Опубликовано 24th Сентябрь 2019 |

Вшанування пам’яті жертв нацизму в Урочищі «Бабин Яр»

IMG_2761

Вшанування пам’яті жертв нацизму біля пам’ятного знака «Пам’ять заради майбутнього» в Урочищі «Бабин Яр»

 

19 вересня 2019 року члени УСВЖН із регіонів України та міста Києва, студентки Київського національного університету імені Тараса Шевченка прийняли участь в заході «Вшанування пам’яті жертв нацизму біля пам’ятного знака «Пам’ять заради майбутнього», в Урочищі «Бабин Яр», який проводився Українською спілкою в’язнів — жертв нацизму в рамках програми «Культура памяті в діалозі поколінь», для реалізації якої надається фінансова підтримка із загального фонду Державного бюджету України.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


В заході прийняли участь головний спеціаліст відділу співпраці з громадськими об’єднаннями Департаменту вшанування пам’яті та зв’язків з громадськістю Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Авраменко Світлана Василівна, член конкурсної комісії з розгляду конкурсних пропозицій Іванова Валентина Василівна.

Вищезазначений захід приурочено до двох пам’ятних та історичних дат: Міжнародного дня памяті жертв фашизму та Дня памяті жертв Бабиного Яру.

Міжнародний день памяті жертв фашизму встановлено ООН і відзначається в усьому світі в другу неділю вересня. Цей день був визначений саме у вересні, тому що на цей місяць припадає дві пов’язані з Другою світовою війною дати — день її початку і її повного завершення. Члени УСВЖН 8 вересня вшановували пам’ять жертв фашизму в регіонах України, а сьогодні на всеукраїнському рівні разом з молодим поколінням вшанували пам’ять жертв фашизму покладанням квітів та хвилиною мовчання біля пам’ятного знака «Пам’ять заради майбутнього».

Голова Чернігівського обласного відділення УСВЖН Ніна Володимирівна Зубок біля пам’ятного знака «Пам’ять заради майбутнього» прочитала вірш, який переніс колишніх в’язнів фашистських концтаборів, гетто, інших місць примусового тримання у ті страшні роки дитинства та юності — життя за колючим дротом.

Жертви нацистських переслідувань, студентки Київського національного університету імені Тараса Шевченка вшанували пам’ять жертв Бабиного Яру покладанням квітів та хвилиною мовчання біля Меморіального комплексу в Урочищі «Бабин Яр».

         Учасники заходу згадали одну з найтрагічніших сторінок історії Другої світової війни — 29, 30 вересня 1941 року в урочищі Бабин Яр німецькі каральні підрозділи розпочали масові розстріли єврейського населення Києва.

Урочище Бабин Яр стало також місцем масових страт радянських військовополонених.

Учасники заходу більше одного кілометра пройшли по території «Бабиного Яру» і вшанували пам’ять покладанням квітів біля пам’ятника розстріляним у Бабиному яру дітям, біля монументу «Ромська кибитка», у пам’ять про жертв геноциду Ромів 1941-1945 років.

Члени УСВЖН із регіонів України і молодь поклали квіти біля пам’ятника розстріляним євреям у вигляді Менори, хреста на місці розстрілу 6 листопада архімандрита Олександра (Вишнякова) та протоієрея Павла за заклики до спротиву німецьким окупантам.

Дуже уважно слухали молоді люди і члени  Спілки розповідь екскурсовода Олега Віталійовича Іваненка про події, що відбувалися у ті страшні роки Другої світової війни.

Слухаючи Олега Віталійовича, учасники заходу не могли стримати  сльози.

Члени УСВЖН ділились розповідями рідних, близьких, знайомих їм людей про масові страти у роки Другої світової війни.

Олег Віталійович також приводив приклади, що у роки війни, коли здавалося б усе навколо дихало жорстокістю і смертю, проявлялись найкращі якості нашого народу: милосердя, співчуття і жертовність.

 

Після закінчення пішохідної екскурсії по території «Бабиного Яру»,  молодші учасники заходу подякували керівництву Спілки за участь в ньому, подякували колишнім в’язням за зустріч з ними, за спогади, за їх власну пам’ять, за роботу з молоддю і підкреслили, що такі заходи дуже необхідні та надзвичайно важливі для молоді.

 

Підводячи підсумки заходу, Голова Спілки Маркіян Дмитрович Демидов наголосив, що трагічні сторінки історії потрібно пам’ятати і пам’ятати  не тільки, щоб шанувати пам’ять про загиблих, а й для того, щоб зробити висновки з минулого та не допустити помилок у майбутньому.

Валентина Будзінська

Пошук
Розділи
Фото витинанки Марії Гоцуляк

Жертви нацистських переслідувань з регіонів України і міста Києва відвідали Могилів-Подільщину в рамках програми «Діти за колючим дротом : біль і пам`ять»

                [audio mp3="http://usvzn.com/wp-content/uploads/2020/10/Vidviduvannya-pamyatnikh-misc-u-Mogiliv-Podilsku.mp3"][/audio]

Пам’ятаємо та шануємо

https://youtu.be/rLHbziB3vUQ

ПОВІДОМЛЕННЯ

Шановні члени УСВЖН ! Шановна громадськість !   Громадська ...

29 вересня вшанування жертв трагедії Бабиного Яру

29 вересня - День пам’яті жертв Бабиного ...

ПОВІДОМЛЕННЯ

              ...

13 вересня — Міжнародний день пам’яті жертв фашизму

             Міжнародний день ...
t_1_86523

З Днем Незалежності України!

Шановні члени Спілки,  шановні колеги !    Від імені ...

Про участь УСВЖН у конкурсі

Про участь громадської організації «Українська спілка в’язнів ...
22_pamyat

22 червня — День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

              ...
9-travnya-den-peremogi-9-maya

З Днем Перемоги!

Шановні ветерани війни ! Шановні колеги !   Від імені ...
Останні записи