11 квітня вся світова громадськість згадує події, які відбувалися в 1945 році.
11 квітня — Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів, який відзначається за ініціативою ООН. Ця пам’ятна дата відзначається на честь події, яка мала місце 11 квітня 1945 року, коли в’язні концтабору у Бухенвальді почали інтернаціональне повстання проти гітлерівців. Саме цей день і був прийнятий як дата, коли відзначається Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Тоді від неминучої смерті було врятовано майже сто тисяч полонених, а згодом визвольна хвиля покотилася далі, були звільнені в’язні концтаборів Заксенхаузен. Дахау, Равенсбрюк та інші.
В цьому році минає 75 років з того часу, як від смерті були врятовані в’язні Бухенвальду.
Щорічно в цей день Україна разом з усім світом вклоняється людям, які пройшли крізь жахіття фашистських концтаборів, віддає данину скорботної пам’яті жертвам нацизму, які загинули у концтаборах. Біографії цих людей — це справжні уроки мужності для молодого покоління.
На превеликий жаль, у зв’язку із надзвичайною ситуацією в країні 11 квітня поточного року не всі члени УСВЖМ зможуть вшанувати пам’ять загиблих у фашистських концтаборах біля меморіалів, пам’ятників, пам’ятних знаків в регіонах України. Але ми обов’язково вшануємо пам’ять загиблих в’язнів концтаборів покладанням квітів та хвилиною мовчання біля меморіалів, пам’ятників, пам’ятних знаків після закінчення карантину. А 11 квітня ми будемо молитися за упокій їх душ дома.
Дорогі мої побратими по долі, нам пощастило вижити. В ці дні я ще раз від імені Української спілки в’язнів – жертв нацизму і себе особисто бажаю Вам здоров’я, сили, терпіння, добробуту, турботи, любові, радощів від рідних і близьких, гарного настрою, мирного неба, ясного сонця!
Бажаю нових звершень на користь жертв нацистських переслідувань!
Будемо надіятись, що відношення нинішньої влади до жертв нацизму, на відміну від минулої влади, буде достойним.
Дорогі колеги, щиро дякую за Вашу плідну і благородну працю на користь жертв нацистських переслідувань.
З повагою,
Голова громадської організації
«Українська спілка в’язнів-жертв нацизму»
в’язень концтабору «Саласпілс»
академік МАНЕБ Маркіян Демидов