Опубликовано 31st Октябрь 2019 |

Відвідування місць Корсунь — Шевченківської битви, як головної наступальної операції у визволенні Правобережної України від фашистських загарбників

IMG_20191030_132321

В рамках програми «Культура пам’яті в діалозі поколінь», для реалізації якої надається фінансова підтримка із Державного бюджету України, члени Громадської організації «Українська спілка в’язнів — жертв нацизму» відвідали місто Корсунь — Шевченківський Черкаської області  нагоди  75-ї річниці визволення України від  фашистських загарбників.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


 

В заході прийняли участь головний спеціаліст Відділу у Черкаській області Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Остапенко Олег Григорович, член конкурсної комісії  з розробки  проектів (заходів) всеукраїнськими громадськими об’єднаннями, для реалізації яких надається фінансова підтримка із загального фонду Державного бюджету України Іванова Валентина Василівна.

Жертви нацистських переслідувань з регіонів України відвідали музей історії Корсунь — Шевченківської битви.

Музей історії Корсунь — Шевченківської битви.  відноситься до типу  військово — історичних музеїв і входить до складу Корсунь — Шевченківського національного історико — культурного заповідника та  належить до числа пам’ятників історії України.

Учасники заходу дізналися, що музей історії Корсунь — Шевченківської битви був заснований в 1945 році відразу після закінчення Другої світової війни з метою висвітлення подій найбільшої Корсунь-Шевченківської битви (1944 р.).

У створенні комплексу прийняли активну участь письменники П.Тичина і М.Бажан.

Музей функціонує у Палаці Демидових — Лопухіних, займаючи весь перший поверх приміщення.

Музей було створено на базі  документів, нагород, фотографій, зброї і спорядження воюючих країн.

Екскурсовод Лариса Миколаївна Грабєніченко ознайомила відвідувачів із експозиціями залів музею. Особливу увагу відвідувачів було зосереджено на експонати в третьому — сьомому залах музею, в яких висвітлено початок Корсунь — Шевченківської наступальної операції та безпосередньо розповідається про події Корсунь — Шевченківської битви. Восьмий зал представляє остаточне визволення України і Східної Європи, капітуляцію Німеччини і Парад Перемоги у Москві. В дев’ятому залі представлена діорама «Корсунь — Шевченківська битва 1944 року» авторства харківських художників — баталістів.

Відвідавши музей жертви нацистських переслідувань із регіонів України, були занепокоєні, що в музеї відсутня будь-яка інформація щодо найбільш постраждалої категорії осіб, яка в роки Другої світової війни пройшла крізь фашистські катівні концтаборів, гетто, тюрем, інших місць примусового тримання, через знищення людської гідності, побачивши своїми очима розстріли і газові камери, насильницьке вилучення чистої дитячої крові і досліди над дітьми, в дитячому віці зазнала тяжкої рабської праці.

Голова Громадської організації «Українська спілка в’язнів — жертв нацизму», колишній малолітній в’язень концтабору «Саласпілс» Маркіян Дмитрович Демидов від імені членів УСВЖН передав Керівництву музею пропозицію щодо оформлення експозиції, яка торкається жертв нацистських переслідувань.

Нині до складу музею входить Збройна площадка, на якій експонується техніка часів Другої світової війни. Площадка знаходиться перед приміщенням музею.

Під час огляду зразків військової техніки до жертв нацизму приєдналися учні Корсунь — Шевченківської загальноосвітньої школи I-III ступенів №1.

Після відвідування музею, учасники заходу разом із учнями ЗОШ I-III ступенів №1, учнями приватної гімназії поклали квіти на братській могилі воїнів — визволителів, на братській могилі підпільників, партизан і радянських активістів Корсунщини, розстріляних німецько — фашистськими загарбниками, до пам’ятного знака — меморіалу воїнам — афганцям, до пам’ятника полковникам Корсунського полку в Меморіальному комплексі Корсунь — Шевченківського та вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

                                                                                           Валентина Будзінська

 

Пошук
Розділи
Фото витинанки Марії Гоцуляк

Жертви нацистських переслідувань з регіонів України і міста Києва відвідали Могилів-Подільщину в рамках програми «Діти за колючим дротом : біль і пам`ять»

                [audio mp3="http://usvzn.com/wp-content/uploads/2020/10/Vidviduvannya-pamyatnikh-misc-u-Mogiliv-Podilsku.mp3"][/audio]

Пам’ятаємо та шануємо

https://youtu.be/rLHbziB3vUQ

ПОВІДОМЛЕННЯ

Шановні члени УСВЖН ! Шановна громадськість !   Громадська ...

29 вересня вшанування жертв трагедії Бабиного Яру

29 вересня - День пам’яті жертв Бабиного ...

ПОВІДОМЛЕННЯ

              ...

13 вересня — Міжнародний день пам’яті жертв фашизму

             Міжнародний день ...
t_1_86523

З Днем Незалежності України!

Шановні члени Спілки,  шановні колеги !    Від імені ...

Про участь УСВЖН у конкурсі

Про участь громадської організації «Українська спілка в’язнів ...
22_pamyat

22 червня — День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

              ...
9-travnya-den-peremogi-9-maya

З Днем Перемоги!

Шановні ветерани війни ! Шановні колеги !   Від імені ...
Останні записи