом з ветеранами під час презентацій їх біографій.

На заході було представлено життєву біографію Воробйової Алли Єгорівни, яка перенесла страждання  в концтаборі.

Ця біографія — жива розповідь представниці поколінь дитини про пережите нею в роки Другої світової війни і після неї. Загубившись від рідних в дитячому віці, перенісши перебування в концтаборі, а потім у злої мачухи, прислужниці фашистів, пам’ятаючи тільки своє ім’я та іще декілька деталей дитинства, ця мужня жінка змогла знайти своїх рідних. Ця дивна історія — викриття фашизму і  протест проти його відродження.

Аллою Єгорівною після зустрічі з рідною сестрою і мамою, з великою родиною, з якими була розлучена в дитячому віці, та на які чекала все своє життя, написані спогади «Опалені війною».

Коли учасники театру запросили героїню вистави на сцену, зал аплодував із сльозами на очах.

Члени УСВЖН з регіонів України читали вірші та співали пісні часів Другої світової війни.

Ця зустріч стала живим доказом того, що молоде покоління свято береже пам’ять про подвиги своїх дідів — прадідів, про тих, хто виборює нашу свободу, хто захищає рідну землю.

Завдяки цим виступам у серцях молоді пробуджується повага до старшого  покоління, милосердя у спілкуванні, а також усвідомлення ідей збереження миру, вивчення історії України на життєвих історіях жертв нацизму.

 

За активну громадську діяльність, особистий внесок в збереження пам’яті про жертви нацистських переслідувань та патріотичне виховання молодого покоління Воробйову Аллу Єгорівну нагороджено Грамотою Української спілки в’язнів — жертв нацизму, вручено подяку керівнику «Театру спогадів» Стенько Тетяні Петрівні.

Директору навчально — виховного комплексу №122 Бондаренко Людмилі Анатоліївні вручено комплект книг виданих Українською спілкою в’язнів — жертв нацизму. Також Голова Спілки Маркіян Демидов вручив комплект книг середній загальноосвітній школі №288 (директор Жгут Олег Анатолійович) та книгу Літопис Української спілки в’язнів — жертв нацизму школі №88 (директор Мішньова Світлана Олександрівна) і заступнику директора Київського регіонального вищого професійного училища будівництва Булка Валентині Андріївні.

Пошук
Розділи
136704a08f1ed5ffaa4e33cecb2d8328da88a052

Зі святом 8 березня!

ШАНОВНІ  ЖІНКИ !!!   Від імені Української спілки в’язнів ...
1545644883-6599

Новорічне вітання

Дорогі побратими по долі !   Від імені Української ...
DSC01074

Відвідування місць оборони Житомира, військових пам’ятників та військових поховань

Відвідування місць оборони Житомира, військових пам’ятників та ...
DSC00773

«Зустріч поколінь «Ми поруч»

11 грудня поточного року Українською спілкою в’язнів ...
20181130_122227

Відвідування місць поховань, місць розташування концтаборів, пам’ятних знаків, Меморіалу в Урочищі «Бабин Яр», військових пам’ятників та військових поховань

Відвідування місць поховань, місць розташування Сирецького та ...
DSC00368

«Діалог поколінь»

29 листопада 2018 року в міському Палаці ...

ПОВІДОМЛЕННЯ

Шановні члени УСВЖН ! Шановна громадськість !   Громадська організація  «Українська  ...

ПОВІДОМЛЕННЯ

Шановні члени УСВЖН ! Шановна громадськість !               Українська ...
IMG_2476

Радісна подія

З нагоди чергової річниці Незалежності України Президент ...

Відвідування місць визволення Києва, як головного етапу визволення України від фашистських загарбників в селі Нові Петрівці

Українською спілкою в'язнів - жертв нацизму проведено ...
Останні записи