Опубликовано 19th Ноябрь 2019 |

Відвідування місць визволення Києва, як головного етапу визволення України від фашистських загарбників

16 листопада 2019 року Громадською організацією «Українська спілка в’язнів — жертв нацизму» проведено останній захід в рамках програми «Культура пам’яті в діалозі поколінь», для реалізації якої надається фінансова підтримка із загального фонду Державного бюджету України.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


В заході прийняли участь головний спеціаліст Відділу у місті Києві Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Шкрабтак Олена Іванівна.

Жертви нацистських переслідувань із регіонів України та учасники історико — документального театру «Театр спогадів» навчально — виховного комплексу №122 міста Дніпро на чолі з Головою Спілки Маркіяном Демидовим відвідали Національний музей — заповідник «Битва за Київ у 1943 році», який знаходиться на території Лютізького плацдарму, звідки 03 листопада 1943 року війська 1-го Українського фронту розгорнули Київську стратегічну наступальну операцію і 06 листопада 1943 року звільнили столицю України — місто Київ.

Зустріла учасників заходу завідуюча відділом АТО музею Вітряна Олена Андріївна.

Олена Андріївна провела оглядову екскурсію в залах музею. Ознайомила з діорамою «Битва за Київ. Лютізький плацдарм»,  що розповідає про форсування Дніпра і створення Лютізького плацдарму.

В другому залі музею жертви нацистських переслідувань довго знаходились біля експонатів, присвячених в’язням фашистських концтаборів, згадуючи про свої митарства в дитячому та юнацькому віці. Адже самі в роки Другої світової війни були кинуті на чужину, пройшли крізь фашистські катівні концтаборів, гетто, тюрем, через знищення людської гідності, побачивши своїми очима розстріли і газові камери, насильницьке вилучення чистої дитячої крові і досліди над дітьми, в дитячому віці зазнали тяжкої рабської праці.

В музеї учасники заходу ознайомилися із основною експозицією «Битва за Київ. 1943 рік», яка розповідає про перебіг Київської стратегічної наступальної операції 1943 року, в ході якої було визволено столицю України. В експозиції представлені унікальні експонати, серед яких зброя, фронтові листи, особисті речі героїв.

Завершили оглядову екскурсію учасники заходу ознайомленням з експозицією «Твої сини, Україно !». Ця виставка присвячена нащадкам тих, хто боровся у 1941-1945 роках з нацизмом, які сьогодні захищають незалежність України на Сході в зоні АТО (ООС).

Учасники заходу разом із екскурсоводом та співробітницею музею пройшли по всій території Національного музею — заповідника «Битва за Київ у 1943 році» та ознайомились із складовими музейного комплексу.

Пройшовши заповідною територією, ветерани і молодь ознайомились із зразками бойової техніки під відкритим небом, побували на заповідній території, на якій збережені польові оборонні споруди КСП 1-го Українського фронту — бліндажі та спостережні пункти командувача фронту генерала армії М.Ф.Ватутіна, генералів К.С.Москаленка, П.С.Рибалка та інших. Молоді учасники заходу мали змогу відвідати оборонні споруди всередині.

Ветерани і молодь побували біля каплиці Святого Георгія Побідоносця, яка збудована в пам’ять про захисників і визволителів міста Києва та наповнює меморіальний комплекс бойової слави духовним змістом — молитвою про загиблих воїнів.

Жертви нацистських переслідувань, молодь зупинялися біля кожного пам’ятника, біля братської могили і дуже уважно слухали розповіді співробітниці музею та екскурсовода про події, які відбувалися на Лютізькому плацдармі.

Пам’ять героїв — визволителів учасники заходу вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до підніжжя Пам’ятника — музею визволення Києва, всередині музею, до Пам’ятного знака Невідомому Солдату на братській могилі, де поховані останки 26 захисників та визволителів Києва, які були знайдені на місцях боїв у Київській області.

Ветерани разом із молоддю пройшлись по Алеї памяті, що висаджена за участю ветеранів війни і праці, громадських організацій та молоді Київщини на честь 65-річчя Великої Перемоги.

Молоді  учасники  заходу  сфотографувались  біля  дерева,  яке  висадив

на Алеї пам’яті Маршал Іван Микитович Кожедуб (на вулиці Кожедуба в

місті Дніпро знаходиться навчально — виховний комплекс №122).

Завершили захід ветерани з молоддю покладанням квітів біля Монументу «Символ Миру» Європейської вулиці скульптур, на якому напис: Людство повинно пам’ятати, якою ціною завойовано мир.

По завершенню заходу Голова Спілки Маркіян Демидов подякував ветеранам, молодому поколінню за участь у заході, що приїздили до Києва і вшанували, увічнили пам’ять про жертв війни, жертв нацистських переслідувань, захисників України.

Ветерани і молодь в свою чергу подякували керівництву Спілки за організовані і проведені заходи в рамках програми «Культура памяті в діалозі поколінь».      

Молоді учасники заходу на знак подяки обійняли Маркіяна Дмитровича.

Відвідавши місця визволення Києва від фашистських загарбників та увінчавши безсмертний подвиг захисників столиці у Другій світовій війні на території Національного музею — заповідника «Битва за Київ у 1943 році»,

жертви нацистських переслідувань із регіонів України та молоде покоління із міста Дніпро від’їхали до Києва.

 

Валентина Будзінська

 

 

 

Пошук
Розділи
Фото М.Д.Демидова3

Не стало Маркияна Дмитриевича Демидова

Сегодня из Киева пришла печальная весть – ...
ogon_svecha_33114

Голова УСВЖН Маркіян Демидов висловлює співчуття рідним та близьким з приводу смерті Омельченка Олександра Олександровича

25 листопада 2021 року пішов із життя ...

Вшанування 80-х роковин трагедії Бабиного Яру.

Члени УСВЖН міста Києва на чолі з ...
titul-22-08-2019

З Днем Незалежності України !

Шановні побратими по долі ! Шановні колеги ! Шановні ...
IMG_20210622_111133_1

22 червня — День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни.

22 червня український народ вшановує пам’ять своїх ...
c_174_v10c

З Днем Перемоги !

         У цей святковий ...
20210411-1

11 квітня — Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.

Шановні побратими по долі ! Шановні колеги !   Сьогодні ...
1583251320-2292

Вітання з 8 березня!

Дорогі жінки !   Від імені громадської організації «Українська ...

УСВЖН — 30 років !

                                  Шановні члени УСВЖН !                               Шановні ...
t5

27 січня — Міжнародний день пам`яті жертв Голокосту

Сьогодні, 27 січня, в усьому світі відзначають ...
Останні записи