Опубликовано 20th Декабрь 2018 |

Відвідування місць оборони Житомира, військових пам’ятників та військових поховань

DSC01074

Відвідування місць оборони Житомира, військових пам’ятників та військових поховань у зв’язку з 75-річчям визволення Житомира від фашистських загарбників.

17 грудня поточного року члени УСВЖН із регіонів України  прийняли участь у заході «Відвідування  місць оборони Житомира, військових пам’ятників та військових поховань у зв’язку з 75-річчям визволення Житомира від фашистських загарбників».

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Захід проведено в рамках програми «Жертви нацистських переслідувань — останні свідки злочинів Другої світової війни», для реалізації якої надається фінансова підтримка із загального фонду Державного бюджету України.

В заході прийняв участь завідувач центральним міжрегіональним сектором Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Логинов Валерій Володимирович

Метою заходу є відзначення пам’ятних, історичних та святкових дат, пов’язаних із збереженням, вшануванням та увічненням пам’яті про жертв нацистських переслідувань.

Участь у заході взяли 38 осіб.

Члени  Спілки з регіонів України відвідали місця на окраїні Житомира, де  з липня 1941 року по листопад 1943 року знаходився нацистський концентраційний табір «Шталаг — 358».

В 1996 році в районі Богунії міста Житомира на місці гітлерівського табору споруджено Меморіал «Жертвам фашизму». який присвячений знищеним на цьому місці мирним громадянам і військовополоненим (більше 100 тисяч чоловік).

Учасники заходу вшанували пам’ять жертв нацизму покладанням квітів біля Меморіалу та поклали квіти на гранітну плиту у підніжжя композиції з написом: «Ця багатостраждальна земля свідок жорсткої страти німецькими фашистами десятків тисяч військовополонених та мирних громадян Житомира в 1941-1943 роках. Вічна пам’ять загиблим».

У 2002 році поруч закопано капсулу з прахом в’язнів Житомирщини, замучених у концтаборі Майданек. На ній викарбовано наступні слова: «На цьому місці захоронено прах наших земляків, замордованих у гітлерівському концентраційному таборі Майданек. Вічна пам’ять».

Також члени Спілки поклали квіти на місці поховань загиблих в концентраційному таборі.

Жертви нацистських переслідувань з регіонів України вшанували пам’ять  загиблих покладанням квітів біля Монументу Вічної Слави на честь воїнів — визволителів, партизан та підпільників.

Екскурсовод Олег Віталійович Іваненко детально ознайомив учасників заходу з подіями, пов’язаними з обороною міста та визволенням Житомира від фашистських загарбників.

Після проведеної екскурсії по пам’ятних місцях Житомира, учасники

заходу відвідали Музей космонавтики імені Сергія Павловича Корольова,  який відкрито  1987 року в будинку, де  в 1907 році народився Сергій Корольов — основоположник вітчизняної космонавтики.

Цікаву і пізнавальну екскурсію провела співробітник Музею Бодашевська Галина Петрівна.

Члени Спілки ознайомилися з унікальними експозиціями Музею, в яких представлена унікальна колекція зразків космічної техніки, обладнання, спорядження космонавтів, а також документи, фотографії, сувеніри з космічної тематики.

Унікальним експонатом Музею є капсула з місячним грунтом.

Окремий тематичний комплекс складають музейні предмети, які стосуються розвитку космонавтики в Україні.

Жертви нацистських переслідувань  з регіонів України побували в Спасо — Преображенському соборі, який є пам’яткою  архітектури Житомира.

Ввечері учасники заходу повернулися до Києва.

Наступного дня,   після проведеної зустрічі Головою Української спілки в’язнів — жертв нацизму М.Д.Демидовим, жертви нацизму від’їхали в регіони.

Пошук
Розділи
9-travnya-den-peremogi-9-maya

З Днем Перемоги!

Шановні ветерани війни ! Шановні колеги !   Від імені ...
14234

11 квітня 2020 року 75 років визволення в’язнів фашистських концтаборів

11 квітня вся світова громадськість згадує події, ...
24480743

З Міжнародним жіночим днем — 8 Березня !

  ШАНОВНІ ЖІНКИ !   Від імені громадської організації «Українська ...

Оголошення другого конкурсу програми «Ми поруч ! Підтримка людей,постраждалих від нацизму» в Україні

ОГОЛОШЕННЯ  другого конкурсу програми «Ми поруч ! Підтримка ...

75-річчя визволення німецького нацистського концентраційного табору і табору смерті Аушвіц — Біркенау

27 січня вся світова спільнота вшановує пам'ять ...
2020-678x381

З Новим Роком!

Шановні члени УСВЖН ! Шановні колеги !   Від імені ...

Відвідування місць визволення Києва, як головного етапу визволення України від фашистських загарбників

16 листопада 2019 року Громадською організацією «Українська ...

Зустріч поколінь на тему: «Діти без дитинства»

В рамках програми «Культура пам’яті в діалозі ...

Відвідування місць початку визволення Києва від фашистських загарбників

Захід «Відвідування місць початку визволення Києва від ...
IMG_20191030_132321

Відвідування місць Корсунь — Шевченківської битви, як головної наступальної операції у визволенні Правобережної України від фашистських загарбників

В рамках програми «Культура пам’яті в діалозі ...
Останні записи