Опубликовано 17th Ноябрь 2019 |

Відвідування місць початку визволення Києва від фашистських загарбників

Захід «Відвідування місць початку визволення Києва від фашистських загарбників», який проводився в рамках програми «Культура пам’яті в діалозі поколінь», для реалізації якої надається фінансова підтримка із загального фонду Державного бюджету України, приурочено до 76-ї річниці Битви за Дніпро у Другій світовій війні.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


В заході прийняли участь головний спеціаліст Відділу у місті Києві Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Шкрабтак Олена Іванівна, член конкурсної комісії  з розробки  проектів (заходів) всеукраїнськими громадськими об’єднаннями, для реалізації яких надається фінансова підтримка із загального фонду Державного бюджету України Іванова Валентина Василівна

Жертви нацистських переслідувань із регіонів України — колишні в’язні фашистських концтаборів, гетто, тюрем, інших місць примусового тримання почали захід із відвідування Ржищівського археолого — краєзнавчого музею.

В музеї учасники заходу ознайомилися із археологічними, історичними та художніми колекціями. Дізналися, що деякі експонати і документи, які знаходяться в музеї, являються дорогоцінними реліквіями не тільки Ржищева, а і всієї України.

Співробітниця музею проінформувала, що експозиції музею зібрані на основі археологічних матеріалів, знайдених під час розкопок на території Ржищева.

Жертви нацистських переслідувань ознайомились із предметами від періоду Трипілля до Другої світової війни.

Краєзнавчий відділ музею присвячений історії Ржищева в період 16-20 століття. Експонати цього залу розповідають про основні події в житті міста.

В музеї учасники заходу ознайомились із етнографічною експозицією, яка розповідає про життя і побут селян і міщан 18-20 століття.

Окрема експозиція в музеї присвячена Голодомору 1932-1933 років.

Зупинилися учасники заходу біля експозиції, присвяченої подіям Другої світової війни. Особливу увагу членів Спілки було зосереджено біля експонатів насильницького вивезення мирного населення із окупованої території  України на примусові роботи до Німеччини та її союзників в роки Другої світової війни.

У виставковому залі учасники заходу ознайомились із роботами народних майстрів Ржищева та інших міст Київської області.

Закінчивши екскурсію співробітниця музею Юлія Валентинівна Настенко подякувала ветеранам із регіонів України, що відвідали музей та побажала здоров’я, сили, терпіння, гарного настрою та мирного неба їм та їх рідним і близьким.

Після відвідування археолого — краєзнавчого музею учасники заходу від’їхали до Національного музею — меморіального комплексу «Букринський плацдарм», який розтащований на схилах правого берега Дніпра у селі Балико — Щучинка Кагарлицького району Київської області.

Жертви нацистських переслідувань із регіонів України 14 листопада зібралися  на місці бойових дій на Букрині, де у 1943 році точилися жорстокі кровопролитні бої за столицю України — місто Київ, щоб вшанувати подвиг захисників, увінчати пам’ять загиблих, пам’ять про велику Перемогу, героїчні, бойові звитяги Українського народу.

Учасники заходу разом із екскурсоводом пройшли по всій території меморіального комплексу, який складається із ансамблю пам’ятників. Зі сторони основного входу до меморіалу встановлено скульптурну композицію «Атака». Частину ансамблю складають  лівий і правий горельєфи та схема бойових дій  на Букринському плацдармі.

На правому горельєфі зображено момент форсування Дніпра на човні.

На  лівому горельєфі — прототипи воїнів.

Домінантою меморіального комплексу є скульптура воїна з прапором, яка встановлена на високому постаменті.

На території комплексу також міститься братська могила радянських воїнів, у якій поховано більше 3 тисяч чоловік. Імена загиблих, чиї прізвища вдалося встановити, викарбувано на меморіальних плитах, стилізованих під рушники.

Жертви  нацистських переслідувань із регіонів України зупинялися біля кожного пам’ятника,  меморіальних плит із прізвищами загиблих під час боїв на Букринському плацдармі, біля  братської  могили  і  дуже  уважно  слухали

розповіді екскурсовода Олега Віталійовича.

Екскурсовод ознайомив учасників заходу з подіями, які відбувались в роки Другої світової війни під час форсування Дніпра, створення Букринського плацдарму у 1943 році, про героїв, які визволяли Київ.

Пам’ять героїв — визволителів учасники заходу вшанували покладанням квітів до підніжжя Меморіалу Букринського плацдарму, біля кожного пам’ятника та біля меморіальних плит.

Увінчавши безсмертний подвиг народу у Другій світовій війні на території Національного музею — меморіального комплексу «Букринський плацдарм». жертви нацистських переслідувань із регіонів України від’їхали до Києва.

 

Валентина Будзінська

Пошук
Розділи

З ЮВІЛЕЄМ, МАРКІЯНЕ ДМИТРОВИЧУ!

Вельмишановний Маркіяне Дмитровичу ! Прийміть найщиріші вітання з ...

Збереження та вшанування пам`яті жертв Голокосту на Могилів-Подільщині.

http://usvzn.com/wp-content/uploads/2020/10/202010by.mp4

«Відвідування місць пам’яті у Могилів — Подільському

«Відвідування місць розташування гетто, військових пам’ятників, військових ...
Фото витинанки Марії Гоцуляк

Жертви нацистських переслідувань з регіонів України і міста Києва відвідали Могилів-Подільщину в рамках програми «Діти за колючим дротом : біль і пам`ять»

                [audio mp3="http://usvzn.com/wp-content/uploads/2020/10/Vidviduvannya-pamyatnikh-misc-u-Mogiliv-Podilsku.mp3"][/audio]

ПОВІДОМЛЕННЯ

Шановні члени УСВЖН ! Шановна громадськість !   Громадська організація ...

Пам’ятаємо та шануємо

https://youtu.be/rLHbziB3vUQ

ПОВІДОМЛЕННЯ

Шановні члени УСВЖН ! Шановна громадськість !   Громадська ...

29 вересня вшанування жертв трагедії Бабиного Яру

29 вересня - День пам’яті жертв Бабиного ...

ПОВІДОМЛЕННЯ

              ...

13 вересня — Міжнародний день пам’яті жертв фашизму

             Міжнародний день ...
Останні записи