Опубликовано 18th Ноябрь 2019 |

Зустріч поколінь на тему: «Діти без дитинства»

В рамках програми «Культура пам’яті в діалозі поколінь», для реалізації якої надається фінансова підтримка із загального фонду Державного бюджету України, Громадською організацією «Українська спілка в’язнів — жертв нацизму» 15 листопада проведено «Зустріч поколінь на тему: «Діти без дитинства»

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Розпочинаючи захід голова Громадської організації «Українська спілка в’язнів — жертв нацизму» Маркіян Дмитрович Демидов повідомив, що в заході приймають участь головний спеціаліст Департаменту у справах ветеранів, осіб з інвалідністю та постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи Міністерства соціальної політики України Іванова Любов Федорівна, головний спеціаліст відділу співпраці з громадськими об’єднаннями  Департаменту вшанування пам’яті та зв’язків з громадськістю Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Авраменко Світлана Василівна, член конкурсної комісії  з розробки  проектів (заходів) всеукраїнськими громадськими об’єднаннями, для реалізації яких надається фінансова підтримка із загального фонду Державного бюджету України Іванова Валентина Василівна, президент «Міжнародної громадської організації «Міжнародний фонд «Взаєморозуміння і толерантність» Лушніков Ігор Миколайович, керівники установ і організацій, керівники всеукраїнських громадських організацій.

На зустріч прибули:

члени УСВЖН — колишні в’язні фашистських концтаборів, гетто, тюрем, інших місць примусового тримання із 13 регіонів України та міста Києва, учасники театру «Театр спогадів» навчально — виховного комплексу №122

міста Дніпро на чолі з керівником театру і директором навчально — виховного комплексу №122, старшокласники загальноосвітньої школи I-III ступенів №133, ліцею Міжнародного права №51, учні Київського регіонального вищого професійного училища будівельників, студенти Київського Національного Університету імені Тараса Шевченка. студенти Національного університету «Києво — Могилянська академія». вчителі шкіл, викладачі училища і університетів.

Маркіян Дмитрович зазначив, що головною метою програми «Культура пам’яті в діалозі поколінь», є вшанування, збереження і увічнення пам’яті про жертв нацистських переслідувань, жертв війни,

захисників України.

І далі Голова Спілки підкреслив що, колишні в’язні фашистських концтаборів, гетто, тюрем, інших місць примусового тримання є останніми свідками злочинів  Другої світової війни, вони — жива пам’ять перед присутніми в залі.

Маркіян Дмитрович наголосив: «Мета нашої зустрічі передати нашу пам’ять молодому поколінню, зберегти і увіковічити пам’ять про жертв нацистських переслідувань, жертва війни, захисників України».

Голова Спілки зауважив, що одним із форматів реалізації головної мети програми є зустріч сьогодні і запросив на сцену учасників театру «Театр спогадів» навчально — виховного комплексу №122 міста Дніпро.

Спочатку було представлено загальну інформацію про діяльність «Театру спогадів», а далі  учасники театру піднесли сюрприз Голові Спілки і представили біографію за спогадами Демидова Маркіяна Дмитровича.

Важко було сприйняти Маркіяну Дмитровичу ті страшні дитячі митарства у роки Другої світової війни, які були представлені на сцені. Зовсім нелегко було присутнім в залі жертвам нацистських переслідувань, адже, такі трагічні долі були і у них,  вони пережили ті ж знущання, що і маленький Маркіян, тільки в інших концтаборах. Зворушливо сприйняла виставу і молодь, яка була присутня в залі. Без сліз на очах у залі не обійшлося. Пропускаючи історію Другої світової війни, через свої зовсім юні серця, молоді люди усвідомлюють, що пережили ці люди в роки Другої світової війни. Саме так ми можемо передати молодому поколінню, що таке жахіття війни і як важливо берегти мир.

Після закінчення вистави учасники театру побажали Маркіяну Дмитровичу здоров’я, довголіття, гарних успіхів в громадській діяльності, подякували за зустріч та вручили квіти. Маркіян Дмитрович ледве стримував сльози, подякував учасникам театру та запропонував хвилиною мовчання вшанувати тих жертв нацизму, які пішли із життя.

Учасниками театру було представлено бальну композицію «Пам’ять» в

пам’ять про Аллу Дмитрівну Ракитянську, українську балерину, яка вижила у

фашистському концтаборі та не зламалася після сталінських виправних робіт.

Колишня малолітня ув’язнена, а нині голова Чернігівського обласного

відділення УСВЖН Ніна  Володимирівна Зубок прочитала вірш, в якому

висвітлила життя малолітніх дітей у фашистських концтаборах.

Учасниками «Театру спогадів» було також представлено виставу, яка торкається сучасних подій на сході України, за книгою «Життя на нулі» авторів Ганни Терянік (письменниця, волонтер) та Юрія Величко (позивний «Фотограф», 46 ОБСП «Донбас — Україна» ЗСУ). Протягом всієї вистави проходить думка, що буде мирне небо, буде щаслива Україна, все буде добре.

Учасники театру виконали пісню «Все буде добре» (Океан Ельзи) і пісню «Добрий ранок, Україно !» (слова та музика Віталія Кириченка).

Також під час концертної програми учасники заходу читали вірші. виконували романси.

Після невеликої концертної програми Голова Спілки Демидов М.Д. підвів підсумки щодо реалізації програми «Культура пам’яті в діалозі поколінь». Активним учасникам заходів, які проводились в рамках програми   «Культура пам’яті в діалозі поколінь», було вручено Почесні грамоти Української спілки в’язнів — жертв нацизму.

По закінченні заходу учасники театру «Театр спогадів» подякували ветеранам за зустріч, що довіряють їм свої спогади, свої біографії, побажали здоров’я, гарних щасливих, мирних днів по життю і подарували на пам’ять книгу «Життя на нулі», яку вручили Голові Спілки Маркіяну Дмитровичу Демидову.

Зійшли зі сцени і всіх присутніх в залі обійняли.

 

Валентина Будзінська

Пошук
Розділи
20210411-1

11 квітня — Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.

Шановні побратими по долі ! Шановні колеги !   Сьогодні ...
1583251320-2292

Вітання з 8 березня!

Дорогі жінки !   Від імені громадської організації «Українська ...

УСВЖН — 30 років !

                                  Шановні члени УСВЖН !                               Шановні ...
t5

27 січня — Міжнародний день пам`яті жертв Голокосту

Сьогодні, 27 січня, в усьому світі відзначають ...
Christmas gold balls and pine on a festive background

Поздоровлення з Новим Роком

Шановні колеги !!! Шановні друзі !!!   Від ...

Відвідування місць розташування концтабору, гетто, інших місць примусового тримання, військових пам`ятників, військових поховань у місті Львові

В рамках програми «Діти за колючим дротом: ...

Відвідування місць розташування гетто, табору примусової праці, місць розстрілу євреїв, військових пам’ятників, військових поховань у місті Луцьку

Захід «Відвідування місць розташування гетто, табору примусової ...
5b6c2c8401d5f94c

Місцями пам`яті жертв нацизму

З 13 областей та міста Києва до ...

ПОВІДОМЛЕННЯ

       Шановні члени УСВЖН !     ...

З ЮВІЛЕЄМ, МАРКІЯНЕ ДМИТРОВИЧУ!

Вельмишановний Маркіяне Дмитровичу ! Прийміть найщиріші вітання з ...
Останні записи