Опубликовано 20th Декабрь 2018 |

Відвідування місць оборони Житомира, військових пам’ятників та військових поховань

DSC01074

Відвідування місць оборони Житомира, військових пам’ятників та військових поховань у зв’язку з 75-річчям визволення Житомира від фашистських загарбників.

17 грудня поточного року члени УСВЖН із регіонів України  прийняли участь у заході «Відвідування  місць оборони Житомира, військових пам’ятників та військових поховань у зв’язку з 75-річчям визволення Житомира від фашистських загарбників».

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Захід проведено в рамках програми «Жертви нацистських переслідувань — останні свідки злочинів Другої світової війни», для реалізації якої надається фінансова підтримка із загального фонду Державного бюджету України.

В заході прийняв участь завідувач центральним міжрегіональним сектором Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Логинов Валерій Володимирович

Метою заходу є відзначення пам’ятних, історичних та святкових дат, пов’язаних із збереженням, вшануванням та увічненням пам’яті про жертв нацистських переслідувань.

Участь у заході взяли 38 осіб.

Члени  Спілки з регіонів України відвідали місця на окраїні Житомира, де  з липня 1941 року по листопад 1943 року знаходився нацистський концентраційний табір «Шталаг — 358».

В 1996 році в районі Богунії міста Житомира на місці гітлерівського табору споруджено Меморіал «Жертвам фашизму». який присвячений знищеним на цьому місці мирним громадянам і військовополоненим (більше 100 тисяч чоловік).

Учасники заходу вшанували пам’ять жертв нацизму покладанням квітів біля Меморіалу та поклали квіти на гранітну плиту у підніжжя композиції з написом: «Ця багатостраждальна земля свідок жорсткої страти німецькими фашистами десятків тисяч військовополонених та мирних громадян Житомира в 1941-1943 роках. Вічна пам’ять загиблим».

У 2002 році поруч закопано капсулу з прахом в’язнів Житомирщини, замучених у концтаборі Майданек. На ній викарбовано наступні слова: «На цьому місці захоронено прах наших земляків, замордованих у гітлерівському концентраційному таборі Майданек. Вічна пам’ять».

Також члени Спілки поклали квіти на місці поховань загиблих в концентраційному таборі.

Жертви нацистських переслідувань з регіонів України вшанували пам’ять  загиблих покладанням квітів біля Монументу Вічної Слави на честь воїнів — визволителів, партизан та підпільників.

Екскурсовод Олег Віталійович Іваненко детально ознайомив учасників заходу з подіями, пов’язаними з обороною міста та визволенням Житомира від фашистських загарбників.

Після проведеної екскурсії по пам’ятних місцях Житомира, учасники

заходу відвідали Музей космонавтики імені Сергія Павловича Корольова,  який відкрито  1987 року в будинку, де  в 1907 році народився Сергій Корольов — основоположник вітчизняної космонавтики.

Цікаву і пізнавальну екскурсію провела співробітник Музею Бодашевська Галина Петрівна.

Члени Спілки ознайомилися з унікальними експозиціями Музею, в яких представлена унікальна колекція зразків космічної техніки, обладнання, спорядження космонавтів, а також документи, фотографії, сувеніри з космічної тематики.

Унікальним експонатом Музею є капсула з місячним грунтом.

Окремий тематичний комплекс складають музейні предмети, які стосуються розвитку космонавтики в Україні.

Жертви нацистських переслідувань  з регіонів України побували в Спасо — Преображенському соборі, який є пам’яткою  архітектури Житомира.

Ввечері учасники заходу повернулися до Києва.

Наступного дня,   після проведеної зустрічі Головою Української спілки в’язнів — жертв нацизму М.Д.Демидовим, жертви нацизму від’їхали в регіони.

Пошук
Розділи
Фото М.Д.Демидова3

Не стало Маркияна Дмитриевича Демидова

Сегодня из Киева пришла печальная весть – ...
ogon_svecha_33114

Голова УСВЖН Маркіян Демидов висловлює співчуття рідним та близьким з приводу смерті Омельченка Олександра Олександровича

25 листопада 2021 року пішов із життя ...

Вшанування 80-х роковин трагедії Бабиного Яру.

Члени УСВЖН міста Києва на чолі з ...
titul-22-08-2019

З Днем Незалежності України !

Шановні побратими по долі ! Шановні колеги ! Шановні ...
IMG_20210622_111133_1

22 червня — День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни.

22 червня український народ вшановує пам’ять своїх ...
c_174_v10c

З Днем Перемоги !

         У цей святковий ...
20210411-1

11 квітня — Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.

Шановні побратими по долі ! Шановні колеги !   Сьогодні ...
1583251320-2292

Вітання з 8 березня!

Дорогі жінки !   Від імені громадської організації «Українська ...

УСВЖН — 30 років !

                                  Шановні члени УСВЖН !                               Шановні ...
t5

27 січня — Міжнародний день пам`яті жертв Голокосту

Сьогодні, 27 січня, в усьому світі відзначають ...
Останні записи