Опубликовано 20th Декабрь 2018 |

Відвідування місць оборони Житомира, військових пам’ятників та військових поховань

DSC01074

Відвідування місць оборони Житомира, військових пам’ятників та військових поховань у зв’язку з 75-річчям визволення Житомира від фашистських загарбників.

17 грудня поточного року члени УСВЖН із регіонів України  прийняли участь у заході «Відвідування  місць оборони Житомира, військових пам’ятників та військових поховань у зв’язку з 75-річчям визволення Житомира від фашистських загарбників».

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Захід проведено в рамках програми «Жертви нацистських переслідувань — останні свідки злочинів Другої світової війни», для реалізації якої надається фінансова підтримка із загального фонду Державного бюджету України.

В заході прийняв участь завідувач центральним міжрегіональним сектором Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Логинов Валерій Володимирович

Метою заходу є відзначення пам’ятних, історичних та святкових дат, пов’язаних із збереженням, вшануванням та увічненням пам’яті про жертв нацистських переслідувань.

Участь у заході взяли 38 осіб.

Члени  Спілки з регіонів України відвідали місця на окраїні Житомира, де  з липня 1941 року по листопад 1943 року знаходився нацистський концентраційний табір «Шталаг — 358».

В 1996 році в районі Богунії міста Житомира на місці гітлерівського табору споруджено Меморіал «Жертвам фашизму». який присвячений знищеним на цьому місці мирним громадянам і військовополоненим (більше 100 тисяч чоловік).

Учасники заходу вшанували пам’ять жертв нацизму покладанням квітів біля Меморіалу та поклали квіти на гранітну плиту у підніжжя композиції з написом: «Ця багатостраждальна земля свідок жорсткої страти німецькими фашистами десятків тисяч військовополонених та мирних громадян Житомира в 1941-1943 роках. Вічна пам’ять загиблим».

У 2002 році поруч закопано капсулу з прахом в’язнів Житомирщини, замучених у концтаборі Майданек. На ній викарбовано наступні слова: «На цьому місці захоронено прах наших земляків, замордованих у гітлерівському концентраційному таборі Майданек. Вічна пам’ять».

Також члени Спілки поклали квіти на місці поховань загиблих в концентраційному таборі.

Жертви нацистських переслідувань з регіонів України вшанували пам’ять  загиблих покладанням квітів біля Монументу Вічної Слави на честь воїнів — визволителів, партизан та підпільників.

Екскурсовод Олег Віталійович Іваненко детально ознайомив учасників заходу з подіями, пов’язаними з обороною міста та визволенням Житомира від фашистських загарбників.

Після проведеної екскурсії по пам’ятних місцях Житомира, учасники

заходу відвідали Музей космонавтики імені Сергія Павловича Корольова,  який відкрито  1987 року в будинку, де  в 1907 році народився Сергій Корольов — основоположник вітчизняної космонавтики.

Цікаву і пізнавальну екскурсію провела співробітник Музею Бодашевська Галина Петрівна.

Члени Спілки ознайомилися з унікальними експозиціями Музею, в яких представлена унікальна колекція зразків космічної техніки, обладнання, спорядження космонавтів, а також документи, фотографії, сувеніри з космічної тематики.

Унікальним експонатом Музею є капсула з місячним грунтом.

Окремий тематичний комплекс складають музейні предмети, які стосуються розвитку космонавтики в Україні.

Жертви нацистських переслідувань  з регіонів України побували в Спасо — Преображенському соборі, який є пам’яткою  архітектури Житомира.

Ввечері учасники заходу повернулися до Києва.

Наступного дня,   після проведеної зустрічі Головою Української спілки в’язнів — жертв нацизму М.Д.Демидовим, жертви нацизму від’їхали в регіони.

Пошук
Розділи
IMG_20191030_132321

Відвідування місць Корсунь — Шевченківської битви, як головної наступальної операції у визволенні Правобережної України від фашистських загарбників

В рамках програми «Культура пам’яті в діалозі ...

Відвідування місць визволення Лівобережної України від фашистських загарбників

В рамках програми «Культура пам’яті в діалозі ...

ПОВІДОМЛЕННЯ

Шановні члени УСВЖН ! Шановна громадськість !    Громадська організація «Українська  ...
IMG_2761

Вшанування пам’яті жертв нацизму в Урочищі «Бабин Яр»

Вшанування пам’яті жертв нацизму біля пам’ятного знака ...

Відвідування Могилів-Подільського

«Відвідування місць розташування гетто, військових пам’ятників, військових ...
1566404866-2466

З Днем Незалежності України!

Шановні колеги !   Від імені Української спілки в’язнів ...
IMG_20190801_110250

Відвідування Національного музею історії України

В рамках програми «Культура пам’яті в діалозі ...

«Відвідування місць розташування гетто, концтаборів, інших місць примусового тримання, військових пам’ятників, військових поховань у зв’язку з 75-річчям визволення міста Львів від фашистських загарбників».

Метою заходу є збереження, вшанування, увічнення пам’яті ...

Захід Української спілки в’язнів-жертв нацизму «Відвідування Меморіального комплексу «Національний музей історії України у Другій світовій війні».

01 червня поточного року Українською спілкою в’язнів ...

На Волинь з’їхалися в’язні нацистських концтаборів — Відео

https://www.youtube.com/watch?v=NdGnN6gXdlQ
Останні записи