Опубликовано 20th Декабрь 2018 |

Відвідування місць оборони Житомира, військових пам’ятників та військових поховань

DSC01074

Відвідування місць оборони Житомира, військових пам’ятників та військових поховань у зв’язку з 75-річчям визволення Житомира від фашистських загарбників.

17 грудня поточного року члени УСВЖН із регіонів України  прийняли участь у заході «Відвідування  місць оборони Житомира, військових пам’ятників та військових поховань у зв’язку з 75-річчям визволення Житомира від фашистських загарбників».

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Захід проведено в рамках програми «Жертви нацистських переслідувань — останні свідки злочинів Другої світової війни», для реалізації якої надається фінансова підтримка із загального фонду Державного бюджету України.

В заході прийняв участь завідувач центральним міжрегіональним сектором Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Логинов Валерій Володимирович

Метою заходу є відзначення пам’ятних, історичних та святкових дат, пов’язаних із збереженням, вшануванням та увічненням пам’яті про жертв нацистських переслідувань.

Участь у заході взяли 38 осіб.

Члени  Спілки з регіонів України відвідали місця на окраїні Житомира, де  з липня 1941 року по листопад 1943 року знаходився нацистський концентраційний табір «Шталаг — 358».

В 1996 році в районі Богунії міста Житомира на місці гітлерівського табору споруджено Меморіал «Жертвам фашизму». який присвячений знищеним на цьому місці мирним громадянам і військовополоненим (більше 100 тисяч чоловік).

Учасники заходу вшанували пам’ять жертв нацизму покладанням квітів біля Меморіалу та поклали квіти на гранітну плиту у підніжжя композиції з написом: «Ця багатостраждальна земля свідок жорсткої страти німецькими фашистами десятків тисяч військовополонених та мирних громадян Житомира в 1941-1943 роках. Вічна пам’ять загиблим».

У 2002 році поруч закопано капсулу з прахом в’язнів Житомирщини, замучених у концтаборі Майданек. На ній викарбовано наступні слова: «На цьому місці захоронено прах наших земляків, замордованих у гітлерівському концентраційному таборі Майданек. Вічна пам’ять».

Також члени Спілки поклали квіти на місці поховань загиблих в концентраційному таборі.

Жертви нацистських переслідувань з регіонів України вшанували пам’ять  загиблих покладанням квітів біля Монументу Вічної Слави на честь воїнів — визволителів, партизан та підпільників.

Екскурсовод Олег Віталійович Іваненко детально ознайомив учасників заходу з подіями, пов’язаними з обороною міста та визволенням Житомира від фашистських загарбників.

Після проведеної екскурсії по пам’ятних місцях Житомира, учасники

заходу відвідали Музей космонавтики імені Сергія Павловича Корольова,  який відкрито  1987 року в будинку, де  в 1907 році народився Сергій Корольов — основоположник вітчизняної космонавтики.

Цікаву і пізнавальну екскурсію провела співробітник Музею Бодашевська Галина Петрівна.

Члени Спілки ознайомилися з унікальними експозиціями Музею, в яких представлена унікальна колекція зразків космічної техніки, обладнання, спорядження космонавтів, а також документи, фотографії, сувеніри з космічної тематики.

Унікальним експонатом Музею є капсула з місячним грунтом.

Окремий тематичний комплекс складають музейні предмети, які стосуються розвитку космонавтики в Україні.

Жертви нацистських переслідувань  з регіонів України побували в Спасо — Преображенському соборі, який є пам’яткою  архітектури Житомира.

Ввечері учасники заходу повернулися до Києва.

Наступного дня,   після проведеної зустрічі Головою Української спілки в’язнів — жертв нацизму М.Д.Демидовим, жертви нацизму від’їхали в регіони.

Пошук
Розділи
136704a08f1ed5ffaa4e33cecb2d8328da88a052

Зі святом 8 березня!

ШАНОВНІ  ЖІНКИ !!!   Від імені Української спілки в’язнів ...
1545644883-6599

Новорічне вітання

Дорогі побратими по долі !   Від імені Української ...
DSC01074

Відвідування місць оборони Житомира, військових пам’ятників та військових поховань

Відвідування місць оборони Житомира, військових пам’ятників та ...
DSC00773

«Зустріч поколінь «Ми поруч»

11 грудня поточного року Українською спілкою в’язнів ...
20181130_122227

Відвідування місць поховань, місць розташування концтаборів, пам’ятних знаків, Меморіалу в Урочищі «Бабин Яр», військових пам’ятників та військових поховань

Відвідування місць поховань, місць розташування Сирецького та ...
DSC00368

«Діалог поколінь»

29 листопада 2018 року в міському Палаці ...

ПОВІДОМЛЕННЯ

Шановні члени УСВЖН ! Шановна громадськість !   Громадська організація  «Українська  ...

ПОВІДОМЛЕННЯ

Шановні члени УСВЖН ! Шановна громадськість !               Українська ...
IMG_2476

Радісна подія

З нагоди чергової річниці Незалежності України Президент ...

Відвідування місць визволення Києва, як головного етапу визволення України від фашистських загарбників в селі Нові Петрівці

Українською спілкою в'язнів - жертв нацизму проведено ...
Останні записи