Опубликовано 12th Апрель 2019 |

Зустріч членів Української спілки в’язнів-жертв нацизму із старшокласниками Київської спеціалізованої школи I-III ступенів №320 з поглибленим вивченням української мови

12 квітня 2019 року Голова Української спілки в’язнів — жертв нацизму Маркіян Дмитрович Демидов, Голова Печерського осередку Київського відділення УСВЖН Надія Василівна Мудренок та Голова Деснянського осередку Київського відділення УСВЖН Ганна Яківна Шаповалова зустрілися із старшокласниками Київської спеціалізованої школи I-III ступенів №320 з поглибленим вивченням української мови. Зустріч, що  відбулася, була приурочена до Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Колишніх в’язнів фашистських концтаборів привітно зустріли біля входу в школу. Переступивши поріг школи, Маркіян Дмитрович, Надія Василівна, Ганна Яківна були приємно здивовані, побачивши в фойє школи інформаційний стенд до Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів — 11 квітня. Заступник директора школи з виховної роботи Яна Олександрівна Маркова повідомила, що стенд підготовлений старшокласниками і що 11 квітня в школі були проведені години спілкування, уроки пам’яті з нагоди Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів.

В класі гостей чекали більше 40 старшокласників.

Голова Спілки Маркіян Дмитрович Демидов, колишній малолітній в’язень концтабору «Саласпілс», ознайомив старшокласників з подіями, які відбулися 11 квітня 1945 року в Бухенвальді.

Маркіян Дмитрович розповів про свої дитячі страждання в роки Другої світової війни.

Старшокласники пройнялися  історіями Надії Василівни Мудренок та Ганни Яківни Шаповалової, тоді зовсім маленьких дівчаток, які розповіли про страшний шлях у Німеччину і життя в концтаборах.

Маркіян Дмитрович Демидов ознайомив учнів із діяльністю Української спілки в’язнів — жертв нацизму

На згадку про зустріч Маркіян Дмитрович подарував школі книги про діяльність Української спілки в’язнів — жертв нацизму та спогади колишніх в’язнів фашистських концтаборів «Пам’ять заради майбутнього», збірку творів колишніх в’язнів про страждання  народу у фашистській неволі «Відгомін страждань і поневірянь в пам’яті рабів — III Рейху» та буклет дитячих малюнків конкурсу «Дитинство та юність за колючим дротом в роки Другої світової війни».

Маркіян Дмитрович Демидов запросив старшокласників прийняти участь у всеукраїнському заході Спілки 17 квітня поточного року, який буде проводитись в рамках програми «Культура пам’яті в діалозі поколінь», щоб разом з молоддю  покласти квіти та вшанувати пам’ять про жертв нацизму в місцях розташування Дарницького, Сирецького концтаборів та біля пам’ятного знака «Пам’ять заради майбутнього» в Національному історико — меморіальному заповіднику  «Бабин Яр».  

Заступник директора школи з виховної роботи Яна Олександрівна Маркова подякувала ветеранам за зустріч і вручила їм квіти. Вчителі та учні школи запросили членів Спілки на зустріч до Дня Перемоги.

Пошук
Розділи
Фото витинанки Марії Гоцуляк

Жертви нацистських переслідувань з регіонів України і міста Києва відвідали Могилів-Подільщину в рамках програми «Діти за колючим дротом : біль і пам`ять»

                [audio mp3="http://usvzn.com/wp-content/uploads/2020/10/Vidviduvannya-pamyatnikh-misc-u-Mogiliv-Podilsku.mp3"][/audio]

Пам’ятаємо та шануємо

https://youtu.be/rLHbziB3vUQ

ПОВІДОМЛЕННЯ

Шановні члени УСВЖН ! Шановна громадськість !   Громадська ...

29 вересня вшанування жертв трагедії Бабиного Яру

29 вересня - День пам’яті жертв Бабиного ...

ПОВІДОМЛЕННЯ

              ...

13 вересня — Міжнародний день пам’яті жертв фашизму

             Міжнародний день ...
t_1_86523

З Днем Незалежності України!

Шановні члени Спілки,  шановні колеги !    Від імені ...

Про участь УСВЖН у конкурсі

Про участь громадської організації «Українська спілка в’язнів ...
22_pamyat

22 червня — День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

              ...
9-travnya-den-peremogi-9-maya

З Днем Перемоги!

Шановні ветерани війни ! Шановні колеги !   Від імені ...
Останні записи