Опубликовано 18th Апрель 2019 |

«Вшанування пам’яті про жертв нацизму з нагоди Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів»  

17 квітня 2019 року члени УСВЖН із регіонів України, старшокласники Київської спеціалізованої школи I-III ступенів №320 з поглибленим вивченням української мови прийняли участь у заході Української спілки в’язнів — жертв нацизму  «Вшанування пам’яті про жертв нацизму з нагоди Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів» у місті Києві в рамках програми «Культура пам’яті в діалозі поколінь», для реалізації якої надається фінансова підтримка у 2019 році із загального фонду Державного бюджету України.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


 

Пріоритетним завданням на розв’язання якого спрямована програма «Культура пам’яті в діалозі поколінь», є відзначення святкових, пам’ятних та історичних дат, пов’язаних з вшануванням та увічненням пам’яті ветеранів війни, жертв нацистських переслідувань та політичних репресій, захистом незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, формуванням соборності та державності, проголошенням незалежності України. Вшанування пам’яті загиблих захисників України. Пошук, ексгумація та перепоховання останків загиблих.

В заході прийняли участь жертви нацистських переслідувань із 13 областей України, міста Києва, старшокласники загальною кількістю 50 осіб.

 

В заході приймали участь директор департаменту по роботі з ветеранами війни та учасниками АТО Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Лапа Сергій Васильович, член конкурсної комісії з розгляду конкурсних пропозицій, розроблених всеукраїнськими громадськими об’єднаннями ветеранів, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка у 2019 році   при Державній службі України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Іванова Валентина Василівна.

Метою заходу є збереження пам’яті про трагічні події Другої світової війни, які забрали життя людей, що загинули у нацистських концтаборах, гетто та місцях примусового тримання.

Учасники заходу вшанували пам’ять жертв нацизму покладанням квітів

та Хвилиною мовчання біля пам’ятників та на могилі у місцях розташування

Дарницького та Сирецького концтаборів.

Далі члени УСВЖН із регіонів України та старшокласники вшанували пам’ять жертв нацизму покладанням квітів та Хвилиною мовчання біля пам’ятного знака «Пам’ять заради майбутнього» в Національному історико — меморіальному заповіднику «Бабин Яр».

Голова Української спілки в’язнів — жертв нацизму Маркіян Дмитрович Демидов поділився спогадами про ті страшні роки, ознайомив старшокласників із історією спорудження пам’ятного знака «Пам’ять заради майбутнього».

Багато запитань до жертв нацизму було у молодого покоління. Слухаючи відповіді на поставлені запитання, не могли стримати  сльози ні ветерани, ні молодь.

Голова Чернігівського обласного відділення УСВЖН Ніна Володимирівна Зубок прочитала вірш про маленьку дівчинку в концтаборі.

Учасники заходу також вшанували пам’ять покладанням квітів та Хвилиною мовчання біля Меморіалу пам’яті, розстріляним у «Бабиному Яру».

Дуже детально з подіями, які відбувались у ті страшні роки Другої світової війни, ознайомив учасників заходу екскурсовод Олег Віталійович Іваненко.

Відвідуючи місця поховань, місця розташування концтаборів, пам’ятних знаків, військових поховань і військових пам’ятників, молоде покоління дізнається про ті страшні роки війни, героїчні подвиги воїнів, усвідомлює та відчуває свою відповідальність перед старшим поколінням.

 

Відповідальний секретар УСВЖН

Валентина Будзінська

Пошук
Розділи
Фото витинанки Марії Гоцуляк

Жертви нацистських переслідувань з регіонів України і міста Києва відвідали Могилів-Подільщину в рамках програми «Діти за колючим дротом : біль і пам`ять»

                [audio mp3="http://usvzn.com/wp-content/uploads/2020/10/Vidviduvannya-pamyatnikh-misc-u-Mogiliv-Podilsku.mp3"][/audio]

Пам’ятаємо та шануємо

https://youtu.be/rLHbziB3vUQ

ПОВІДОМЛЕННЯ

Шановні члени УСВЖН ! Шановна громадськість !   Громадська ...

29 вересня вшанування жертв трагедії Бабиного Яру

29 вересня - День пам’яті жертв Бабиного ...

ПОВІДОМЛЕННЯ

              ...

13 вересня — Міжнародний день пам’яті жертв фашизму

             Міжнародний день ...
t_1_86523

З Днем Незалежності України!

Шановні члени Спілки,  шановні колеги !    Від імені ...

Про участь УСВЖН у конкурсі

Про участь громадської організації «Українська спілка в’язнів ...
22_pamyat

22 червня — День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

              ...
9-travnya-den-peremogi-9-maya

З Днем Перемоги!

Шановні ветерани війни ! Шановні колеги !   Від імені ...
Останні записи