Опубликовано 5th Август 2019 |

Відвідування Національного музею історії України

IMG_20190801_110250

В рамках програми «Культура пам’яті в діалозі поколінь», для реалізації якої надається фінансова підтримка з Державного бюджету України, 01 серпня 2019 року Громадською організацією «Українська спілка в’язнів — жертв нацизму» проведено захід «Відвідування Національного музею історії України».

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Національний музей історії України відвідали колишні в’язні нацистських концтаборів із 13 областей України та міста Києва, а також  молоде покоління.

В заході взяли участь головний спеціаліст відділу Міністерства у справах ветеранів України у місті Києві Шкрабтак Олена Іванівна, член конкурсної комісії з розгляду конкурсних пропозицій, розроблених всеукраїнськими громадськими об’єднаннями ветеранів, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка у 2019 році, Іванова Валентина Василівна.

Враховуючи, що серед колишніх в’язнів нацистських концтаборів були мало мобільні члени Спілки, учасників заходу було поділено на дві групи: мало мобільну і мобільну.

Мало мобільну групу учасників заходу супроводжувала екскурсовод Оксана Ліфантій,  мобільну — екскурсовод Марина Мірзаєва.

Екскурсоводи розповіли, що Національний музей історії України працює за концепцією розвитку на 2015-2020 роки, в якій чітко зазначено: музей має бути сучасним за формою, європейським за змістом і українським за духом.

Учасникам заходу стало відомо, що в Національному музеї історії України зберігаються етнографічні, археологічні, нумізматичні колекції, стародруки, твори живопису і скульптури та інші історичні експонати. І що особливо цінними являються археологічні і нумізматичні  колекції Музею.

Вони дізналися, що фонди Музею нараховують понад 800 тисяч унікальних пам’яток історії та культури з найдавніших часів до сьогодення.

Учасникам заходу, які входили до мало мобільної групи, Оксана Ліфантій провела екскурсію на першому поверсі Музею, ознайомила з експозицією «Археологія України», а також з експозицією «Східні слов’яни. Держава Русь».

Цікавою була розповідь Оксани Ліфантій про історію східнослов’янських племен, племінні союзи, що згадуються в писемних джерелах, першу державу східних слов’ян — Русь, яка з’явилася в кінці першого тисячоліття, про низку історичних подій, процес становлення і розвитку могутньої давньоруської держави, про її економічний розвиток та самобутню культуру.

Члени Спілки ознайомилися з артефактами часів Київської Русі, побачили діораму «Київ X-XIII століття», яка перенесла їх у минуле, дозволила зазирнути в глиб віків та уявити давнє місто, в якому жили наші предки.

З матеріалами періоду ранніх слов’ян і давньоруської держави — Київської Русі також ознайомилися учасники заходу мобільної групи.          Вони дізналися про перипетії періоду виникнення і боротьби за існування першої у XX столітті української держави.

Відвідувачі змогли на власні очі побачити рідкісні документи та різноманітні артефакти і пам’ятки, що належали як історичним діячам тієї епохи, а також ті, що якнайкраще передають дух тієї буремної доби.

Музейна експозиція Музею в цілому представляє процес розвитку суспільства на території України від глибокої давності  до наших днів.

В Музеї знаходиться більше 15 експозицій.

Крім основної експозиції Музею, присвяченої українській історії, учасники заходу ознайомилися з тематичними виставками.

Серед експонатів вони побачили предмети попиту перших трипільських поселень, зброю і обладунок стародавніх половців, матеріали Київської Русі, епохи радянської влади і періоду незалежності.

В одній із залів  Музею учасники заходу побачили експозицію «Карета Єлизавети і унікальні монети».  В експозиції представлено унікальний тип легкої карети першої половини XVIII століття. Це парадна царська карета імператриці Єлизавети Петрівни, яку вона подарувала Київському митрополиту Рафаїлу Заборовському під час перебування у Києві в 1744 році.

Під час огляду експозиції «Україна крізь віки», учасники заходу ознайомилися з історичними процесами, що відбувалися на території сучасної України протягом XIV-XIX століть.  В дев’яти залах  експозиції учасники заходу побачили найкращі експонати середньовіччя та нового часу.

Цікава розповідь екскурсовода про нелегкий шлях до становлення нашої Держави була проілюстрована раритетними експонатами експозиції «Від князівства до гетьманства».

Учасники заходу ознайомилися із експозицією «Україна в роки Другої світової війни». Більш детально ознайомилися із експозиціями, експонатами, присвяченими жертвам нацистських концтаборів та масовому вивезенню мирного населення із окупованої території України на примусові роботи до Німеччини.

Учасники заходу ознайомилися із експонатами, що розповідають  про Україну на шляху до незалежності.

На третьому поверсі Музею учасники заходу ознайомилися із експозицією присвяченою подіям Майдану та подіям, що відбуваються на Сході України.

Після відвідування Національного музею історії України, колишнім в’язням нацистських концтаборів не хотілося залишати  історичний центр Києва — Старокиївську гору, місце, де було засноване одне з найкрасивіших міст Європи.

Вони іще довго спілкувалися біля Музею, ділилися враженнями від почутого і побаченого на власні очі. Ділилися своїми спогадами, читали вірші, співали романси, читали гуморески і дуже надіялись на наступну зустріч.

 

Валентина Будзінська

Пошук
Розділи
Фото М.Д.Демидова3

Не стало Маркияна Дмитриевича Демидова

Сегодня из Киева пришла печальная весть – ...
ogon_svecha_33114

Голова УСВЖН Маркіян Демидов висловлює співчуття рідним та близьким з приводу смерті Омельченка Олександра Олександровича

25 листопада 2021 року пішов із життя ...

Вшанування 80-х роковин трагедії Бабиного Яру.

Члени УСВЖН міста Києва на чолі з ...
titul-22-08-2019

З Днем Незалежності України !

Шановні побратими по долі ! Шановні колеги ! Шановні ...
IMG_20210622_111133_1

22 червня — День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни.

22 червня український народ вшановує пам’ять своїх ...
c_174_v10c

З Днем Перемоги !

         У цей святковий ...
20210411-1

11 квітня — Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.

Шановні побратими по долі ! Шановні колеги !   Сьогодні ...
1583251320-2292

Вітання з 8 березня!

Дорогі жінки !   Від імені громадської організації «Українська ...

УСВЖН — 30 років !

                                  Шановні члени УСВЖН !                               Шановні ...
t5

27 січня — Міжнародний день пам`яті жертв Голокосту

Сьогодні, 27 січня, в усьому світі відзначають ...
Останні записи