Опубликовано 5th Июнь 2019 |

Захід Української спілки в’язнів-жертв нацизму «Відвідування Меморіального комплексу «Національний музей історії України у Другій світовій війні».

01 червня поточного року Українською спілкою в’язнів — жертв нацизму проведено захід «Відвідування Меморіального комплексу «Національний музей історії України у Другій світовій війні» в рамках програми «Культура пам’яті в діалозі поколінь», для реалізації якої надається фінансова підтримка з Державного бюджету України.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


В заході прийняли участь колишні в’язні нацистських концтаборів із 13 областей України та міста Києва в кількості 31 особи.

Учасників заходу із регіонів України на чолі з Головою Спілки Маркіяном Дмитровичем Демидовим біля входу в Меморіальний комплекс «Національний музей історії України у Другій світовій війні» зустрів науковий співробітник музею Очеретян Олександр Олександрович. На території Меморіального комплексу до членів УСВЖН з регіонів України приєдналась молодь. Звідси і почалась оглядова екскурсія Меморіального комплексу.

Після оглядової екскурсії на території Меморіального комплексу Олександр Олександрович Очеретян розпочав екскурсію для учасників заходу в Музеї. Учасники заходу ознайомились із історичними фактами періоду Другої  світової війни. В шостій залі  музею члени УСВЖН більш детально ознайомились із експозиціями, експонатами, присвяченими жертвам нацистських концтаборів та масовому вивезенню мирного населення із окупованої території України на примусові роботи до Німеччини.

В залі «Пам’ять» колишні в’язні концтаборів поділились спогадами про ті страшні митарства свого дитинства. Уважно слухали учасники заходу спогади Голови Спілки Маркіяна Дмитровича Демидова, Голови Чернігівського обласного відділення УСВЖН, члена бюро УСВЖН Ніни Володимирівни Зубок, Голови Деснянського осередку Київського відділення УСВЖН, члена бюро УСВЖН Ганни Яківни Шаповалової, Голови Печерського осередку Київського відділення УСВЖН Надії Василівни Мудренок.

Багато часу минуло, багато чого змінилося у світі. Незбагненна та вічна людська пам’ять.

«У пам’яті не має строку придатності, її не можна за допомогою вказівки оголосити опрацьованою чи закінченою», говорив Ноах Флуг, який пережив, будучи молодою людиною, марш смерті із Освенціма і, здійснював протягом довгих років на посту Президента Міжнародного комітету Освенціма вражаючу діяльність проти забуття.

Пам’ять колишніх в’язнів нацистських концтаборів — це їхня пам’ять, їхнє життя, передається далі, не даючи загубитися. Ми повинні пам’ятати і увічнювати пам’ять.

Валентина Будзінська

Пошук
Розділи
Фото витинанки Марії Гоцуляк

Жертви нацистських переслідувань з регіонів України і міста Києва відвідали Могилів-Подільщину в рамках програми «Діти за колючим дротом : біль і пам`ять»

                [audio mp3="http://usvzn.com/wp-content/uploads/2020/10/Vidviduvannya-pamyatnikh-misc-u-Mogiliv-Podilsku.mp3"][/audio]

Пам’ятаємо та шануємо

https://youtu.be/rLHbziB3vUQ

ПОВІДОМЛЕННЯ

Шановні члени УСВЖН ! Шановна громадськість !   Громадська ...

29 вересня вшанування жертв трагедії Бабиного Яру

29 вересня - День пам’яті жертв Бабиного ...

ПОВІДОМЛЕННЯ

              ...

13 вересня — Міжнародний день пам’яті жертв фашизму

             Міжнародний день ...
t_1_86523

З Днем Незалежності України!

Шановні члени Спілки,  шановні колеги !    Від імені ...

Про участь УСВЖН у конкурсі

Про участь громадської організації «Українська спілка в’язнів ...
22_pamyat

22 червня — День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

              ...
9-travnya-den-peremogi-9-maya

З Днем Перемоги!

Шановні ветерани війни ! Шановні колеги !   Від імені ...
Останні записи